+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Model
    Octavia
    Silnik
    1.8T @190km
    Od
    16 Mar 2017
    Mieszka w
    Wrocław

    ST220 - kilka pytań

    Hej,

    trafiła mi się okazja do nabycia ST220 w wersji przed liftem (lifback) w dobrych pieniądzach. Autko od kumpla mechanika, do zrobienia są dwie rzeczy (nic poważnego), wersja czarnymi fotelami recaro. Planuję przesiadkę z Octavii 1.8T Kombi (190kucy) która jest świetnym samochodem (zapiernicza jak dzika), ale zawsze chciałem mieć autko z V6 lub V8, fajną mocą i dobrym zawieszeniem. Nigdy nie miałem forda i chciałbym podpytać o kilka rzeczy:

    1) Duży minus tego, że wersja przed liftem? Trochę szkoda tego 6 biegu, ale w trasie zazwyczaj nie latam więcej jak 150.
    2) Głównymi bolączkami w Octavii są hałaśliwe zawieszenie i słabe wyciszenie kabiny (od 130 już głośnawo) - jak w tej kwestii stoi ST?
    3) Na pewno zamierzam włożyć tam gaz, mam bardzo dobry, zaufany warsztat gdzie chłopaki się na tym znają. Nie ma problemów z tą kwestią? W sensie dobrze czy znosi lpg?

    Może jakieś jeszcze uwagi macie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Cytat Zamieszczone przez MemQ Zobacz posta
    Trochę szkoda tego 6 biegu, ale w trasie zazwyczaj nie latam więcej jak 150.
    Przy takich prędkościach silnik nie jest dominującym źródłem hałasu...

    Cytat Zamieszczone przez MemQ Zobacz posta
    wyciszenie kabiny (od 130 już głośnawo) - jak w tej kwestii stoi ST?
    ... gdyż od tych 130 i tu robi się głośno z racji szumu powietrza. I słychać to wyraźnie. Nie wiem czy ST ma jakieś dodatkowe wyciszenie w stosunku do "cywilnej" V-ki, jednak nie sądzę. Być może kształt poliftowych lusterek coś tutaj poprawia Zatem licz się z tym, że przy prędkościach autostradowych robi się głośniej. Nie żeby zaraz trzeba było krzyczeć do pasażerów, ale jednak...

    Cytat Zamieszczone przez MemQ Zobacz posta
    Nie ma problemów z tą kwestią? W sensie dobrze czy znosi lpg?
    Jeśli instalacja założona z głową i właściwie zestrojona, problemów być nie powinno. Silnik jako taki nie lubi przegrzewania, jednak jak jest wszystko w porządku z wentylacją, obiegiem wody itp. to gaz nie zaszkodzi.


    ... a przynajmniej nie od razu
    Dobra, zmiana!

  4. #3

    Model
    Octavia
    Silnik
    1.8T @190km
    Od
    16 Mar 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Przy takich prędkościach silnik nie jest dominującym źródłem hałasu...
    Tutaj bardziej chodzi nie o hałas silnika, a o spalanie

    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    ... gdyż od tych 130 i tu robi się głośno z racji szumu powietrza. I słychać to wyraźnie. Nie wiem czy ST ma jakieś dodatkowe wyciszenie w stosunku do "cywilnej" V-ki, jednak nie sądzę. Być może kształt poliftowych lusterek coś tutaj poprawia Zatem licz się z tym, że przy prędkościach autostradowych robi się głośniej. Nie żeby zaraz trzeba było krzyczeć do pasażerów, ale jednak...
    Ok, jedynie mam nadzieję, że będzie ciszej niż w octavii

    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Jeśli instalacja założona z głową i właściwie zestrojona, problemów być nie powinno. Silnik jako taki nie lubi przegrzewania, jednak jak jest wszystko w porządku z wentylacją, obiegiem wody itp. to gaz nie zaszkodzi.


    ... a przynajmniej nie od razu
    Będzie na pewno z głową

  5. #4
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    W moim odczuciu przy prędkościach 140-160 jest całkiem cicho i przyjemnie i w takich warunkach spali jakieś 13,5 LPG. Przedlifty są sporo tańsze od poliftów.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar veg
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Jan 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Dokładnie jest tak jak pisze wilu117. Przy 140 jest cicho i ma się wrażenie, że samochód dopiero łapie 100-kę. Szóstkę wrzuca się szybko ale bardzo pomaga przy dłuższych trasach. Do miasta lepszy przedlift ze względu na 5 biegów. Co do LPG to się nie wypowiadam bo nie mam

  7. #6

    Model
    Octavia
    Silnik
    1.8T @190km
    Od
    16 Mar 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    No ja głównie miasto + codziennie trasa autostradową obwodnicą do pracy. Zawsze miałem auta 5 biegowe więc przeżyję A jak wygląda kwestia zawieszenia? Wiem, że wielowahacze dają duży komfort aczkolwiek czy przy ST220 nie jest sztywniej niż w "cywilnych" wersjach? I jak ogólna eksploatacja?

  8. #7
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Jest trochę sztywniej i niżej, dodatkowo efekt zwiększają felgi 18. Eksploatacja, jak w każdym aucie, są rzeczy droższe i tańsze.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar veg
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Jan 2007
    Mieszka w
    Lublin
    To zależy co lubisz. Czy wolisz nisko i twardo w ST220 czy wysoko i komfortowo w "normalnej" wersji. Według mojej oceny kompromisu niestety nie ma i musisz się liczyć z bólem głowy jak mocniej najedziesz na większą dziurę. Nigdy nie miałem sportowego zawieszenia więc mało wiem na ten temat. Niech wypowiedzą się Ci bardziej doświadczeni

    Jeśli chodzi o eksploatację to jest drogo. Szczególnie elementy zawieszenia. Do tego dochodzą problemy z panewkami i wyciekami oleju z silnika.

  10. #9

    Model
    Octavia
    Silnik
    1.8T @190km
    Od
    16 Mar 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Kurcze rozważam też 170 konną wersję 2.5 V6, trochę z racji miękkszego zawieszenia i ewentualnych niższych kosztów eksploatacji, ale po przesiadce ze 190 konnej, uturbionej octavki obawiam się uczucia "to nie jedzie...". Sportowego zawieszenia też nigdy nie miałem więc nie umiem się odnieść ale dziś przejadę się tym STkiem sąsiada i zobaczymy.

    Apropo tego ST zastanawiam się nad nim bo to przedlift w dobrej cenie 12700, pewnie do negocjacji. Sąsiad (mechanik) serwisuje go od 7 lat i z tego co mi mówił do zrobienia coś z rozrusznikiem bo się zawiesza i coś z zawieszeniem z przodu - dziś się dowiem.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Tymek_88
    Imię
    Tymoteusz
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    24 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Ja na twoim miejscu szukalbym polifta, lepsza decha i mniej rdzy.
    Po za tym przed lift wyglada w srodku jak mk2
    A 6 biegow to zawsze frajda.
    MK2 1.8lpg (kombi)--> MK3 ST220 (kombi)-->MK2 ST200 (sedan) --> MK2 ST200 (habeta)--> MK3 ST220 (kombi)--> MK4 (kombi)

  12. #11
    Kursant Awatar mnich80
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    ST220
    Od
    13 Jan 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez MemQ Zobacz posta
    Kurcze rozważam też 170 konną wersję 2.5 V6, trochę z racji miękkszego zawieszenia i ewentualnych niższych kosztów eksploatacji, ale po przesiadce ze 190 konnej, uturbionej octavki obawiam się uczucia "to nie jedzie...". Sportowego zawieszenia też nigdy nie miałem więc nie umiem się odnieść ale dziś przejadę się tym STkiem sąsiada i zobaczymy.

    Apropo tego ST zastanawiam się nad nim bo to przedlift w dobrej cenie 12700, pewnie do negocjacji. Sąsiad (mechanik) serwisuje go od 7 lat i z tego co mi mówił do zrobienia coś z rozrusznikiem bo się zawiesza i coś z zawieszeniem z przodu - dziś się dowiem.
    Ja też ostatnio pojechałem do mechanika z "coś tam stuka" około 4 tysi zostawię ale i tak kocham to auto
    ST220 04 Blue Performance

Podobne wątki

  1. kilka pytań i kilka ocen mk3
    By gregor89 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 13:17
  2. [MkIII] Kilka pytań
    By yzydor in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 12:47
  3. kilka pytań
    By fursiak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 00:04
  4. Kilka pytań
    By Diabel in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2005, 20:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów