+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Wskaźnik gazu

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Trzciel

    Lightbulb Wskaźnik gazu

    Witam serdecznie czym może być spowodowane że wskaźnik ilości gazu LPG za każdym razem pokazuje tak jak mu się podoba

    Jak i również czy jest możliwe ażeby zbiornik 42 litrowy na LPG starczył tylko zaledwie na 300 km czy mam gdzieś szukać przyczyny czy udać się do jakiegoś specjalisty

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Grontz Zobacz posta
    czym może być spowodowane że wskaźnik ilości gazu LPG za każdym razem pokazuje tak jak mu się podoba
    Uszkodzeniem pływaka w butli, uszkodzeniem czujnika na butli, luźny niedokręcony czujnik na butli.

    Cytat Zamieszczone przez Grontz Zobacz posta
    czy jest możliwe ażeby zbiornik 42 litrowy na LPG starczył tylko zaledwie na 300 km
    To jest 14l/100 w mieście tyle potrafi palić, jak to z trasy to za dużo

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Trzciel
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Grontz Zobacz posta
    czym może być spowodowane że wskaźnik ilości gazu LPG za każdym razem pokazuje tak jak mu się podoba
    Uszkodzeniem pływaka w butli, uszkodzeniem czujnika na butli, luźny niedokręcony czujnik na butli.
    Butla jest zakładana nowa w tym roku jakoś na początku stycznia

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Grontz Zobacz posta
    czy jest możliwe ażeby zbiornik 42 litrowy na LPG starczył tylko zaledwie na 300 km
    to jest 14l/100 w mieście tyle potrafi palić, jak to z trasy to za dużo
    Podane wskazanie jest tryb mieszany raz trasa raz w mieście chociaż komputer pokazuje spalanie 8,5 l/100 tylko teraz się zastanawiam czy pokazuje spalanie benzyny czy też samego gazu skoro jeżdżę na gazie

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Grontz Zobacz posta
    Butla jest zakładana nowa w tym roku jakoś na początku stycznia
    No ale to nie butla przesyła informacje ile w niej gazu siedzi tylko czujniki.

    Cytat Zamieszczone przez Grontz Zobacz posta
    komputer pokazuje spalanie 8,5 l/100 tylko teraz się zastanawiam czy pokazuje spalanie benzyny czy też samego gazu skoro jeżdżę na gazie
    To co pokazuje komputer jest pochodną obliczoną z czasów wtrysków benzynowych i ich przepustowości.
    Jak kuchenka poprawnie wyregulowana to pokazuje ilość palonego gazu, jak jest problem z regulacją to pokazuje ile teoretycznie PB byłoby palonego.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Netoper, na pewno? Ja zawsze miałem - i mam nadal - poprawnie wyregulowaną instalację, ale moim zdaniem komputer zawsze będzie pokazywał ile auto spaliłoby gdyby jechało na benzynie. Gazu zawsze wyjdzie więcej niż komp pokaże.

    Klikam z rakiety śnieżnej.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    ale moim zdaniem komputer zawsze będzie pokazywał ile auto spaliłoby gdyby jechało na benzynie.
    Chodziło mi o to że jak kuchenka poprawnie wyregulowana to wtedy jadąc na LPG wskazania będą się pokrywały z faktycznym spalaniem LPG. Więc będzie to można uznać za pokazywanie spalania LPG.

    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Gazu zawsze wyjdzie więcej niż komp pokaże.
    No widzisz, a jak pisałem, że może być różnica i do litra to sporo osób pisało, że u nich żadnych różnic nie ma między tym co komp pokazuje a faktycznym spalaniem.
    A prawda jest taka, że jak komponenty kuchenki prawidłowo dobrane, dobrze dobrane średnice dysz, kuchenka prawidłowo wyregulowana to jak najbardziej jest to możliwe żeby spalanie z kompa i z faktycznego były pokryte,
    tylko rzadko który gazmen aż tak się przykłada, i stąd potrafią być jakieś tam różnice między spalaniem z kompa a faktycznym.
    Ale jak komp pokazuje 8 a faktycznie idzie 14, to albo jakiś wyciek gazu albo kuchenka niewystrojona, czy źle dobrane ciśnienie czy dysze.

    ---------- Post added at 18:56 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

    Pomijając niesprawność samego silnika, bo jak silnik będzie pił olej to spaliny będą "gęste" i na podstawie wskazań lambdy PCM będzie skracał czasy wtrysków co zaowocuje niskim spalaniem pokazywanym przez kompa.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 17-03-2017 o 19:54

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Trzciel
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Grontz Zobacz posta
    Butla jest zakładana nowa w tym roku jakoś na początku stycznia
    No ale to nie butla przesyła informacje ile w niej gazu siedzi tylko czujniki.

    Cytat Zamieszczone przez Grontz Zobacz posta
    komputer pokazuje spalanie 8,5 l/100 tylko teraz się zastanawiam czy pokazuje spalanie benzyny czy też samego gazu skoro jeżdżę na gazie
    To co pokazuje komputer jest pochodną obliczoną z czasów wtrysków benzynowych i ich przepustowości.
    Jak kuchenka poprawnie wyregulowana to pokazuje ilość palonego gazu, jak jest problem z regulacją to pokazuje ile teoretycznie PB byłoby palonego.

    A wydawało mi się że jazda na LPG powinna być o wiele tańsza niżeli na PB. A tu niespodzianka chcąc pokonać dystans około 520 km wychodzi na to że musiał bym zatankować dwa razy zbiornik LPG do pełna[/B]

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Grontz Zobacz posta
    A wydawało mi się że jazda na LPG powinna być o wiele tańsza niżeli na PB
    No i jest tańsza jak wszystko OK.
    Maksymalnie kuchenka nie powinna więcej gazu ciągnąć ja 20% tego co auto by spaliło na PB, jak gazmen się przyłoży to i do 10% różnicy da się ustawić, pod warunkiem że komponenty kuchenki są dobrze dobrane i są sprawne.
    To że komp Ci pokazuje że teoretycznie silnik spaliłby 8.5l PB to nie znaczy że tak faktycznie będzie, bo jak jest rozregulowana kuchenka, za dużo gazu idzie, to PCM skraca czasy wtrysków benzynowych żeby skorygować nadmiar paliwa, no i przez to są zaniżone wskazania.
    Trza podjechać do kumatego gazmena żeby wyregulował kuchenkę i sprawdził czy np któryś wtryskiwacz LPG nie podlewa za dużo paliwa bo np się zabrudził i się nie domyka.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Trzciel
    Witam poszukuje kabla interfejsu który pozwoli mi się połączyć ze sterownikiem od instalacji gazowej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	66.6 KB
ID:	6977

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Grontz Zobacz posta
    Witam poszukuje kabla interfejsu który pozwoli mi się połączyć ze sterownikiem od instalacji gazowej
    Zobacz jaki masz sterownik i zamów z aledrogo czy w google poszukaj.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Trzciel
    A czy któryś zawór na wielozaworze jest odpowiedzialny za ilość przepływu gazu do silnika?

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Grontz Zobacz posta
    A czy któryś zawór na wielozaworze jest odpowiedzialny za ilość przepływu gazu do silnika?
    No elektrozawór, zdarza się że się przyciera i nie otwiera po całości.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Trzciel
    A zawór który się zamyka zakręca np podczas wypadku ażeby gaz zamknąć dopływ

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Czysto mechaniczny, i nie spotkałem się żeby się uwalił tak że jeśli go odkręcasz to dół zaworka zostaje na zamknięciu.
    Z tym że diabli wiedzą czy jednak jest potencjalna możliwość że dół się urwie od trzpienia i zostaje na zamknięciu

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Trzciel
    Pytam bo nie robiłem nic nie byłem u żadnego fachowca i zatankowałem do pełna gaz i na chwile obecną zrobiłem 200 km i dopiero zgasła mi pierwsza dioda na wskaźniku

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Grontz Zobacz posta
    zrobiłem 200 km i dopiero zgasła mi pierwsza dioda na wskaźniku
    To jest totalnie nie związane z przepływem gazu.
    Czujnik/wskaźnik nie ma żadnego powiązania z tym czy ręczny zawór czy elektromagentyczny jest sprawny.

    Wracając do pierwszego posta, może być tak że wskazania dystrybutora zawyżały w stosunku do tego co faktycznie do zbiornika weszło.
    Może sam wielozawór szwankuje, bo butla nowa ale wielozawór zapewne stary pozostał.
    Może kabelki/wtyczka przy czujniku na butli traci kontakt z bazą.

    U nas na starej butli potrafiło wejść 45-46l, jak zmieniliśmy butlę bo koniec homologacji, na taką samą rozmiarowo, to max co wchodziło to 38, z tym że samo spalanie dalej w normie się utrzymywało, po prostu nie ściągało gazu do końca.

Podobne wątki

  1. Wskaźnik PB dla LPG
    By Korniszon in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 14:44
  2. [MkIII] Wskaźnik poziomu gazu
    By maniek_ in forum LPG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 14:50
  3. [Zetec]Wymiana linki gazu odcinek pedał gazu- silnik TCS
    By wiosna95 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 11:59
  4. [MkI-III] Wskaźnik LPG
    By Slawik in forum LPG
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-10-2006, 22:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów