+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 79
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Nie straszę tylko uprzedzam. Mam dwa mondki i robię je sam od blisko 10 lat, a nie poszukuję informacji po forach internetowych.
    Hahaha dobra aluzja,się uśmiałem, to co mają powiedzieć ludzie którzy szukają szukają tu pomocy?? Że to ciemniaki bo szukają po forach pomocy? Dobry jesteś. Ja jeżdżę fordami od 2002 i też je od zawsze sam naprawiam łącznie z wymianą V6 w poprzednim mondeo to jeżeli piłeś do mnie to Ci nie poszło trochę i takie uwagi zachowaj dla siebie i nie obrażaj mnie i mojej inteligencji bo to chyba na tym forum jest zabronione, aaa sorry zapomniałem że "Szeryfi" na tym forum mogą więcej. Peace

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Jeździć a naprawiać to dwie różne rzeczy. Opis wymiany drążka kierowniczego rurcęgami jest żywcem przeniesiony z for internetowych. Nie propaguję na tym forum druciarstwa. Poczytaj nieco więcej co można przy tym uszkodzić. No chyba, że chodziło Ci o końcówkę drążka, ale to trzeba było napisać precyzyjnie.
    Btw, ktoś kto szuka porady nie jest dla mnie ciemniakiem jak to okresliłeś. Natomiast ktoś, kto udziela rad nie mając o tym pojęcia, tylko cytuje rzeczy zasłyszane nosi miano trola internetowego.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Ja jeżdżę fordami od 2002 i też je od zawsze sam naprawiam łącznie z wymianą V6 w poprzednim mondeo

    Czytanie ze zrozumieniem kuleje widzę. Prosił bym o nie wyrywanie z kontekstu i przekrecanie tego co napisałem.


    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  5. #24
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Panowie. Pełen luz! Pamietajcie. Jadne ze chodziło o końcówkę drążka kierowniczego. Jak dobrze pamiętam jest tam nakrętka kontrujaca i to z nią może być problem. Ale to zawsze trzeba sobie poradzić z odkreceniem bo innej możliwości nie ma.

    Wyklikane z Szajsunga

  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Natomiast ktoś, kto udziela rad nie mając o tym pojęcia, tylko cytuje rzeczy zasłyszane nosi miano trola internetowego.
    Jesteś The Best of the Best Dude.
    Prosił bym po raz kolejny o nie ublizaniu mojej osobie tylko zwrócenie uwagę na siebie. Uważasz że się nie znam i nigdy tego nie robiłem?? Gościu proszę Cię daj sobie na wstrzymanie bo mnie obrażasz. Nic się żabą nie da uszkodzić robiłem to nie raz a nie wyczytałem na necie. I jak ktoś to robi z głową to nie trzeba kupować klucza za 100 żeby to ogarnąć. Stary drążek ( tak chodzi mi o DRĄŻEK )i tak idzie na złom to w czym problem?

    Czyli mam się do Ciebie zgłaszać per Troll tak to mam rozumieć ? Bo dla mnie twoja wypowiedź wygląda na trollowanie i obrażanie mojej osoby co oczywiście zgłoszę . Dziękuję bez odbioru.



    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 13:03 ---------- Previous post was at 12:59 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Panowie. Pełen luz! Pamietajcie. Jadne ze chodziło o końcówkę drążka kierowniczego. Jak dobrze pamiętam jest tam nakrętka kontrujaca i to z nią może być problem. Ale to zawsze trzeba sobie poradzić z odkreceniem bo innej możliwości nie ma.

    Wyklikane z Szajsunga
    Nie o końcówkę tylko o drążek on się najczęściej gnie( bo jest censzy i dłuższy) przy takich uderzeniach, końcówka drążka jest dużo twardsza,ale co ja tam mogę wiedzieć.

    Wyczytand przed chwilą na jakimś forum tak że nie biorę odpowiedzialności za tą wypowiedź

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  7. #26
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Nie wiem. Moze ja zle napislem z tym drazkiem bo chodziło mi o końcówkę nie o sam drążek. Te kilka razy rozbilem koncowke i byl problem z odkreceniem ale zawsze sie udawało i nic nie było uszkodzone a na kluczu juz wisialem 😃

    Wyklikane z Szajsunga

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Z końcówką nie ma żadnego problemu jeżeli już był wymieniany drążek bo jak nie to trzeba go żaba trzymać czasami jak nakrętka kontrujaca( dlatego trzeba próbować ją luzowac jak jeszcze końcówka jest przykrecona) lub końcówka nie chce puścić, ale niech się "Spec" wypowie bo ja to tylko w TV widziałem i to daaaawno temu.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  9. #28
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No i wlasnie z tym bedzie problem zeby tą zabe tam wsadzic i klucz. Od kanalu wiadomo ze bajka dostęp ale nie mam takich kontaktów zeby mi ktos udostępnil garaż a chce to zrobić najtańszym kosztem

    Wyklikane z Szajsunga

  10. #29
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Ale drążki już zmieniane miałeś na zamienniki? To tam masz lub powinno być wycięcie na klucz 14 chyba żeby zablokować drążek to nie powinno być problemu, ja jeszcze nigdy nie miałem. Spsikaj rano jakimś WD później przed wymiana tego jakieś pół godzinny i powinno być ok.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  11. #30
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Chyba marki Kraft. To nie jest jakis mega wydatek. Chyba ze sie kupuje oryginały ale kto by był takim wariatem

    Moze jak wymienie zawieche to mi zniknie telepanie kierownica przy lekkich skretach na prostej drodze. Jednak noze i dobrze ze spotkała mnie ta dziura. Jeździł bym jeszcze na tym zawieszeniu pewnie ze 2 lata az by sie posypało całkiem. Eh te zarobki w naszyn rejonie

    Wyklikane z Szajsunga
    Ostatnio edytowane przez Mondek00r ; 21-03-2017 o 14:51

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No oryginalnych nikt Tobie nie każe kupować Możesz kupić Febi, Meyle Lemförder i też będą okay. Ja kupowałem Lemförder i płaciłem za nie około 50€ za oba to nie ma tragedii biorąc że się je zmienia raz na X lat.


    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  13. #32
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No ja zmieniam regularnie co 2 lata. Jak juz wszystko to wszystko. Jeden warsztat wycenił mi robocizne na okolo 250 zł. Cena części to wahacze 200 zl łączniki stabilizatora jakies 70 zł kpl końcówki drążka jakieś 60 zł kpl. I serio oleje warsztat bo jak juz raz sam robiłem kompletnie wszystko to i tym razem tak samo sobie poradzę.

    Wyklikane z Szajsunga

    ---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:48 ----------

    Co myslisz o takim zestawie?

    Zestaw zawiera:
    Wahacz prawy i lewy SRL ,
    Dwie końcówki prawa lewa TEKNOROT , ,
    Dwa łączniki stabilizatora RMT,
    Gumy stabilizatora RMT

    Wszystko w jednym. Cena 220 zł

    Wyklikane z Szajsunga

  14. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    RMT pierwszy słyszę czyli pewnie jakiś tani zamiennik to szału nie będzie ale chwilę pojeździ

    Teknorot 1 na 10 chwali reszta Odradza, ja sam nigdy czegoś takiego nie wsadzalem, ale jak mało jeździsz i spokojnie to moze z 10tk wytrzymają takie końcówki.

    SRL odradzam, miałem kiedyś wsadzone amory na tył bo mnie coś podkusiło i długo nie wytrzymały i pękło w jednym mocowanie łącznika stabilizatora :/ ja kupowałem oryginalne wahacze bo trafiłem w promo. Na twoim miejscu wsadził bym Febi jak już coś, albo używany wahacz oryginalny i zmień tuleje na Lemförder albo Febi i sworzeń, będzie git malina i na długie lata


    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  15. #34
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    A taki zestawik? Juz 280 zl.

    PRODUCENT: KRAFT, MAPCO, MG
    Technologicznie zgodne z oryginałem!!!

    W skład zestawu wchodzą:
    1 szt. KOŃCÓWKA DRĄŻKA KIEROWNICZEGO LEWA

    1 szt. KOŃCÓWKA DRĄŻKA KIEROWNICZEGO PRAWA

    2 szt. WAHACZ ZE SWORZNIEM

    2 szt. ŁĄCZNIK STABILIZATORA WZMOCNIONY

    2 szt. GUMA STABILIZATORA

    Wyklikane z Szajsunga

  16. #35
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Technologicznie zgodne z oryginałem!!!

    Taki żarcik ☺️ wahacze z dużo cieńsze blachy, są bardziej podatne na uszkodzenia ( weź sobie do ręki wahacz jakiś chiński a oryginalny to zobaczysz różnicę) , tuleje z gumy z majtek co się rwą od samego patrzenia na nie to co to ma wspólnego z technologią która narzuca na podwykonawców firma Ford?

    Szczerze to wszystko szrott i długo na tym nie pojezdzisz i komfort jazdy będzie słaby na tych częściach po bardzo krótkim czasie lub wyjechaniu w kolejny tym razem mniejszy ubytek w jezdni, ale jak nie masz kasy to kup najlepsze z najtańszych ( moim zdaniem Mapco) na jakie masz kasę bo wątpię żeby ktoś na tym forum z czystym sumieniem poleci Ci któregoś z tych producentów. No może mapco jako tako ale to też chinszczyzna skladana w D i tu jest tylko naklejane że made in Germany lub made for Mapco np., ale czytałem ostatnio że cisną Chińczyków żeby spełniali ich wymogi w 100% i wymagają lepszej jakości części w końcu firma Mapco nie jest na rynku od roku czy dwuch. ponoć części są certyfikowane przez TÜV Rheinland, ale czy to znaczy że są dobre, tego to Ci nie powiem. Normalnie za sam wahacz powinienes zapłacić około 220 zł jeżeli chodzi o Lemförder albo Febi.

    Zrób jak uważasz i kup to na co masz kasę


    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  17. #36
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No alre widzisz ze marka Kratf Mapco i MG. No za same wahacze prawie 5 stów to sporo. Zakladalem sam tski zestaw jaki wyslalem. Kosztuje 300 zł i 2 lata 30 tyś przeżył i dalej by żył gdyby nie ten problem na który natrafilem

    Wyklikane z Szajsunga

  18. #37
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Ze średniaków polecam Sidem. Belgijska firma. Nie pakowacz. I jeszcze bez udziału Jacky Chanów.

  19. #38
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Mam kolejny problem Panowie. Wszystko poustawiane cacy. Zbieżnośc wzorowa, tak jak pisałem chyba w innym poście nowe opony nowe felgi nowe zawieszenie. Problem polega na tym, że ściąga mi auto lekko w lewo... i juz całkiem zglupialem i nie wiem co to może być

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  20. #39
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Np. krzywy drążek stabilizatora.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  21. #40
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    nowe zawieszenie

    No chyba nie nowe i wprowadzasz w błąd, A amortyzatory? Nigdzie nie piszesz ze był zmieniany. Był wyciągamy ten amortyzator czy na oko sprawdzany? Jak mocowanie górne amortyzatora? Sprężyna cała? Obstawiam na krzywy amortyzator. Wystarczy że lekko jest krzywy i nie będzie trzymał geometrii i będą jajca. Może poduche amora albo łożysko rozerwalo/rozwalilo. Mało prawdopodobne ale nie niemożliwe, nie. Wiem jak. Mocne było uderzenie.


    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

Podobne wątki

  1. [MkIII] Stuki w zawieszeniu przód mondeo mk3
    By damiano.120 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 00:38
  2. [MkI] Wymiana tulej wachacza przód + łożysko lewe przód
    By smas in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 17:21
  3. [MkIII] części zawieszenia przód
    By Angelo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 12:22
  4. [MkI] stuki w zawieszeniu - przód
    By johnnythefox in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 16:43
  5. [MkII] Stuki w zawieszeniu lewy przód
    By basil in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2007, 22:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów