+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek Awatar Gl5er
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Cichy popylacz :P
    Od
    16 Mar 2015
    Mieszka w
    Ksawerów

    2,0zetec + soft turbo

    Dzień dobry!

    Zwracam.sie do Was drodzy forumowicze o wszelkie pomysły na temat wsadzenia do mk 2 z silnikiem 2,0 soft turbo.
    Jako , ze mam dawce mk 2 który pod macha jest jeszcze kompletny chce na nim wszystko spasować a potem wrzuci to do mojego roboczego kombi.
    Plan jest taki turbo od volvo lub saab ewentualnie vw , ciśnienie doładowania ok. 0,5-0,6 czyli tyle co by moc podskoczyła do 150-160koni, w zasadzie poprawa efektywności, głównym paliwem jest lpg i moja instalka ogarnie taki temat, pozostaje kwestia, podciśnień i chyba to wszystko?
    Wszelkie konstruktywne pomysły mile widziane tak samo jak konkretna wiedza
    Projekt ma byc w miarę tani, nie spieszy mi sie jak widzicie nie chce iść w miliony koni....ot taka mala kuracja wzmacniajaca

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Voyti4
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 89HP -> 2.0 136HP
    Opis
    1993 Liftback 1.6 -> 2.0 :D
    Od
    17 Apr 2015
    Mieszka w
    Malbork
    Tutaj jest wątek o uturbieniu MKII:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...anie-pod-turbo
    Nie wiem na ile Ci się przyda ale na początek warto poczytać

    ____________________
    WyHaTeCekowane
    1993 liftback GLX swapnięty na 2.0 + takie tam mody

  4. #3
    Zielony listek Awatar Gl5er
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Cichy popylacz :P
    Od
    16 Mar 2015
    Mieszka w
    Ksawerów
    Dzieki za link, ale ja właśnie mi nie chodzi o jakąś rzeźbę wielką z przebudowa silnika .
    Ja chcę zaadoptować turbo poniżej bara tak, by poprawić wydajność silnika a nie zbudować potwora, w końcu ja tym autem zasuwam na co dzień nie raz z częściami i laweta na której stoi 500kg motocykl te kilkanaście koni wiecej miałoby na celu uprzyjemnienie jazdy a nie zrobienie z niego krotkozywotnego sprintera

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    Zwracam.sie do Was drodzy forumowicze o wszelkie pomysły na temat wsadzenia do mk 2 z silnikiem 2,0 soft turbo.
    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    Jako , ze mam dawce mk 2 który pod macha jest jeszcze kompletny chce na nim wszystko spasować a potem wrzuci to do mojego roboczego kombi.
    zmierz mu cisnienie sprezania zanim zaczniesz jakiekolwiek modyfikacje tego silnika
    jesli wypluje 11-12 to szukaj innego slupka/obiektu do modyfikacji, chyba ze masz w planach przejechac kilkaset km i

    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    Plan jest taki turbo od volvo lub saab ewentualnie vw , ciśnienie doładowania ok. 0,5-0,6
    kupic czy zalatwic turbine to zaden problem.
    sztuką bedzie dobrac kolektor tak aby wszystko pasowalo do śrub w głowicy i osprzętu (sprężarka, chłodnice, pas przedni przewody klimy/wodne itp) i do turbiny.
    gotowe rozwiazanie pod T3 kosztuje ~300$.
    jesli chodzi o rzezbienie to chyba nikt kto modyfikowal ten silnik nie zawracal sobie glowy dorabianiem kolektora i kupowal gotowca. tutaj projekt jest budzetowy wiec musisz przetrzec szlaki, jesli nie chcesz wydac ponad 1000zl na sam kolektor.

    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    głównym paliwem jest lpg
    wtryski i reduktor poradzą sobie z przyrostem mocy? stawiam że nie, koszta ok 200 reduktor + 300 odpowiednie wtryski

    pompa paliwa i wtryski benzynowe powinny sobie dac rade do 170km.

    polecam okuc tarcze sprzęgła bo moze sobie nie poradzic z przyrostem momentu.

    seryjny komp benzynowy nie ogarnie doladowania, bedziesz musial wystroic na zewnetrznym urzadzeniu + wizyta u kogos kto potrafi to wystroic 1500 i w gore.

    jesli nie posiadasz 3-4 tys zł nie zawracaj sobie w ogole glowy tematem bo nic z tego nie wyjdzie.

    w podobnych pieniadzach wsadzisz st200 pod maske a koni bedziesz mial nieco wiecej (max 180-190KM, bo tyle zostaje z fabrycznych 205)
    moze roznic sie tylko tyle że nie bedzie momentu jak w dieslu

    powodzenia!
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Zielony listek Awatar Gl5er
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Cichy popylacz :P
    Od
    16 Mar 2015
    Mieszka w
    Ksawerów
    zacznijmy od tego, że znam się na mechanice, spawać umiem i już kilka ciekawych rzeczy wydłubałem w swoim życiu.

    silniki mam 2 i oba są w bardzo dobrym stanie
    co do sprzęgła to oczywiście tutaj tak czy siak leci kevlar mam go w mk3 2,5v6 i sprawdza się świetnie

    gaz wydoli na bank, mam reduktor dużo mocniejszy, a soft ogarnia turbo jednostki siedzi tam leciwy ale porządny stag.

    kolektory wydechowy bym sam Sobie zrobił bo już robiłem skrzynkowy do pinto i w poldku miałem turbo włożone do zwykłej ohv ale tam to było zrobione na partyzanta z mikserem przed turbo więc o ile co i jak po składać to wiem ale zastanawiam się czy jak przerzuce podciśnienia przed turbo to to wydoli, jeśli chodzi o benzynę to tyle by odpalał i jechał wiadomo turbo nie dmucha od zera więc wydaje mi się ...podkreślam WYDAJE MI SIĘ , że godząc się na jazdę na benzynie w bardzo ograniczonym zakresie to wystarczy....

    plus jest taki,że mam dawcę gdzie w zasadzie mógłbym wszystko Sobie złożyć i sprawdzić co nie-gra

    narazie to jest tylko jakiś tam pomysł, mam 3 miesiące by złożyć swojego 125p i kupę zajęć...ale powoli mam zamiar jakoś ten temat rozpracowywać

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    silniki mam 2 i oba są w bardzo dobrym stanie
    czy masz jakiś namacalny dowód na to czy są to Twoje subiektywne odczucia?
    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    gaz wydoli na bank, mam reduktor dużo mocniejszy, a soft ogarnia turbo jednostki siedzi tam leciwy ale porządny stag.
    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    jeśli chodzi o benzynę to tyle by odpalał i jechał wiadomo turbo nie dmucha od zera więc wydaje mi się ...podkreślam WYDAJE MI SIĘ , że godząc się na jazdę na benzynie w bardzo ograniczonym zakresie to wystarczy....
    będziesz zmieniał biegi co 1500 obrotów?
    bez wystrojenia benzyny nic nie zdziałasz. jeśli bedziesz jezdzil bez strojenia (choćby delikatnie) na benzynie, o ile bedzie jezdzil to momentalnie poddadzą się gniazda zaworowe ktore nie wytrzymają zbyt wysokiej temperatury w komorze spalania. a zmieniajac biegi co 1500 obrotow auto po prostu nie pojedzie.

    no chyba że benzyny pozbędziesz się całkiem, i znajdziesz fachowca-samobójcę który posiada sondę szerokopasmową i podejmie się wystrojenia Twojego tworu.
    pamiętaj tylko że bez rozgrzewki na benzynie bedziesz potrzebowal 2 zestawów naprawczych reduktora rocznie - po zimie i przed zimą

    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    kolektory wydechowy bym sam Sobie zrobił bo już robiłem skrzynkowy do pinto i w poldku miałem turbo włożone do zwykłej ohv ale tam to było zrobione na partyzanta z mikserem przed turbo więc o ile co i jak po składać to wiem
    a umiesz policzyc jakie powinny byc kanaly w kolektorze, w jaki sposob wygiete i w jakim ukladzie powinien byc kolektor tak aby to wszystko gralo ze soba? to nie jest tak ze uspawasz 4 kolanka 2,5" i mocowania do glowicy i turbiny i to juz jest kolektor wydechowy.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  8. #7
    Zielony listek Awatar Gl5er
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Cichy popylacz :P
    Od
    16 Mar 2015
    Mieszka w
    Ksawerów
    Kolego po pierwsze kolektor wydechowy pod turbo buduje sie tak zwany skrzynkowy wierz mi to nie jest jakaś chora sztuka, a jeśli chodzi o policzenie wydechu czy średnich olotu sa na to wzory i je juz stosowałem z dobrym skutkiem

    Co do zakresu obrotów to spokojnie mysle ze do 3tys można by wykorzystywać silnik na benzynie, zresztą i przeplywka i sonda lambda o ile wtryski i ciśnienie paliwa wyda
    Nie pozwolą na tak uboga mieszankę by odrazu wypaliły sie gniazda,
    Natomiast nie wiem jak u Ciebie wygląda soft od lpg ale u mnie jest opcja do zasilania turbo oraz zrobienie mapy tylko na lpg. Wiec i tu nie widzę problemu
    Powtarzam jeszcze raz nie jest to zupełnie obcy temat.
    A co do parowników to kiedyś je regenerowałem zarobkowo i nie sa takie delikatne sam jeździłem kilka lat tylko na lpg i do minus 15 odpalem forda bez problemu


    Odnoszę wrażenie ze chcesz mi udowodnić ze zamontowanie SOFT turbo to jakaś niesamowita sztuka , fakt trzeba nie co pomyśleć ale da rade
    Szczególnie ze w starszych fordach na których sie wychowywałem tj capri/granada tam można było dokupić zestaw soft turbo u dilera forda i go zamontować.
    Rozumiem obawy

  9. #8
    Zielony listek Awatar Gl5er
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Cichy popylacz :P
    Od
    16 Mar 2015
    Mieszka w
    Ksawerów

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    Kolego po pierwsze kolektor wydechowy pod turbo buduje sie tak zwany skrzynkowy wierz mi to nie jest jakaś chora sztuka, a jeśli chodzi o policzenie wydechu czy średnich olotu sa na to wzory i je juz stosowałem z dobrym skutkiem
    to dobrze. to właśnie chciałem Ci uświadomić, bo nie napisales ze potrafisz.

    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    Co do zakresu obrotów to spokojnie mysle ze do 3tys można by wykorzystywać silnik na benzynie, zresztą i przeplywka i sonda lambda
    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    Nie pozwolą na tak uboga mieszankę by odrazu wypaliły sie gniazda,
    seryjna lambda nie ogarnie aż takich korekt, do 25%, później jest to dla komputera sytuacja obca i wyłapuje błąd (za ubogo) i będzie jechać w trybie awaryjnym. nikt nie montuje sobie dodatkowego urzadzenia za kilkaset zl bez powodu. nawet Ci którzy turbią wolnossaki i potem śmigają na lpg.

    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    o ile wtryski i ciśnienie paliwa wyda
    powiedzmy ze sprawna pompa i wtryski pozwolą na ~170KM, ale pompa zmęczona czasem i jazdą na LPG przy mniej niż pół baku benzyny może już nie wyrabiać.
    na szczęscie za 250zł kupisz wystarczająco wydajną pompę walbro.
    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    Natomiast nie wiem jak u Ciebie wygląda soft od lpg ale u mnie jest opcja do zasilania turbo oraz zrobienie mapy tylko na lpg. Wiec i tu nie widzę problemu
    u mnie też jest opcja do zasilania turbo oraz samo lpg. i co z tego?
    bez wzorcowej mapy benzynowej ani choćby prawidłowych czasów wtrysków benzynowych w pełnym zakresie obciążenia bez sondy szerokopasmowej nie wystroisz poprawnie lpg i tak jak pisałem - dziura w tłoku lub gniazda zaworowe powiedzą papa.

    jak w inny sposób wyobrażasz sobie wystrojenie lpg bez jakiegokolwiek poglądu na AFR? czym będziesz się kierował? masz szklaną kulę?
    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie ze chcesz mi udowodnić ze zamontowanie SOFT turbo to jakaś niesamowita sztuka , fakt trzeba nie co pomyśleć ale da rade
    oczywiście że da rade, i wcale nie trzeba wiele myśleć. są po prostu rzeczy ktore kosztują i których się nie przeskoczy, a ktore usilnie próbujesz zrobić na tzw. janusza.

    jedyną sztuką w turbo soft jest zrobić to tak aby to przejechało więcej niż kilkaset km.
    życzę powodzenia i kibicuję, ale jeśli nie podejmiesz tematu strojenia na poważnie nie nacieszysz się zbyt długo silnikiem i projekt padnie, bo na swoim silniku nie bedzie Ci sie chcialo juz probowac.
    Cytat Zamieszczone przez Gl5er Zobacz posta
    Szczególnie ze w starszych fordach na których sie wychowywałem tj capri/granada tam można było dokupić zestaw soft turbo u dilera forda i go zamontować.
    jeśli silniki były przystosowanie oraz elektronika - to jak najbardziej. patrz przykład saaba 9-3.
    tutaj nie jest tak kolorowo.
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 21-03-2017 o 17:17
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  11. #10
    Zielony listek Awatar Lukson
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    14 Dec 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Wystarczy zbyt wysokie EGT już pomijając AFT i tłoki wylecą przez wydech albo bokiem bloku.
    Pytanie zasadnicze jaki masz motor silver czy black. Ten drugi jest bardziej rozwojowy.
    Racingforum nie masz za bardzo co się sugerować bo tam wielu jest teoretyków co zresztą widać po ostatnim wpisie gdzie koleś miesza chyba z trzy silniki.

    Bez odprężania maksymalnie można ładować 0.6 bara przy czy seryjne wtryskiwacze na benzynie kończą przy 160 koniach i potrzebne są przynajmniej te z ST170 a więc 315ccm.
    Idąc dalej, to na jakiej podstawie ustawisz gaz nie mając mapy do benzyny? Seryjny komp nie jest w stanie tego ogarnąć bo nie przejdziesz w nim z MAF na MAP i dlatego każdy wkłada świnię.

    Ja wiedzę na temat turbo w zetecu oraz części zbieram już ze trzy-cztery lata a końca nie widać.

    Na chwilę obecną stanęło na tym, że (chyba) miejscu pompy wspomagania wstawię napęd kompresora.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Lukson Zobacz posta
    Idąc dalej, to na jakiej podstawie ustawisz gaz nie mając mapy do benzyny? Seryjny komp nie jest w stanie tego ogarnąć bo nie przejdziesz w nim z MAF na MAP i dlatego każdy wkłada świnię.
    autor tego nie rozumiał, wg niego na benzynie te kilka minut sie rozgrzeje i nic mu nie bedzie a gaz Zdzichu ustawi i bedzie hulac.
    Cytat Zamieszczone przez Lukson Zobacz posta
    Ja wiedzę na temat turbo w zetecu oraz części zbieram już ze trzy-cztery lata a końca nie widać.
    raczej fundusze trzeba pozbierac dobre 20k trzeba miec zeby byc w okolicach 300KM
    wymysliles patent na podcisnienie? pompa vacum?

    Cytat Zamieszczone przez Lukson Zobacz posta
    Na chwilę obecną stanęło na tym, że (chyba) miejscu pompy wspomagania wstawię napęd kompresora.
    Ty tak serio?
    dobierzesz jakis inny magiel później do tego, czy będziesz wyrabiał bicepsy i tricepsy przy parkowaniu w mieście? w sejku czy pikaczento jest inny magiel i tam da się manewrowac kierownicą, w mondeo już będzie dużo gorzej jak pozbawisz go wspomagania.
    ktoś tutaj kiedyś wstawił kompresor ale do fałki i chyba wykorzystał koło pośrednie osprzętu.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  13. #12
    Zielony listek Awatar Lukson
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    14 Dec 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Wstawię elektryczną pompę do wspomagania. Już sam ten zabieg uwalnia około 5KM bo nie musi na darmo pompować płynu przy jeździe na wprost.

    Po co mi vacum pompa? RS1 nie ma i jeździ.
    Co do tych 20k to trochę przesadziłeś, no może jak robisz na nowych częściach z paragonami. Ja np. za zestaw 2x regulowane koła rozrządu AEM + wałki Ford Racing Stage 2 dałem 370pln.
    Wtryski 315 ccm za 80zl, drugi komplet 440 ccm 150zl.

    Najwięcej do tej pory wyszły mnie kute tłoki i korby bo 1500.

    Wszystko kupowane do Focusa bo jak już wcześniej wspomniałem Silver Top nie jest rozwojowym silnikiem.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Doładowanie turbo boost. Czy turbo dobrze ładuje??
    By Marido in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-03-2016, 17:27
  2. [T5] Różnice między Mondeo 2.5 turbo 220 KM a 2.5 turbo Volvo R 300 KM
    By MarvinK in forum Silnik - Turbo benzynowy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 13:41
  3. [Zetec]różnica w pokrywach 2.0DOHC a 2.0ZETEC
    By GrekuPL in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2009, 21:29
  4. [Zetec]Jakie powinno być sprężanie w silniku 2.0zetec ?
    By bialy in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 03:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów