+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...

    przes³ony s³oneczne rolety zas³onki solar ride lub inne do MK4

    Witam wszystkich,
    czy kto¶ z Was korzysta z zas³onek do szyb firmy solar ride:
    http://allegro.pl/zaslonki-6-szt-for...024914273.html
    ??

    Nie chcê przyciemniaæ szyb w samochodzie, ale potrzebujê sprawdzonego rozwi±zania na podró¿e z dzieæmi, by s³oñce nie razi³o najm³odszych z ty³u. Znalaz³em takie przes³ony na allegro firmy solar ride, ale nie wiem na ile taki otworowany materia³ sprawdzi siê.
    Poza ty, 320z³ to chyba du¿o, ewentualnie 199z³ za dwie sztuki na boczne drzwiowe szyby pasa¿erów z ty³u.
    Proszê Was o opinie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Poszukaj boczków z roletami.

    Wytaptane z telefonu
    wypisujê siê z tego kraju...

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Witaj,

    a powiedz mi z praktyki, w jakim stopniu takie roletki oryginalne chroni±, ograniczaj± o¶lepianie przez s³oñce? Bo ze zdjêcia widzê, ¿e bardzo du¿o przepuszczaj± ¶wiat³a daj±c doskona³a widoczno¶æ. a mi zale¿y mi dzieci z ty³u nie by³y nara¿one na ¶wiecenie mocnego s³oñca na d³u¿szych wyprawach samochodowych

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Robert
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    Czarna pantera
    Od
    24 Oct 2007
    Mieszka w
    Pi³a
    Ja siê do czego¶ podobnego przymierza³em jeszcze za czasów MKIII tylko, ¿e wtedy taki zestaw sprowadzany z DE do kombi kosztowa³ ok 1kPLN i ta cena skutecznie odstrasza³a. Poza tym po wnikliwych analizach nie zdecydowa³em siê na zakup w³a¶nie ze wzglêdu na ilo¶æ przepuszczanego s³oñca. Tata ma fabryczne rolety w c-max i powiem Ci, ¿e przy bocznym s³oñcu na pewno jest lepiej jak bez nich. Pewnie gdybym teraz nie mia³ przyciemnianego ty³u to za kwotê 300PLN bym mocno te "zas³onki" rozwa¿y³.

  6. #5
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Powiem ¿e do¶æ dobrze zas³aniaj± szybê. U mnie siê ladnie sprawdzaj±.

    Wytaptane z telefonu
    wypisujê siê z tego kraju...

  7. #6
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Witam,

    powiem Wam, ¿e kupi³em w sklepie Feuvert takie przes³onki okienne ich produkcji opisane jako mocno przyciemniaj±ce. S± to przes³ony typu na przyssawki, w tym przypadku dwie przyssawki a co najwa¿niejsze s± naprawdê fajnie zrobione. Maj± ró¿ne szeroko¶ci, dziêki czemu mo¿na dopraæ do szeroko¶ci okna (wysoko¶æ maj± jednakow±, ale w szeroko¶ci s± trzy wymiary co 10 cm). W ten sposób dobra³em taki rozmiar, który pewnie w 90% przes³ania mi ca³e okno. Do tego przes³ona jest z podwójnej warstwy siatki, co dobrze zabezpiecza przed przenikaniem, bezpo¶rednim ¶wieceniem s³oñca na dzieci z ty³u. Dodatkowo mniej wiêcej 1/4 przes³ony ma warstwê potrójn± czy nawet poczwórn±. Szczególnie dobre bo mo¿na przes³one ustawiæ tym od góry, gdy mamy godziny po³udniowe i s³oñce jest wysoko, lub na dó³, gdy zbli¿a siê zachód i s³oñce nisko ¶wieci.
    Mam porównanie, bo mia³em kiedy¶ takie zwyczajne przes³ony kupione w markecie, które niestety ale du¿o bezpo¶redniego s³oñca wpuszcza³y i mocno ¶wieci³o na dzieci. Z tych aktualnych jestem zadowolony. Zrobili¶my 1600km w dwa dni podczas mocnego s³oñca i ¿adnych skarg z tylnych siedzeñ nie mia³em. A sam te¿ obserwowa³em jak jest ty³ zacieniony - by³o fajnie.

    a najwa¿niejsze, ¿e taki komplet dwóch sztuk kosztowa³ mnie ok. 27z³. Wiêc porównuj±c do przyciemniania szyb (500z³), czy wcze¶niej wspominanych siatkach solar ride, wysz³o tanio jak barszcz.

    IMG_20170519_155155.jpgIMG_20170519_155152.jpg

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Zawieszenie pneumatyczne Air Ride
    By Koster in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 23:09
  2. Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 12:23

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów