+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław

    centralny i kierunkowskazy

    Witam.
    Posiadam centralny zamek z pilota (na podczerwień) ale przy zamykaniu lub otwieraniu nie migają kierunkowskazy.
    Podobno odpowiada za to przekaźnik (czy też przekaźniki) znajdujący się za schowkiem. Teraz pytanie czy chodzi o przekaźniki zaraz za schowkiem (mam tam dwa puste gniazda - niebieskie i białe) czy dalej za komputerem (który jest za centralką) tj. między grodzią a komputerem ? - tam z kolei ciężko zaglądnąć - musiałbym wszystko wykręcać.
    ... no i jaki kolor miałyby mieć te gniazda na przekaźniki kierunków i jakiego koloru powinny być ewentualnie przekaźniki ?
    Pzdr

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imię
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    We "fabrycznym centralnym na podczerwień" podczas zamykania/otwierania auta kierunki się nie zapalają.
    Zapalą się dopiero po zaryglowaniu auta, czyli dwukrotnym naciśnięciu przycisku "zamknij".
    Inaczej niedyrydydy
    "Nie każda morda pasuje do Forda"
    Fordzisław Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strzała Duratec Kombi '07 (wnuczek)

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    .... wiem,wiem - podwójne ryglowanie .... ale u mnie nawet jakbym nacisnął 10 razy kierunki nie migają

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    a masz podwójne ryglowanie?
    nie każde auto z centralnym je miało.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    był: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG Zenit, sedan

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    a masz podwójne ryglowanie?
    na centralce mam oznaczenie DL.
    W sumie to zadałeś mi "bobu" .... i zastanowiłem się czy nie działają tylko kierunki (i tam szukać przyczyny) czy nie działa w ogóle ryglowanie. Jak sprawdzić czy działa podwójne ryglowanie ?

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imię
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Spróbuj go zamknąć na raz, po zamknięciu poczekaj ze 3 sekundy i naciśnij przycisk drugi raz, jeśli zamki delikatnie zabrzęczą to ryglowanie jest.
    To jest najlepsza metoda na sprawdzenie ryglowania.
    Ew. zamykając drzwi kluczykiem przytrzymaj kluczyk w pozycji zamykania przez chwilę i patrz czy coś mrugnie.
    "Nie każda morda pasuje do Forda"
    Fordzisław Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strzała Duratec Kombi '07 (wnuczek)

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Sprawdziłem podwójne ryglowanie - nie działa ..... więc przyczyny nie migających kierunków trzeba zacząć szukać chyba od właśnie tego.
    Pogrzebałem wczoraj w necie i znalazłem coś o przypadłościach mondków Mk2 z jakimiś "mikrusami" (domyslam się, że chodzi o mikroprzełączniki) i jakimiś wycierającymi się popychaczami.
    Co zauważyłem (mogącego mieć coś wspólnego z niedziałaniem DL) to :
    - drzwi kierowcy można kluczykiem zamknąć ale już otworzyć się nie da - przekręcając w prawo w ogóle nie ma tego "oporu" po którym powinno się mocniej przekręcać) .... a jak sobie przypominam to kiedyś otwieranie działało. W drzwiach pasażera działa ok. - opór przy zamykaniu i otwieraniu - działa zam. i otw.
    - po naciśnięciu przycisku (zamykania lub otwierania) na pilocie (pilot na podczerwień z dwoma przyciskami) nie zapala się dioda kontrolna - a wg instrukcji powinna - jest tam napisane, że jeżeli nie działa to należy zmienić baterie... ale pilot otwiera i zamyka więc baterie chyba ok. bo zasilają układ podczerwieni... no chyba, że ten układ wymaga tak małej ilości prądu ... a dioda znacznie więcej i jak baterie słabe to już diody "nie ruszą".
    ... a co do "mikrusów" to zastanawiam się czy jakby miały coś ze stykami ,a popychacze były wytarte to czy zamykanie z pilota działałoby - bo u mnie działa.
    Czy ktoś miał z tym jakieś doświadczenia ?
    Pzdr

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imię
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Dioda na pilocie zaświeci Ci się dopiero jak dłużej przytrzymasz przycisk ale w tym momencie rozprogramujesz pilota.
    Jeżeli od strony kierowcy nie możesz otworzyć z kluczyka drzwi to masz do roboty wkładkę zamka. Forda zamkniesz każdym kluczykiem ale otworzysz tylko tym właściwym.
    Jest patent na szybko na ten zamek żeby otwierał.
    Nie możliwe jest żeby nagle wszystkie zamki siadły do ryglowania. Albo ktoś coś przy centralce dłubał/zmieniał/cokolwiek innego robił, albo nie ma tego ryglowania u Ciebie.
    "Nie każda morda pasuje do Forda"
    Fordzisław Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strzała Duratec Kombi '07 (wnuczek)

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez jawa196 Zobacz posta
    Dioda na pilocie zaświeci Ci się dopiero jak dłużej przytrzymasz przycisk
    Faktycznie - jak przycisnąłem na dłużej to dioda się zaświeciła.
    .... a dlaczego niby miałby się rozprogramować ? .... ja kilka razy to robiłem a pilot dalej działa tzn.otwiera i zamyka drzwi.
    .... po za tym w instrukcji jest napisane "... jeżeli po naciśnięciu któregoś z przycisków lampka kontrolna na pilocie nie zaświeci się to należy wymienić baterie." ... a u mnie jak nacisnę "krótko" to centralny zadziała (tzn. otwiera luba zamyka) a lampka na pilocie się nie zaświeca.

    Cytat Zamieszczone przez jawa196 Zobacz posta
    Jeżeli od strony kierowcy nie możesz otworzyć z kluczyka drzwi to masz do roboty wkładkę zamka
    co to znaczy "masz do roboty wkładkę zamka" .... tzn. , że co miałbym tam do roboty ?

    Cytat Zamieszczone przez jawa196 Zobacz posta
    Jest patent na szybko na ten zamek żeby otwierał
    jaki to patent ?

    Cytat Zamieszczone przez jawa196 Zobacz posta
    Nie możliwe jest żeby nagle wszystkie zamki siadły do ryglowania. Albo ktoś coś przy centralce dłubał/zmieniał/cokolwiek innego robił, albo nie ma tego ryglowania u Ciebie
    czy ktoś grzebał to nie wiem - kupiłem auto blisko 2 latka temu. Co się zaś dotyczy ryglowania to na centralce mam DL. Wiem, że nie jest to jednoznaczne z działaniem DL ale czytałem kiedyś/gdzieś, że można nie mieć (ktoś kto to pisał właśnie nie miał) przekaźnika/ów których gniazda znajdują się gdzieś za schowkiem (tyle, że nie wiem czy zaraz za schowkiem czy tam głębiej za komputerem (zaraz od grodzi silnika). Zresztą w "sam naprawiam" jest coś na ten temat tj. że przekaźniki od kierunków sygnalizacji przeciwwłamaniowej lewej/prawej - z prawej pod tablicą rozdzielczą.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imię
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Ja też mam na podczerwień instalkę i jak przytrzymam dłużej do zaświecenia diody to własnie mi się pilot potrafi rozkodować (czemu? nie wiem)

    Jeśli dobrze myślę to zamek zamkniesz normalnie ale przy otwieraniu kluczyk tak jakby się zatnie w pewnym momencie i dalej już nie pójdzie.
    Oznaka obrobionej wkładki zamka.
    Prawidłowo powinno się kupić nowy wkład, przełożyć ale trzeba dodatkowy kluczyk ze sobą wozić (chyba że kupi się kpl na wszystkie zamki to wystarczy do starego kluczyka nowy grot przełożyć)
    Tak na szybko to starą wkładkę można wyciągnąć, rozebrać i w środku jest taki krótki, i cienki metalowy pręt, jak się go wyrzuci to zamek działa normalnie.
    Minusem tego rozwiązania jest to że po stronie w której się zrobiło ten patent będzie można otworzyć auto każdym kluczykiem Forda.
    "Nie każda morda pasuje do Forda"
    Fordzisław Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strzała Duratec Kombi '07 (wnuczek)

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez jawa196 Zobacz posta
    Jeśli dobrze myślę to zamek zamkniesz normalnie ale przy otwieraniu kluczyk tak jakby się zatnie w pewnym momencie i dalej już nie pójdzie.
    Oznaka obrobionej wkładki zamka.
    Prawidłowo powinno się kupić nowy wkład, przełożyć ale trzeba dodatkowy kluczyk ze sobą wozić (chyba że kupi się kpl na wszystkie zamki to wystarczy do starego kluczyka nowy grot przełożyć)
    Tak na szybko to starą wkładkę można wyciągnąć, rozebrać i w środku jest taki krótki, i cienki metalowy pręt, jak się go wyrzuci to zamek działa normalnie.
    zużyty kluczyk również może stanowić problem przy otwieraniu, wkładka może być OK.

    ja mam trzy kluczyki, i najbardziej zużyty odpala auto, ale nie otwiera zamka, natomiast pozostałe 2 są jak nowe i bez problemu otwierają auto.
    dlatego używam go do samego końca, a drugi noszę ze sobą w razie gdyby np. padł akumulator i musiałbym awaryjnie otworzyć drzwi.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    był: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG Zenit, sedan

Podobne wątki

  1. [MkI] Centralny zamek IR i kierunkowskazy
    By wojtal84 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 12:06
  2. [MkII] Centralny zamek a kierunkowskazy
    By lukasz_KNS in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 12:44
  3. [MkI] Kierunkowskazy- centralny
    By akwedukt76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 15:27
  4. [MkII] Kierunkowskazy...
    By Paker in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-03-2009, 09:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów