+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz

    Problem z licznikiem

    Witajcie. Po mojej ostatniej wymianie żarówek w liczniku pojawił się problem. Czasami wskaźnik temperatury pokazuje całkowite głupoty i zauważyłem że po zgaszeniu auta strzałka od wskaźnika paliwa nie spada i obawiam się że po prostu się zawiesiła (sprawdzę jak pojadę zatankować czy w ogóle reaguje) bo wiem że wcześniej po zgaszeniu auta spadała na zero, aha i wskażnik temp po zgaszeniu jest jakby za nisko ale to może mi się wydawać. Rozebrałem to sprawdziłem przy kostkach do licznika, psiknąłem kontaktem, poskładałem i dalej lipa. Może ktoś się orientuje co mogło się popsuć albo co mógłbym jeszcze sprawdzic? Teraz prześledziłem pare tematów i piszą że wskaźnik od temp nie spada w mondeo po zgaszeniu, i jak patrzyłem na filmiki z odpalań to nikt nie ma na zero, ale mi się wydaję że mi spadała po zgaszeniu na zero i teraz powoli sam mam wątpliwości Jeszcze pozwole sobie opisać dokladnie ten wskaźnik temperatury. Ostatnio jechałem włączyłem klime i w pewnym momencie widzę że wskazówka na zero, wyłączyłem klime ale bez zmian, dojechałem na miejsce i w drodze powrotnej wszystko spoko to olałem temat a dziś wskazówka dochodzi maksymalnie do początku tej skali co się nazywa normal, staje idealnie na początku i koniec. Momentami jakby troszkę pół milimetra poszła a potem wraca albo na początek jak wcześniej pisałem albo na to pierwsze białe pole. Mam nadzieje że to trochę rozjaśni temat.
    Ostatnio edytowane przez dzymek100 ; 14-05-2017 o 23:06

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez dzymek100 Zobacz posta
    zauważyłem że po zgaszeniu auta strzałka od wskaźnika paliwa nie spada i obawiam się że po prostu się zawiesiła (sprawdzę jak pojadę zatankować czy w ogóle reaguje)
    pierwsze słyszę aby w mondeo mk2 miała opadać. przyjamniej mi stoi w tym samym miejscu, no może delikatnie opada.
    test jest prosty, przekręć na zapłon, podnieś tylnią kanapę, odepnij wtyczkę z pompy, jeśli wskazówka pokaże pusty bak - to działa dobrze.
    Cytat Zamieszczone przez dzymek100 Zobacz posta
    wskażnik temp po zgaszeniu jest jakby za nisko ale to może mi się wydawać.
    zarówno w mk1 jak i w mk2 które posiadam/em wskazówka zostaje w tym samym miejscu, jeśli silnik był gorący i zgasiłem, zostawiłem na noc - rano zanim włożyłem kluczyk wskazówka pokazywała pion.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    zarówno w mk1 jak i w mk2 które posiadam/em wskazówka zostaje w tym samym miejscu, jeśli silnik był gorący i zgasiłem, zostawiłem na noc - rano zanim włożyłem kluczyk wskazówka pokazywała pion.[/QUOTE]

    Temperatura na bank mi spadała na zero po zgaszeniu i dalej tak mam tylko wskazuję żle. A co do paliwa to moja mówi mi teraz że raczej nie spadała że coś mi się poje.... Więc wychodzi na to że mam tylko problem z wskaźnikiem temp. I tak się zastanawiam czy to wyjęcie licznika nie było przypadkiem bo wyciągałem licznik chyba jakieś 3 tyg temu a problem jest od piątku,

    Ciekawą rzecz teraz wyczaiłem. Wszedłem na allegro na liczniki i wszystkie mają paliwo w jakimś tam miejscu nie na zero, a temp te co mają napis normal to wszystkie na zero leżą a te co nie mają napisu wskaźniki mają różnie
    Ostatnio edytowane przez dzymek100 ; 14-05-2017 o 23:50

  5. #4
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Jednak to nie był problem z licznikiem, czujnik temp załatwił sprawe

Podobne wątki

  1. [MkII] Problem z licznikiem
    By kamilos999 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 12:54
  2. [MkIII] problem z licznikiem
    By pablo.bol in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 15:00
  3. [MkI] Problem z Licznikiem !
    By bartosz127 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 09:43
  4. [MkI] problem z licznikiem
    By Wolv in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-11-2006, 21:22
  5. [MkI] problem z licznikiem
    By Wolv in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2005, 18:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów