+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin

    Zalanie silnika nafta

    Witam. Czytałem dużo, że warto wlać nafty do gniazd świec, na tłoki aby rozpuścić nagary itd. Narazie silnik jakoś nie bierze tragicznie dużo oleju ale na 1 tys w zależności od jazdy dwie setki weźmie. Z tego co wyczytałem nie zaszkodzi, ewentualnie nie pomoże?

    Jak pozbyć się nafty z cylindrów? Zalalem je ze dwie godz temu a ona nadal stoi.
    Czy po prostu bez świec przekręcić rozrusznikiem?

    Nie wkręce świec jak jest nafta i nie odpale bo boję się że wybuchnie czy cos.

    Olej spuściłem i korek od miski jest odkręcony. Po tym mam zamiar go wlać, odpalić silnik żeby olej się zagrzal, spuśic i zalać świeży wraz z filmem.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Vernee Zobacz posta
    nie zaszkodzi, ewentualnie nie pomoże
    Zgadza się, czasami pomoże, ale nie zaszkodzi.
    To że stoi na cylindrze to w miarę dobry znak że nie przeciekło od razu, z tym że i tak coś zapewne się przesączyło do oleju więc należałoby go wymienić.
    Nie wkręcaj świec tylko połóż jakieś szmaty nad gniazdami świec, gaz w podłogę i pokręć kilka razy rozrusznikiem, część wyleci na szmaty część w wydech.

    Ubytki oleju niekoniecznie muszą być przez zapieczone pierścienie, choć jest to bolączką w MKIII, mogą jeszcze nie trzymać uszczelniacze zaworów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    I raportowanie olej sciekl. Teraz co wleje to z korka miski kąpie. Czyli kiepsko jak szybko teraz przepływa?

    Czyli po całej kuracji, zalać starym olejem silnik i bez świec kręcić rozrusznikiem i dopiero wkręcić świece i odpalić?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Vernee Zobacz posta
    Czyli kiepsko jak szybko teraz przepływa?
    No jeśli nafta od razu przecieka przez tłok/pierścienie to by znaczyło że się pierścienie zapiekły.
    Jak przecieka na wszystkich cylindrach no to wtedy nafta nie zostaje w nich, więc wystarczy ze dwa razy zakręcić rozrusznikiem coby jej reszki się wydostały.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Sam sie zastanawiałem nad takim zabiegiem, tyle że takie polewanie naftą raczej mało da w duratecu skoro przy remontach trzeba odbijać nagar i go kruszyć. Myślałem nad tym żeby zakręcić miske po spuszczeniu oleju i wlanie 5l tej nafty w gniazda i kręcenie wałem ręcznie, dałoby radę czy wywali wszystkie uszczelki?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Tu nawet nie o kręcenie chodzi a o czas namaczania żeby sobie ten nagar zmiękł.
    Czasami zmięknie i pierścionki odpuszczą.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    No tak ale czy mógłbym zalać silnik naftą tak żeby poziom był cały czas ponad pierścieniami? I odstawić auto na 2-3 dni albo nawet wiecej? Ile tej nafty bym potrzebował?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  9. #8
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    U mnie teraz spływa szybko. To dobrze czy źle? Żeby gorzej nie było

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    czy mógłbym zalać silnik naftą tak żeby poziom był cały czas ponad pierścieniami?
    Nie załapałem wcześniej.
    Osobiście to ja bym raczej nie ryzykował, bo diabli wiedzą jakby zareagowały uszczelniacze wału czy miski olejowej, tak wysoki poziom cieczy robi jakieś ciśnienie i żeby nie wywaliło/wypchnęło uszczelnień.
    W miskę wchodzi 5l (?) oleju i lustro oleju nie sięga do mocowania miski, więc tak myślę że trza by ze 12-15l nalać nafty coby poziom się na tłokach znalazł.
    Cytat Zamieszczone przez Vernee Zobacz posta
    U mnie teraz spływa szybko. To dobrze czy źle?
    No nie za dobrze bo powinno się jednak jakiś czas utrzymywać nad tłokami a nie od razu ściekać, może wymyło miejscami nagar z pierścieni olejowych a pierścienie się nie rozprężyły i przecieka tymi wymytymi miejscami.

    ---------- Post added at 20:36 ---------- Previous post was at 20:34 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    i przecieka tymi wymytymi miejscami.
    Chyba że pierścienie były już popękane a nagar uszczelniał wcześniej pęknięcia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Czyli teoretycznie może jednak zaszkodzić? Nie cieknie ciurkiem ale pół godziny, godzina i tak z 100ml przeleci

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Vernee Zobacz posta
    Nie cieknie ciurkiem ale pół godziny, godzina i tak z 100ml przeleci
    Nie pamiętam jakie są normy czasowe na utrzymywanie się nafty nad tłokami, ale jak to jest 100ml z 4 tłoków to bidy nie ma.
    Samo to że pierścienie mają szczeliny na zamkach powoduje że nafta zncznie szybciej się przesącza niż podczas próby szczelności zaworów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Pieszy
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Apr 2016
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    No właśnie ciekawi mnie to jak to odczytywać, bo kiedyś zalałem naftą 2.0 he i kurcze nafta stała od 22 do 6 rano i może z 50 ml przesiąkło a w drugim, już po 5 h było sucho

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Jak koledze bierze 200ml na 1kkm to polecałbym zalanie ceratec'a albo ceramizera i dobry olej. U mnie spalanie oleju jest na poziomie 0,5l na 1kkm i chyba nie będę sie jednak bawił z tą naftą, leje 10w40 i śmigam :P
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  15. #14
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Raczej zmiana oleju też Ci nie pomoże. Dodatku używam archoil lub c60 a olej LM, teraz będzie valvoline synpower fe 5w30.

    Od wczoraj do dzisiaj przelalem 2l Nafty. Jak miało coś zadziałałac to wystarczy czy jeszcze z dzień?

  16. #15
    Kursant Awatar Mariusz.S
    Model
    MKIV Hatchback '14 Titanium
    Silnik
    2.0 DW10C 163KM
    Od
    26 Jun 2012
    Mieszka w
    Mrągowo
    Witaj Vernee, nie wiem czy zdążyłem ale ustaw tłoki w połowie ich skoku, poziom nafty utrzymuj tak ok. 5 - 10mm nad tłokami i co jakiś czas poruszaj wałem korbowym na przemian w lewo-prawo tak aby skok tłoków wynosił 3-4cm(wrzuć piątkę i przepychaj auto w przód-tył). Pomożesz na pewno nafcie penetrować tłok po całym jego obwodzie. Powinieneś wykorzystać okazje tak długiego namaczania i zalać z powrotem stary olej + płukanka LM Motorspulung 2662 i minimum 30 minut płukania: 10min wolne obroty, 10 minut 1200-1500obri znów 10 minut wolne obroty. Ok tera najważniejsze, chcesz wiedzieć czy mnie pomogło? Nie. Ale! Zużycie nie wzrasta, utrzymuje się na poziomie 250-270ml na 1000km.

Podobne wątki

  1. [Duratec] MK3 2.0 czyszczenie nafta + opinia o olej ...
    By gienek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 22:21
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 11:42
  3. Nafta w oleju. Proszę o rade
    By matisl in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-05-2007, 22:57
  4. [MkII] Nafta do 1.8TD
    By szumszak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-01-2006, 10:49
  5. Zalanie strona pasażera , obroty,poduszki :(
    By leszcz in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-03-2005, 09:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów