+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Mondeo '96 1.8 PB
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Wroc³aw

    Mondeo ST220 - opis oglêdzin i pro¶ba o poradê

    Czo³em grupa!

    Ogl±da³em dzi¶ pewnego ST-eka. 2004 rok, 419 tys. przebiegu, htb, bez lpg. Opiszê ni¿ej co zauwa¿y³em, a pó¼niej poproszê Was o odpowied¼ na kilka pytañ.

    Auto zimne, odpali³o bez zbêdnej zw³oki. Przez sekundê obroty by³y podniesione, pó¼niej spad³y i przez ca³y czas utrzymywa³y siê na równym poziomie. Nie s³ysza³em stukania czy cykania. Po krótkiej przeja¿d¿ce siê rozgrza³ i wskazówka temp. sta³a w pionie. Po rozgrzaniu wkrêci³em go na postoju na ok 3 tys. obrotów i nadal nie s³ysza³em niczego niepokoj±cego. Bardzo lekko chodzi³ peda³ sprzêg³a. Wci¶niêcie sprzêg³a nie zmienia³o d¼wiêku pracy silnika, sprzêg³o bra³o nisko. Do¶æ ciê¿ko chodzi³ peda³ gazu. Hamulec wchodzi³ do¶æ g³êboko. Wydech do¶æ rudy, ale nigdzie nie s³ysza³em przedmuchów.

    Podczas jazdy s³ysza³em stuki dochodz±ce z baga¿nika (ale zapomnia³em sprawdziæ co to :|). Na dziurach nic ordynarnie nie puka³o, ale czuæ by³o, ¿e nie wszystkie tuleje by³y ¶wie¿e. Auto przy hamowaniu sz³o z grubsza prosto, natomiast przyspieszaj±c przy puszczonej kierownicy ucieka³o zawsze w jedn± stronê. Hamulce do¶æ s³abe (auto trochê sta³o, tarcze bez wiêkszego nalotu rdzy, niewielki rant), rêczny bardzo s³aby i chyba mocno naci±gniêta linka, bo trzeba by³o siê si³owaæ, ¿eby z³apa³a pierwsza zapadka. Przy ok 70km/h nie czu³em ¿adnego bicia. Felgi optycznie tak 4/6. Dynamiki nie mia³em jak sprawdziæ (z reszt± po przesiadce z 1,2 wszystko dla mnie jest rakiet±).

    Silnik od do³u spocony/mokry, ale miejsce gdzie auto sta³o bez plam. Wizualnie autko chyba nawet za ³adne (chodzi o lewy i prawy bok, na uszczelce tylnych lewych drzwi przyklei³o siê trochê lakieru). Ranty drzwi ³adne, k³ad±c siê ko³o auta nie dostrzeg³em jakiego¶ dramatu od spodu, ale pod st-eka to ³ba nie wsadzê niestety. Fotele bardzo ³adne. Pozaginana skóra na boczku siedziska kierowcy, ale bez dramatu (widzia³em du¿o bardziej zmêczone fotele na og³oszeniach aut <200k km przebiegu). Skóra na kierownicy bdb, powycierane srebrne akcenty na kierownicy. Z elektryki raczej wszystko dzia³a³o. Klima ch³odzi³a, ale nie mo¿na powiedzieæ, by mrozi³a.

    Prosi³bym o pochylenie siê nad poni¿szymi pytaniami.
    1. Czy warto? :-]
    2. Wiem, ¿e to wró¿enie z fusów, ale proszê o ocenê jak pilne jest uszczelnienie silnika i ile to u Was kosztowa³o.
    3. Wiem, ¿e amortyzatory i hamulce w tym aucie s± inne ni¿ w zwyk³ym MK3, jak sprawa ma siê z wahaczami, ³±cznikami i innymi elementami z tulejami?
    4. Radio Sony ¶wieci³o tak s³abo, ¿e w s³oneczny dzieñ mia³em problem z dostrze¿eniem info na wy¶wietlaczu - ten typ tak ma?
    5. Domy¶lam siê, ¿e tylne zaciski do regeneracji. Jaki orientacyjny koszt, czy w st s± tarczobêbny, czy hamulec rêczny dzia³a za po¶rednictwem zacisku?
    6. Gdyby kto¶ móg³ podaæ wiêcej informacji, podaje VIN: WF05XXGBB54G61943 (mam nadziejê, ¿e ten bia³y py³ to nie resztki po szlifowaniu tony szpachli :P).


    Podsumowuj±c, auto zrobi³o na mnie bardzo dobre wra¿enie bior±c pod uwagê przebieg. Nie wiem tylko, czy inwestycja w to auto na zasadzie daily z lpg ma sens.

    Mam nadziejê, ¿e je¿eli nie wpisa³em siê w ideê tego dzia³u, to mnie ³agodnie potraktujecie

    pozdrawiam
    karbar

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marcin
    Model
    Opel Zafira Tourer
    Silnik
    2.0 CDTI
    Od
    11 Mar 2012
    Mieszka w
    Wroclaw
    Czy warto... zalezy jaki masz budzet, ile ktos ceni za auto. Planujesz kupic, zrobic i jezdzic. Czy kupic, zrobic, pobawic sie chwile i pogonic?
    Z tylu nie ma tarczobebnow.
    Uszczelnienie silnika - trzeba poogladac skad podcieka. Moze to byc jakas drobna uszczelka a moze byc i z okolic rozrzadu. Nie do wycenienia bez umycia i poogladania silnika na podnosniku.

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Mondeo '96 1.8 PB
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Chcia³bym autem polataæ z 4-5 lat.

    Gdyby byæ czarnowidzem, to ile by kosztowa³o uszczelnienie silnika w pesymistycznej wersji?

    Bud¿et to te przeklête "do 20 tys. z gazem".

  5. #4
    Kursant Awatar Rogo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    1. Kwestia indywidualna
    2. Koszt uszczelnienia okolic rozrz±du itd powy¿ej 2k
    3. -
    4. Nie ma
    5. 150 z³ zestaw naprawczy dla jednego zacisku, rêczny na zaciskach
    6. -
    Ostatnio edytowane przez Rogo ; 30-05-2017 o 08:01

  6. #5
    Redakcja MKP
    Imiê
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    3. amortyzatory inne, hamulce takie same, wahacze bodajze inne, stabilizator tez - nie wiem jak ³±czniki ale gumy inny na stabie.
    by³o:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  7. #6
    Kursant Awatar bishop
    Imiê
    Marek
    Opis
    ST220 2002
    Od
    09 Mar 2010
    Mieszka w
    Zawada
    Zapocona miska to standard w STku. Nie musi od razu oznaczaæ uszczelnienia ca³ego silnika. Hamulce pr¿ód i ty³ takie same jak w "cywilnym" mk3. Co do gazu, przebieg du¿y ale jak poprzedni dba³ o niego, la³ dobr± oliwê, nie katowa³ na zimnym to jest szansa jeszcze poje¼dziæ. Piêt± Achillesow± s± panewki w V6. Czêsto niestety padaj± a to s± koszta ju¿ spore.
    ps. wpisz w linku VIN: http://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do

Podobne w±tki

  1. Pro¶ba o poradê przy zakupie Mondeo Mk3. Mam kilka pytañ.
    By KapitanBomba in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-08-2013, 19:07
  2. [MkIII] ST220 '03, alternator (?) - pro¶ba o poradê
    By Seba80 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2013, 01:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów