+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    05 Nov 2016
    Mieszka w
    Sanok

    Klimatyzacja, czyli co tu jest nie tak?

    No tak jak w temacie zadaję to pytanie: Co tu jest nie tak.
    Czytam i czytam o klimatyzacji w Mondeo MKII i wiele informacji znajduję, ale też wiele nie i chciałbym po prostu wiedzieć czy ta moja klimatyzacja jest całkowicie rozwalona, czy tylko wymaga nieco "czułej" ręki odpowiednich ludzi.
    Zacznijmy może od opisu całej sytuacji. Auto to Ford Mondeo MKII rocznik 1999 w kombi. Silnik diesel. Nawiew nie działał najlepiej zatem po kilku wyprawach za granicę jakże wspaniałego parkingu pod blokiem nabyłem potrzebne przełączniki i wymieniłem - od tamtej pory nawiew działa jak marzenie.
    Jednak przed awarią nawiewu ktoś zwrócił mi uwagę, że auto dziwne dźwięki wydaje: nieregularnie coś klika i słychać coś jakby mały silnik od kosiarki. Początkowo to zignorowałem, bo wkrótce ustało, ale jak się okazało ignorowanie tego nie było pewnie najlepszym pomysłem. Niedawno włączając klimatyzację ów dziwne zachowanie powróciło.
    Upewniłem się, że dźwięki te auto wydaje tylko przy włączonym silniku i klimatyzacji. Gdy potwierdziłem swoje przypuszczenia mogłem założyć, że dźwięki te wydaje sprężarka od klimy. Ale dlaczego? Mój ojciec jak jeszcze to on "dbał" o auto nabijał klimę - co prawda była ona ZAWSZE włączona, ale mimo wszystko czynnik nie powinien uciec. No to pomijamy nieszczelność układu. To jest pewne, ale dlaczego sprężarka wydaje takie odgłosy? Czy uległa uszkodzeniu? Może to ona odpowiada za nieszczelność układu? Klimatyzacja jest sterowana manualnie. Niestety wersja wyposażenia mojego Mondeo w tym przypadku powinna nazywać się chyba Russia Bieda Edition...

    Zatem ponowię pytanie, co tu jest nie tak? A właściwie pytam czy ktoś wie co tu może być nie tak, co mogło ulec uszkodzeniu i z jakiego powodu czynnik ucieka szybciej niż to auto jest w stanie pojechać?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    w zasadzie można zapytać dlaczego nie pojedziesz do serwisu klimatyzacji? bo to co opisujesz niczego nie wyjaśnia. nie znasz się, nie wiesz jak to opisać to nie zakładaj tematu, który jest bez sensu bo my ci nie jesteśmy w stanie pomóc.

    dajesz sprzeczne informacje bo ulatnianie się czynnika nie powoduje hałasu a skoro jest hałas to coś jest nie tak. co? nie wiem bo to nie mój samochód
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 12-06-2017 o 00:34

Podobne wątki

  1. [MkI] Czy klimatyzacja w Mk1 i mk2 jest taka sama?
    By Marcin-Klb in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 11:26
  2. [MkIII] Jak sprawdzić czy klimatyzacja jest załączona
    By be_rcik in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-01-2007, 13:48
  3. klimatyzacja-ile jest czujników?
    By jackvip in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2005, 12:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów