+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Jun 2018
    Mieszka w
    Bialystok
    Cytat Zamieszczone przez cezetwu1989 Zobacz posta
    hej użytkownicy durateców, czy wasze jednostki też tak często domagają się wymiany swiec?
    U mnie średnio po 3 miesiącach po założeniu nowego kompletu pojawiają się po rozgrzaniu silnika mniejsze czy większe szarpnięcia.
    Czy to normalne i ten typ tak ma, dobrałem złe świece? Teraz mam boschowskie, zamierzam wymienić na te zalecane do forda czyli motocraft, czy będą współgrały dłuzej?
    Dajcie znać jakie macie doświadczenia.
    Moj duratec 1.8 ma aktualnie 207 tys., nigdy nie miał gazu.

    Kupiłem świece od DENSO i po 3 tygodniach wymagały wymiany.. Kupiłem świece motorcrafta - O dziwo były tańsze od DENSO. Obecnie zero problemów, a jeżdze na gazie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cezetwu1989 Zobacz posta
    U mnie średnio po 3 miesiącach po założeniu nowego kompletu pojawiają się po rozgrzaniu silnika mniejsze czy większe szarpnięcia.
    Czy to normalne i ten typ tak ma,
    Nie jest to normalne.
    Albo lipne świeczki trafiasz albo problem w silniku
    lewe powietrze, trza by zerknąć w pracę lambd, korekt paliwa i czujnika MAP
    uszkodzony układ WN. np przepalone przewody i jak świeczka się trochę zużyje to nie są w stanie zapewnić "pełnego" prądu,
    może cewka też być na wykończeniu i analogicznie że jak świeczki trochę popracują to nie jest w stanie dać prawidłowego prądu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    oby to tylko był pech do świec... cewka i kable roczne, i nie są to najtańsze zamienniki.
    Auto mam od maja zeszłego roku, po wystąpieniu szarpania wjechała nowa cewka i kable, nic się nie zmieniło, we wrześniu zamontowałem nowe świece i jak ręką odjął.
    Problem wrócił w maju, wjechały nowe świece bosch, silnik pracuje znów jak igła, i w sierpniu troche poirytowany piszę ten post, bo problem wraca jak bumerang
    Teraz głównie po nagrzaniu się mocnym silnika odczuwam to szarpnięcie na 1 biegu, bo pozostałe wrzucam powyżej 2tys. RPM, a to się przytrafia zawsze tak około 1750
    Nie wyskakują żadne błedy po podłączeniu do komputera, raz tylko był błąd egr ale po skasowaniu nie powrócił.
    Nie pamiętam kodu, ale coś tam komunikat "exhaust gas temperature"
    Czekam na info od użytkownika mondeo który też miewał takie problemy, co 3 miesiące musiał wymieniać układ WN i ktoś mu zdiagnozował, że trzeba wymienić jakiś magiczny element.
    Nie pamięta co to było, ale zadzwoni do mechanika, może on będzie kojarzył.
    Ostatnio edytowane przez cezetwu1989 ; 20-08-2018 o 23:34

  5. #24
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    ponoć w bliźniaczym 1.8 gdzie szarpanie wracało jak bumerang pomogło wyczyszczenie odmy W mojej jednostce po zgaszeniu silnika i wciśnięciu gazu słychać wyraźnie jak uchodzi nadmiar ciśnienia, więc warto się za to zabrać.
    Mam też tą często opisywaną przypadłość, kiedy to po dłuższej trasie i krótkim postoju powiedzmy na tankowanie są problemy z odpaleniem, jeżeli zapomni się wciśnąć pedał przyspieszenia.
    Może tak być, że nawet najsprawniejszy układ WN nie da sobie rady jak silnik nie będzie właściwie przewietrzony, zapchany gazami spalinowymi.

  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Na to pomaga porządne mycie przepustnicy.

  7. #26
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    po wymianie odmy jest lepiej, rzadziej zdarza się szarpnięcie. Głównie występuje przy przyspieszaniu po dłuższym czasie spędzonym w korku.

  8. #27
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    w sumie to bez zmian, po 3 miesiącach na komplecie świec zdarzają się szarpnięcia poniżej 2 tys obrotów.
    Teraz przykłądowo jak wcisnę dynamicznie gaz na wolnych obrotach to jest moment zdławienia, a jak delikatniej to ładnie równo...

  9. #28
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Zanim zmienisz kolejny komplet świec, zmniejsz nieco przerwę na elektrodach - tak na próbę.
    wypisuję się z tego kraju...

  10. #29
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII hatchback, 2006
    Silnik
    Duratec he 1,8 110KM
    Opis
    kolor G0, LPG
    Od
    07 Sep 2018
    Mieszka w
    KORONOWO
    Miałem podobnie, zmniejszenie przerwy na świecach pomogło.

  11. #30
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Tylko że zmniejszanie przerwy nie naprawia usterki a jedynie maskuje jej objaw.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    zmieniłem kable na silikonowe od valeo.
    Sprawują się świetnie przy największych upałach i nie występuje wypadanie zapłonu.
    Poprzednie NGK po niecałym roku użytkowania były popękane jakbym kiełbasę na grila nacinał, masakra jakaś.
    Generalnie, w tym silniku, gdzie kable przebiegają bezpośrednio nad pokrywą zaworów i oddziałowuje na nie wysoka temperatura, należy montować tylko silikonowe.

  13. #32
    Zielony listek Awatar musiu
    Imię
    Paweł
    Model
    Mk3 12.2005
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez cezetwu1989 Zobacz posta
    zmieniłem kable na silikonowe od valeo.
    Sprawują się świetnie przy największych upałach i nie występuje wypadanie zapłonu.
    Poprzednie NGK po niecałym roku użytkowania były popękane jakbym kiełbasę na grila nacinał, masakra jakaś.
    Generalnie, w tym silniku, gdzie kable przebiegają bezpośrednio nad pokrywą zaworów i oddziałowuje na nie wysoka temperatura, należy montować tylko silikonowe.
    Podepnę się troszkę, można jakoś komputerem zdiagnozować wypadanie zapłonu jeśli nie wywala żadnego błędu?

    Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
    był '98 Mk2 1.8TD w sedanie, jest '06 Mk3 1.8Pb w kombiaczu

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    są chyba jakieś patenty. Sprawdź sobie na początek wzrokowo czy kable nie mają przebić mocnych. Otwórz maskę wieczorem i dodaj gwałtownie gazu, jak się błyska to sprawa jasna. U mnie szczególnie właśnie przy takim kopnięciu w pedał na wolnych obrotach potrafi się zdławić, wtedy już wiem, że kable dopominają się o podmiankę.

Podobne wątki

  1. mk IV 2.0 lub 1.8 125km
    By tox88 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 11:31
  2. MK3 1.8 125km
    By funai in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 19:20
  3. Mondeo Mk3, 1.8 16v, 125km
    By hajdiss in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 21:54
  4. [Duratec] Spalanie w Mk3 1.8 125KM - hmm
    By piosl in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 18:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów