+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław

    szarpanie 1.8 16v 125km - Vanos?

    Cześć, po przejechaniu kilku kilometrów gdy przekraczam 2000tys obrotów pojawia się zdławienie, szarpnięcie. W żadnym innym zakresie obrotów nic się nie dzieje. Zawsze na 3 biegu, na 1,2 rzadko, na wyższych biegach nie wyczułem. Podczas około 5 pierwszych kilometrów nie ma tego zjawiska. Nie mam lpg.
    Przeglądnąłem forum, widzę, że to częste utrapienie. Zanim zabiore się za wymianę świec, kabli, cewek... chciałbym z kimś skonsultować dlaczego problem ten pojawia się dopiero na rozgrzanym silniku. Można coś na tej podstawie wydedukować>? A tak poza tym chodzi równiutko na wolnych obrotach, przy wkręcaniu na obroty na luzie też gładko. Dzięki za wszystkie sugestie.
    Mam nadzieje, że bazując na waszym doświadczeniu szybko zdiagnozuję problem )


    Napisałem w temacie Vanos, ponieważ to krótkie szarpnięcie kojarzy mi sie z przełączaniem rozrządu w silnikach BMW z Vanosem Bardzo zbliżone.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII - 2001
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    09 Jan 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Powiem to co ja miałem jakiś czas temu: około 1.5 roku temu miałem coś podobnego, jak u ciebie, winą była cewka która na zimno działa znakomicie po nagrzaniu się od silnika zmieniała jej się rezystancja i dostawała przebicia, po wymianie na nową usterka zniknęła. Przyjrzyj się tez świecom (mogą już być do wymiany choć wyglądają normalnie) i KWN.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    czyli najlepszym rozwiązaniem byłoby podmienić cewkę żeby nie wymieniać w ciemno. Nie wiem jak ona jest umiejscowiona, ale przyszedł mi do głowy pomysł żeby na próbę trochę ją odizolować od gorącego powietrza, obłożyć folią aluminiową np.

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Ciężko będzie ją odizolować bo znajduje się na górze silnika. Najpierw ją wymontuj, wyczyść i sprawdź czy nie ma pęknięć na obudowie. Cewka nie jest droga - polecam zamiennik Beru ZS350 (koszt około 120-140 zł).
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    umiejscowienie niezbyt szczęśliwe, jak zajrzałem pod maskę to przestałem się dziwić, że tak często padają. Auto mam od miesiąca, ale z tego co pamiętam poprzedni właściciel coś wspominał o wymianie układu wysokiego napięcia z powodu nierównej pracy, więc może to jeszcze nie czas na cewkę. Zacznę od świec i wyczyszczenia cewki. Można styki przeczyścić WD40?

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Czyszczenie Ci nic nie da. To w jej wnętrzu zachodzą zmiany ktore sa nieodwaralne. Kable i swiece to na samym koncu. Cewka jest najważniejszym elementem i to właśnie najwyższy czas na jej wymiane skoro cos juz sie dzieje. Nic nie kombinuj bo tylko sobie krzywdy narobisz w portfelu

    Btw. Moja cewka wygladala jak funkiel nówka niesmigana a była padnieta juz prawie calkowiecie i z miesiąca na miesiąc bylo tylko gorzej. Zmienilem pierw kable i swiece tak jak Ty to chcesz zrobić i wiem, ze wydalem kase w bloto bo zadnych zmian nie było. CEWKA to podstawa.

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Mondek00r ; 13-06-2017 o 18:02

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    powoli się godzę z tą myślą, że tak jak wszystko na to wskazuje, cewka jest do wymiany

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    A co tu się godzic. Przecież nie kosztuje pincet złotych

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    po wymianie cewki i kabli objawy nie ustąpiły, na ciepłym silniku podczas przyszpieszania pojawia się szarpnięcie w okolicach 2000 RPM.
    Mam też taką przypadłość, że muszę długo kręcić silnikiem gdy jest gorący i odpalam.
    Czytałem, że należy w tym przypadku wyczyścić przepustnicę, przyszło mi do głowy, że może ona też być źródłem tej przerwy, szarpnięcia?
    Co myślicie?

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cezetwu1989 Zobacz posta
    że może ona też być źródłem tej przerwy, szarpnięcia?
    Oczyścić trzeba, i przydałoby się podpiąć pod Elm-a żeby zobaczyć jak pracuje TPS.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    hmm, a mogę Cię/ was prosić o wyjaśnienie pojęć TPS, podpięcie pod ELM )) Żadnych skojarzeń nie mam

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cezetwu1989 Zobacz posta
    pojęć TPS
    Czujnik położenia przepustnicy.

    Cytat Zamieszczone przez cezetwu1989 Zobacz posta
    ELM
    Taki interfejs do wpięcia się w gniazdo OBD, i za pomocą laptopa albo telefonu diagnozuje się auto. Między innymi TPS-a , odczyt błędów, praca lambd, korekty paliwa i kupa innych rzeczy, taka diagnostyka.

    Tutaj o Elmie temat
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...tyczny/page138
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Dzięki, może rzeczywiście przyczyna poszarpywania leży w tym czujniku, bo dzieje się to przy mocniejszym wciśnieciu gazu i zazwyczaj poniżej 2 tys. obrotów, jak sygnał nie jest jeszcze tak "wyraźny"

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    cześć, nagrałem filmy żeby lepiej zobrazować problem z którym boryka się mój mundek.
    W skrócie : po osiągnięciu tempreratury roboczej przy przyspieszaniu w zakresie obrotów 1500-2000 poszarpuje sobie mniej lub więcej, później idzie jak burza. Na zimnym silniku problem nie występuje.
    Cewka i kable nowe.

    tutaj specjalnie przyspieszam na 4 biegu z niskich obrotów, rzuca nim strasznie do 2tys RPM a później wszystko ok
    Droga gładka jak stół, na początku aparat podskakuje z powodu tych szarpnięć




    dla porównania przyspieszanie na 5 biegu z wyższysz obrotów i jest ok...
    Ostatnio edytowane przez cezetwu1989 ; 13-09-2017 o 22:38

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    problem rozwiązany

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    To napis z jak został rozwiązany. Miałem podobnie tylko pomiędzy 2 a3 tys. obrotów ,pomogła wymiana ccewki.
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. Było Mondeo mk3

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    świeczki były już zmęczone Po złapaniu temperatury szalały, teraz przy 40 km/h na 4 biegu wciskam gaz do deski i zero szarpnięć
    Oczywiście nie przyspieszam na codzień w ten sposób, katorga dla silnika

    IMG_20170914_220410.jpg
    Ostatnio edytowane przez cezetwu1989 ; 14-09-2017 o 23:25

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    nikt nie chce kupić używanej sprawnej cewki?

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 May 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    hej użytkownicy durateców, czy wasze jednostki też tak często domagają się wymiany swiec?
    U mnie średnio po 3 miesiącach po założeniu nowego kompletu pojawiają się po rozgrzaniu silnika mniejsze czy większe szarpnięcia.
    Czy to normalne i ten typ tak ma, dobrałem złe świece? Teraz mam boschowskie, zamierzam wymienić na te zalecane do forda czyli motocraft, czy będą współgrały dłuzej?
    Dajcie znać jakie macie doświadczenia.
    Moj duratec 1.8 ma aktualnie 207 tys., nigdy nie miał gazu.

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIII - 2001
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    09 Jan 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Nie, ja swoje wymieniłem dla przykładu w 2017.05.29. na najtańsze polecane DENSO T20TT, jak do tej pory nie zauważyłem problemów. Co zauważyłem to stare świece miały tylko większe odległości miedzy elektrodami, to powodowało poszarpywanie podczas jazdy.
    Ostatnio edytowane przez KWax ; 21-08-2018 o 23:16

Podobne wątki

  1. mk IV 2.0 lub 1.8 125km
    By tox88 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 11:31
  2. MK3 1.8 125km
    By funai in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 19:20
  3. Mondeo Mk3, 1.8 16v, 125km
    By hajdiss in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 21:54
  4. [Duratec] Spalanie w Mk3 1.8 125KM - hmm
    By piosl in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 18:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów