+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Remik
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Feb 2017
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Zabezpieczenie lakieru

    Panie i Panowie pochwalcie się jak dbacie o lakier w swoich Mondeo? Jakieś polerki? Woski? Powłoki?

    P.S.
    Czy wiesz, że profesjonalna korekta lakieru jest porównywalna do malowania ? A przy tym połowę tańsza
    Ostatnio edytowane przez Magic1946 ; 14-06-2017 o 21:40

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    19 Nov 2014
    Mieszka w
    Płock
    Dobrze jest raz a najlepiej dwa razy w roku wykonać zabieg woskowania lakieru. Jest to istotne szczególnie teraz, w okresie przedzimowym. Dobrze, gdy jest słońce. Robi się to przy pomocy specjalnych szamponów i preparatów. Stosuje się też do tego specjalną glinkę czyszczącą.
    Dobry efekt daje też polerka. Samodzielne polerowanie wiąże się z zakupem pasty polerskiej do polerowania na sucho i na mokro. No i oczywiście polerka ze specjalnymi końcówkami. Duży wybór polerek mają jeszcze tutaj.
    Ostatnio edytowane przez jantp ; 28-09-2017 o 08:14

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Temat widzę nie zaskoczył :P

    Ja tam zaczynałem od mycia auta bezdotykiem albo ludwikiem wiele lat temu a obecnie auto jest myte prewashem, dwa wiadra, pastowane i psikane qd.
    Właśnie idzie do mnie powłoka i kupa innych zabawek na nowe auto o które zadbam sobie należycie od początku sam.

    Mam za to protipy dla początkujących:
    1. prewash w postaci piany to elementarna podstawa mycia auta i od dokładności i techniki zależy sukces
    2. odpowiedni szampon przyzwoitej jakości i jako taka ale jednak fibrowa gąbka czy rękawica to druga połowa sukcesu. Szampon jak ma być uniwersalny nie może być nabłyszczający czy z woskiem.
    3. pędzelek za 1zł + trochę taśmy klejącej = pędzelek detailingowy któy pomoże przy detalach w trakcie pre.
    4. nie myjemy kół tymi samymi akcesoriami co karoserię
    5. auto woskowane musi być myte środkami neutralnymi.
    6. nie kupujemy gówna w marketach. Dużo roboty np z woskowaniem więc dobrze to zro bić raz na kilka miesięcy a nie co drugie mycie. Fk1000p tester = 20zł i na 10 pastowań mondeo w kombi wystarczy spokojnie. Na aucie trzyma się kilka miesięcy.
    7. mamy świadomość tego co używamy i do czego. Są przydatne mocne środki myjące jak kwas do felg (np środek w5 z lidla czy jakieś moje auto, ekstremalnie silne środki) czy piany mocno zasadowe (dimmer, truck) ale trzeba pilnować stężenia, czasu i mogą uszkodzić plastiki, gumę a nawet lakier na samochodzie. Nie są w ogóle przydatne w codziennym myciu normalnych samochodów. Są zbyt mocne.

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    ja ze względu na mieszkanie w bloku i brak miejsca i czasu na takie dokładne zabiegi jak analizator robię tak:
    jadę na myjnie bezdotykowa rano, póki nie ma nikogo.
    1. aktywna piana (ta z myjni). w tym czasie pędzelek na detale.
    2. płukanie
    3. aktywna piana do wiadra i myje nią rękawica z mikrofibry
    4. płukanie " nabłyszczaczem"
    5. suszę podczas jazdy w okolice domu
    6. wosk meguiarsa cleaner wax tzw AIO.
    Nie jest to może najwyższy poziom detailingu, ale efekt jest naprawdę przyzwoity przy nakładzie pracy ok 1h. później przez ok 2 miesiące można auto tylko płukać na bezobsługowych.
    zaraz ktoś powie że ten megiuars jest słaby, ale ja nie mam całego dnia na polerowania i woskowania a ten AIO Na prawdę łatwy i efektowny.
    Ostatnio edytowane przez grzesio1912 ; 03-10-2017 o 21:36

  6. #5
    Ja również wykonuję woskowanie dwa razy do roku. Lakier o wiele ładniej wygląda. Mam zaprzyjaźnionego kolegę, który się tym zajmuje więc jeśli chodzi o tą kwestię to nie muszę się martwić.

  7. #6

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115KM
    Od
    27 Apr 2017
    Mieszka w
    ZKL

    Szampon z kwarcem

    Witam, a co Państwo sądzą o szamponach z kwarcem? Na zdjęciach reklamowych wygląda wspaniale, ale czy ktoś z forumowiczów próbował?

Podobne wątki

  1. [MkI] Zabezpieczenie podwozia
    By hurtlux in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 11:07
  2. [MkIII] zabezpieczenie podwozia
    By grzybsonek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2008, 10:52
  3. Zabezpieczenie antykorozyjne.
    By be_rcik in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-11-2005, 17:50
  4. zabezpieczenie antykorozyjne
    By Artek in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-10-2005, 21:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów