+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    06 May 2014
    Mieszka w
    Poznań

    Zjechany kluczyk / odtworzenie? Ze stacyjki?

    Witam serdecznie
    Mam bardzo mocno zjechany grot klucza i dochodzi do tak patologicznych sytuacji, że idąc na chwilę do sklepu nie zamykam samochodu bo wiąże się to z około 30-60s drążeniu zamka pozostałościami grota. Pilot działa raz na dziesięć lat, bo albo nie ma reakcji albo odbija mi klamka w drzwiach kierowcy - na marginesie ktoś zna ten problem?
    Objechałem dziś w Poznaniu kilka punktów trudniących się auto kluczami i niestety nikt na podstawie nieco wytartego klucza nie potrafi go odtworzyć. Jedyna propozycja jaka padła to "zostaw pan auto na dwie godziny za 180zł będzie nowy grot". Dodam iż w stacyjce klucz odpala auto bez zająknięcia, pod maską też jest nie najgorzej choć nie za pierwszym razem, natomiast w drzwiach jest tragedia. Czy jeśli wykręcę stacyjkę i zaniosę do punktu z grona auto-klucze to dorobią mi sam klucz? Nie chcę wpadać w koszta i oddawać auto skoro sam mogę stacyjkę wykręcić. Z góry dzięki za pomoc zależy mi na czasie, pozdrawiam maniaków.

    Edit: Troche chaotycznie pisałem i jestem zbyt zmęczony ale chodzi mi o dorobienie samego grota, immobil sobię przełożę, mam grot surowy z aso pasujący do mojego pilota.
    Ostatnio edytowane przez AFOBAM ; 16-06-2017 o 20:44

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez AFOBAM Zobacz posta
    Objechałem dziś w Poznaniu kilka punktów trudniących się auto kluczami i niestety nikt na podstawie nieco wytartego klucza nie potrafi go odtworzyć.
    Nieco to dla mnie dziwne-co to za fachowcy?Ale może...
    Drogi są dwie:albo masz przywieszkę do kluczy w formie plastikowego paska z kodem klucza (litera T plus 6-cyfrowy kod) i wówczas bez problemu dorabia się nowy grot nawet nie posiadając starego albo samodzielnie odczytaj kod z klucza korzystając z instrukcji http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ucza-przykłady



  4. #3
    Pieszy
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    06 May 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Dziękuję Stasio za porady, ale sprawę rozwiązałem inaczej. Kluczyk już był zbyt zjechany bym ja cokolwiek z niego zrozumiał, proszę wierzyć mi na słowo. By obniżyć koszty wykręciłem sam stacyjkę. Rozmiarów nie znam ale potrzebujemy jeden krzyżak i jeden torx. Kierowałem się: https://www.youtube.com/watch?v=d0DoPKQD3es U mnie różniła się "obudowa" wkładki ale mechanizm ten sam że trzeba wcisnąć guzik boczny który jest w dziurce i z kluczem w pozycji II wyjąć stacyjkę. Nie trzeba być mechanikiem by to zrobić, mnie się udało a jestem początkujący.
    Reasumując - odczytanie kodu klucza na podstawie przyniesionej stacyjki 60zł, dorobienie samego grota (surówka własna) również 60zł. Jakby kto pytał z Poznania to byłem w Auto klucze na starołęckiej. Może nie jest tanio ale obsługa miła i rzeczowa, w innych punktach tej dziedziny niestety trafiałem na cwaniaczków, albo czułem się jak intruz.
    Klucz jest, auto pali, jeździ no dobrze... ale teraz będę musiał naprawić zamek w drzwiach bo problem tam się nie zmienił niestety a pilot działa jak chce, jeśli działa to ma jakiś problem z ryglowaniem klamki u kierowcy. Poczytam forum odnośnie zamków i pilota jak nic nie znajdę to znów napisze. Rozpisałem się ku potomności, zawsze się przyda.
    Miłej soboty.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Mogę wyciągnąć kluczyk ze stacyjki na włączonym silniku
    By wojtaz131 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 00:01
  2. [MkIV] kostka stacyjki
    By aligatorek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 22:37
  3. [MkII] Kluczyk usb i wejście na niego obok stacyjki.
    By Crecha in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 21:13
  4. [MkII] Wyciągam kluczyk ze stacyjki a silnik nadal chodzi
    By dream in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 09:54
  5. [TDDi MKIII] [mkIII] opalona obudowa świecy i zjechany gwint
    By Fraytag in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów