+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk

    Wyciek oleju z silnika..ślady oleju na pasku pk i reszcie sprzętu...

    Tak jak w temacie motor 2.0 duratec pb 2001 rok.Mam taki problem połamała mi się osłona silnika od spodu więc zmuszony byłem ją zdemontować i oczekuje na zakupiona z allegro.Ale zauważyłem że autko zostawia plamę oleju w okolicach prawego koła .Kolor jasna zieleń wbiłem się pod autko i widzę że poci się pompa klimy od tyłu i spływa sobie po misce i kapie.Ale klima jak klima przeraził mnie widok tego ci ujrzałem cała prawa strona od osprzętu paska PK obryzgana olejem.Cała osłona plastikowa,półośka maglownica łącznik wszystko.Sam pasek jest suchy;/.I teraz tak olej jest nawet na patrząc z boki auta od strony zbiorniczka wyrównawczego na poduszce silnika na tym mocowaniu do karoserii od strony szyby.I tak jak by wydaje mi się że na jego wysokości jest rolka prowadząca pasek i w obudowie rozrządu jak by brakowało śrubki.Bo ta rolka jest delikatnie zachlapana olejem.Reszta sucha sprawdzałem uszczelkę pokrywy zaworów sucho uszczelniacz wału korbowego suchy zero wycieku są ślady oleju na ściance ale to przecieram odpalam silnik i nie cieknie.Obadałem płyn do wspomagania jest w zbiorniczku max tyle co było przez ostatnie 2 lata bo muszę wymienić bo troszkę wspomaganie się przycina ale czytałem że wymiana oleju pomaga.Wracając do tematu nigdzie z układu wspomagani niema wycieków;/ Trochę zdurniałem bo czytałem i na forum pisali że albo cieknie z uszczelki pokrywy albo z uszczelniacza wału.A te dwa miejsca suche.Jest możliwe aby w obudowie rozrządu brakowało śruby??Postaram się zrobić foto aby przybliżyć wam widok...Wyprzedzam pytania o wycieki z miski bądź okolic samej obudowy przy wale.Jest sucho bez śladu pocenia.

    Miejsce gdzie widać na gwincie olej,chyba powinna być śruba.







    Znalazłem taka śrubę to wkręciłem tam zobaczymy.

    Ostatnio edytowane przez Paker ; 20-06-2017 o 21:11

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Od czego jest ta śruba?Co ona trzyma?Ja kiedyś wkręcałem ta śrubę jak pokrywę wymieniałem to mi coś strzeliło taki pukniecie było słychać ale dalej śmiga autko
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Tam pod rolką pośrednią w tym otworze powinna być bodajże zaślepka (śruba z płaskim łbem pod torxa) - służy to do blokowania prowadnicy łańcucha.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Cytat Zamieszczone przez Disizmi Zobacz posta
    Tam pod rolką pośrednią w tym otworze powinna być bodajże zaślepka (śruba z płaskim łbem pod torxa) - służy to do blokowania prowadnicy łańcucha.
    zgadza się pod rolka a to jest na wysokości tej rolki dosłownie na wysokości poduszki silnika jak byś spojrzał
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Znalazłem w necie coś takiego chodzi o tą dziurkę która jest na wysokości śruby nr 3.






    ---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:27 ----------

    I z tego co widzę to chyba wkręcana śruba w tym miejscu przechodzi przez ślizgacz/prowadzenie rozrządu czy się mylę ??



    ---------- Post added at 19:33 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

    chyba że ktoś był by w stanie wykręcić ta śrubę i powiedzieć jej długość oraz jaka to powinna być ( zmierzyć suwmiarka ) to był bym wdzięczny
    Ostatnio edytowane przez Paker ; 21-06-2017 o 20:27

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] ŚLADY OLEJU POD OSLONA SILNIKA
    By binkos in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-06-2016, 14:56
  2. [Duratec] DYM Z SILNIKA I WYCIEK OLEJU !!!!MK3 BENZYNA GAZ
    By BAYER.WAWA in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 12:00
  3. [Duratec] [Duratec] Wyciek oleju z silnika
    By kilerek666 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 23:33
  4. [MkIII] [MKIII] TDCI - nadmiar oleju, zapach klimy, wyciek oleju
    By MCiti_Piaseczno in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 22:44
  5. Wyciek oleju z silnika
    By cwirek16 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-04-2005, 08:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów