+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy
    Imiê
    Rafa³
    Model
    2.0 tdci kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    13 Nov 2013
    Mieszka w
    Czêstochowa

    Klima siê wy³±cza

    Witajcie, mam problem z klim± w poliftowym mk3, problem polega na tym ¿e w gor±cy dzieñ po odpaleniu auta w³±czam klime, wszystko dzia³a, jade oko³o 10 minut, klima siê wy³±cza i ju¿ nie zagada. Mam znajomego klimatologa i razem sie nad tym g³owimy, osuszacz jest sprawny, ci¶nienia s± jak nale¿y, dysza rozprê¿na wymieniona( stara wygl±da³a ok), ch³odnica przedmuchana sprê¿onym powietrzem,wentylator siê w³±cza, na kompie zero b³êdów, z podej¿anych rzeczy zosta³ czujnik ci¶nienia, tu pytanie czy zda¿a siê usterka nieelektryczna czujnika? Kolejna rzecz to panel klimatronika, czy kto¶ mia³ usterke samego panela poliftowego (2004) ?
    Sam panel zachowuje sie normalnie, niby wszystko dzia³a, self test bez b³êdów, ale mo¿e co¶ w nim jest nie tak?
    Porad¿cie co¶.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Fixmax Zobacz posta
    na kompie zero b³êdów
    To trochê mnie zastanawia,bo zwyk³y ELM za 3 dyszki i Forscan na PC b³êdy wykazuje (u mnie ca³y czas jakiej¶ klapki recyrkulacji chocia¿ do pracy klimatronika nie mam uwag).

    Dla "zabawy" wyjmowa³em bezpieczniki klimatyzacji czy innych obwodów elektrycznych (GEM,ABS) i zawsze rejestrowa³ b³êdy.

    To najprostszy sposób i najszybszy diagnozowania usterek.
    Inaczej to "macanie".

    Ale jak uk³ad klimatyzacji jest szczelny i nape³niony (ufam,ze jest) pozostaje czujnik ci¶nienia,sprê¿arka.
    W jakim czasie za³±cza siê wentylator? - nawet przy zimnym silniku po odpaleniu z za³±czon± klim± powinien zastartowaæ po ok 10-15s,

    Ci¶nienie w uk³adzie,a ci¶nienie wytworzone przez sprê¿arkê to te¿ ró¿nica - mo¿e sprê¿arka "mówi kaput" i klima "staje",mo¿e elektromagnes sprê¿arki,albo sprzêg³o zawodzi,,,,mo¿e dioda siê przegrzewa i wy³±cza sprê¿arkê?

    Du¿o tych "mo¿e" - dlatego pod³±czenie pod choæby ELMa da lepszy obraz (ale nie pod "apki" telefoniczne,a komputer PC lub laptop.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #3
    Pieszy
    Imiê
    Rafa³
    Model
    2.0 tdci kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    13 Nov 2013
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Tester mam delphi, bynajmniej nie za 3 dyszki , b³êdów brak( w klimie)
    Wentylator startuje mniej wiecej tak jak piszesz, sprzêg³o siê nie ¶lizga, ci¶nienie w uk³adzie mam na mysli przy w³±czonej klimie, nie pamietam parametrów ake klimiarz powiedzia³ ¿e ok s± obydwa. Czujnik podej¿ewamy, ale uszk .mechaniczne, ewentualnie panel klimy, tylko ze w to mi sie zbyt wierzyc nie chce bo to polift.

  5. #4
    Pieszy
    Imiê
    Rafa³
    Model
    2.0 tdci kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    13 Nov 2013
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Hej wszystkim, nikt nic nie poradzi?

  6. #5
    Kursant Awatar trooll3
    Imiê
    Z
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Jan 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Zerknij, czy wentylator pracuje bez klimy... Mia³em podobnie, jak poszed³ fioletowy kabelek...

    Wyklikane z mojego Oneplus One..

  7. #6
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Fixmax Zobacz posta
    Hej wszystkim, nikt nic nie poradzi?
    Ale jak poradziæ "na odleg³o¶æ"?
    Pod³±cz pod agregat serwisowy klimatyzacji,ustaw na panelu max ch³odzenie w trybie manualnym i uruchom silnik.

    Sprê¿arka powinna siê za³±czyæ - po ok 10s przewód do ch³odnicy gor±cy i start wentylatora.przewody do nagrzewnicy (parownika)- zimne jak lód.

    I obserwacja ci¶nieñ i momentu kiedy "to wszystko staje"
    Mo¿e inny "klimatolog"?
    Tester Delphi mo¿e nie wykrywa b³êdów?(w moim TDDI nie pokazywa³ niczego wiêcej ni¿ silnik - tzn pokazywa³ parametry pracy silnika i modu³y pozosta³e ale bez b³êdów - a mam je w klimie(chocia¿ dzia³a) i poduchach) - ELM za 3 dychy - pokazuje.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #7
    Zielony listek Awatar egzekuthor
    Imiê
    CZAREK
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MONDEO MKIII 2,0 TDDi 2001 115 kucyków , TOYOTA
    Od
    02 Dec 2010
    Mieszka w
    SZCZECIN
    Mam podobny problem, ale czytaj±c wszystkie Wasze posty raczej sam nie zabiorê siê za to. Poszukam fachowca, tzn. pojadê do fachowca i zawierz± mu mojego Mondka
    <em>Thrashnalek</em>

  9. #8
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez egzekuthor Zobacz posta
    Mam podobny problem, ale czytaj±c wszystkie Wasze posty raczej sam nie zabiorê siê za to. Poszukam fachowca, tzn. pojadê do fachowca i zawierz± mu mojego Mondka
    Nie do koñca trzeba ufaæ fachowcom,ale w przypadku klimatyzacji trzeba od nich zacz±æ tzn. - oni maj± sprzêt do diagnostyki.
    Sprawdz± stan nape³nienia klimy,dzia³anie,ci¶nienia,szczelno¶æ.....pomog± w znalezieniu ewentualnej usterki.
    Uk³ad klimatyzacji przede wszystkim ma byæ na full nape³niony i szczelny - to podstawa.
    To ze nie dzia³a jak powinien - to ju¿ inna sprawa - to niekoniecznie musi rozwi±zaæ fachowiec od klimatyzacji.

    Mo¿e to byæ "zwyk³y" mechanik,elektryk czy elektronik....albo u¿ytkownik sam....jak ma zdolno¶ci manualne i samozaparcie, i pomoc np.forum
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Jul 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez egzekuthor Zobacz posta
    Mam podobny problem, ale czytaj±c wszystkie Wasze posty raczej sam nie zabiorê siê za to. Poszukam fachowca, tzn. pojadê do fachowca i zawierz± mu mojego Mondka
    W takich przypadkach trudno doradziæ na odleg³o¶æ bez diagnostyki. Lepiej poszukaæ osobê, która znajdzie przyczynê problemu, a wówczas wtedy ewentualnie próbowaæ samemu co¶ dzia³aæ.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] klima wy³±cza siê na postoju
    By paki in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 22:31
  2. [MkI] klima za³±cza siê i wy³±cza
    By DADEY in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 24-06-2008, 13:00
  3. [MkIII] Klima siê wy³±cza
    By Jakub in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 10:20
  4. [MkI] Klima w³±cza siê i wy³±cza
    By lord_pietrucha in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2007, 19:14
  5. [MkII] Klima siê w³±cza i wy³±cza
    By KAMYK80 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-05-2007, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów