+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Kursant Awatar davekk
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MK II 98r 1.8i 16v
    Od
    18 Mar 2011
    Mieszka w
    kędzierzyn koźle

    problem z chłodzeniem silnika

    Witajcie jeśli temat jest na forum proszę o odesłanie ale szukam już drugi dzień i nic nie widzę :-/ mianowicie wymieniłem termostat czujnik pod obudową termostatu (ten co pokazuje odczyt na licznik) wymieniłem tez ten na górze obudowy do tego płyn nowy. Temperatura po 3 minutach pracy silnika na wolnych obrotach leci do max osiąga niemal że czerwone pole a wentylatory cisza za to jak wyciągnę wtyczkę z górnego czujnika od razu zaczynają chodzić najpierw pierwszy bieg potem drugi wpinam wtykę z powrotem od razu się wyłączają dodam że zmieniałem czujniki te na gorze obudowy mam już 3 w tym 2 nowe jeden mój oryginalny czy jest jeszcze jakiś czujnik który wpływa na ich działanie ? Dodam że podczas jazdy temperatura stoi na litrze L ani w dół ani w górę
    Ostatnio edytowane przez davekk ; 30-06-2017 o 21:55

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ogrzewanie działa prawidłowo?
    Podepnij ELM-a i sprawdź jaka jest faktyczna temperatura w silniku.
    Płynu chłodzącego nie ubywa?
    Sprawdź czy z minutę po odpaleniu silnika węże wodne nie robią się mocno twarde.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant Awatar davekk
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MK II 98r 1.8i 16v
    Od
    18 Mar 2011
    Mieszka w
    kędzierzyn koźle
    Ogrzewanie działa idealnie temperatura jest taka jak pokazuje licznik bo płyn jest bliski wrzeniu węże miękkie jak naciskam główny to w zbiorniku woda się rusza płynu nie ubywa nowy wymieniałem 2 dni temu tak jak czujniki

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez davekk Zobacz posta
    temperatura jest taka jak pokazuje licznik
    No i jaką konkretnie pokazuje?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant Awatar davekk
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MK II 98r 1.8i 16v
    Od
    18 Mar 2011
    Mieszka w
    kędzierzyn koźle
    Jak patrzyłem z kumplem to temperatura była coś koło 120 stopni w zbiorniku bulgotało i rosło dalej wiesz wszystko jest sprawne termostat się otwiera wentylatory na krótko chodzą tylko same z siebie się nie włączają czujniki nowe nie wiem czy czasem nie leci w trybie awaryjnym i nie stara się na siłę ogrzać silnika mimo że ten już się gotuje nic nie pokazuje nic nie wyświetla po prostu wszystko igła a wentylatory śpią czy jest jeszcze jakiś czujnik o którym nie wiem a może być winny temu ?
    Ostatnio edytowane przez davekk ; 01-07-2017 o 00:20

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Chodzi o to żeby sprawdzić jaką temperaturę pokazuje czujnik który daje sygnał na PCM-a
    Bo to że płyn się gotuje to jest pojęcie względne, wystarczy że układ jest zapowietrzony i płyn będzie bulgotał.
    A skoro
    Cytat Zamieszczone przez davekk Zobacz posta
    płyn jest bliski wrzeniu węże miękkie
    No to raczej ten płyn nie jest bliski wrzeniu, albo właśnie jest jest problem ze szczelnością bo węże w takim przypadku powinny być twarde.
    A może pompka wody się skończyła.
    Ale wtedy też jak płyn jest bliski wrzenia to węże powinny być twarde. Może wentylek w korku zbiorniczka nie trzyma.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo ST220 pb/lpg
    Od
    29 May 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Sprawdź przekaznik od wolnego biegu pod maska czarny bodajże może on jest przyczyną ze nie włączają się wentylatory na wolnym biegu.Lub chyba zielony taki wysoki on tez jest on wentylatorów.

  9. #8
    Kursant Awatar davekk
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MK II 98r 1.8i 16v
    Od
    18 Mar 2011
    Mieszka w
    kędzierzyn koźle
    Zielony przekaźnik jest ok bo gdy wyciągnę wtyczkę z górnego czujnika na obudowie termostatu to pojawia się w nim jedno kliknięcie które daje pieszy bieg wentylatora potem drugie i działa drugi bieg sprawdzę dziś drugi ten czarny

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Z samą elektrytką to wychodzi że ma OK skoro
    Cytat Zamieszczone przez davekk Zobacz posta
    jak wyciągnę wtyczkę z górnego czujnika od razu zaczynają chodzić najpierw pierwszy bieg potem drugi
    Więc albo ma bąbla powietrza/spalin w układzie, albo układ nieszczelny, albo pompka na wolnych obrotach słabo pompuje, chyba że walnięty czujnik temperatury. dlatego trza koniecznie odczytać jaką temperaturę podaje czujnik na PCM-a.
    Najbardziej zastanawia że
    Cytat Zamieszczone przez davekk Zobacz posta
    Temperatura po 3 minutach pracy silnika na wolnych obrotach leci do max osiąga niemal że czerwone pole
    i tutaj no to bąbel powietrza/spalin, albo pompka wody słabo kręci.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant Awatar davekk
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MK II 98r 1.8i 16v
    Od
    18 Mar 2011
    Mieszka w
    kędzierzyn koźle
    Jeśli chodzi o te 3 minuty to nawet w trakcie jazdy jadę do pracy 5 kilometrów przez pół drogi temperatura jedzie do połowy potem przyspiesza i bardzo szybko leci do czerwonego pola zaznaczam że to normalne prędkości miejskie bez korków i kręcenia nie wiadomo jak silnika

    ---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

    Układ szczelny zero ubytku ciśnienie trzyma bo jak Odkręcam korek od zbiornika to robi te swoje pssst

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez davekk Zobacz posta
    jedzie do połowy potem przyspiesza i bardzo szybko leci do czerwonego pola zaznaczam że to normalne prędkości
    eee no to w końcu które jest prawdziwe?
    Cytat Zamieszczone przez davekk Zobacz posta
    Dodam że podczas jazdy temperatura stoi na litrze L ani w dół ani w górę

    A jak utrzymuje Ci się ciśnienie w układzie to węże nie powinny być miękkie
    Trochę sprzeczne informacje podajesz

    Sprawdź koniecznie jaką temperaturę otrzymuje PCM z czujnika kiedy silnik ma temperaturę otoczenia, no i potem monitorować ją do tego czasu aż wskazówka wejdzie na czerwone pole.
    Podczas rozgrzewania sprawdzaj czy chłodnica się też nagrzewa, bo może problem w chłodnicy że zakitowana, ale znowu nie wpływałoby to na moment odpalania wentyli.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Pieszy
    Imię
    Artur
    Model
    MK1 i MK3
    Silnik
    2.0 136 ps i 2.0 145 ps
    Opis
    MK1 2.0 automat, MK3 2.0 automat.
    Od
    10 Oct 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Księga Guinnessa pewna .... pomiar temperatury wody 120 st C w normalnym ciśnieniu.
    skoro zdejmujesz tą "dużą" wtyczkę i wentylatory odpalają (kolejno biegi) to by wskazywało na ten czujnik że się rozkalibrował i podaje złe wartości do PCM
    Jest jeszcze jedna możliwość ze czujnik ten mały (od wskaźnika temp) wody padł i pokazuje bzdury, bo skoro masz miękkie węże to by wszystko tłumaczyło, ale mówisz że temp wody sprawdziłeś (nie wiem jak) 120 stC ????

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez bartel Zobacz posta
    Księga Guinnessa pewna .... pomiar temperatury wody 120 st C w normalnym ciśnieniu.

    można sprawdzic zarowno kompem jak i mierząc czujnik omomierzem
    nie widze żadnego problemu? mi elm raz pokazał 115 stC (raz w korku padły wiatraki)
    Cytat Zamieszczone przez bartel Zobacz posta
    skoro zdejmujesz tą "dużą" wtyczkę i wentylatory odpalają (kolejno biegi) to by wskazywało na ten czujnik że się rozkalibrował i podaje złe wartości do PCM
    zwykły mikrometr i mozna sprawdzic czujnik bez problemu
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Zamieszczone przez pilot14
    Wartości pomiarowe – mierzymy omomierzem:
    0 stopni- 88,000 OHM do 120,000 OHM
    20 stopni- 35,000 do 40,000
    40 stopni – 15,000 do 17,000
    60 stopni – 7,100 do 8,0000
    80 stopni – 3,000 do 4,500
    1,9-2,5kOhm - 100°C
    po za tym kolega pisał że wszystkie wymienił
    ale sprawdzic nie problem czy działają
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  15. #14
    Kursant Awatar davekk
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MK II 98r 1.8i 16v
    Od
    18 Mar 2011
    Mieszka w
    kędzierzyn koźle
    Byłem dziś u znajomego który zna mk2 lepiej niż własną kieszeń i w aucie wszystko jest ok do wymiany mam tylko czujnik na obudowie termostatu jako że kupiłem tani chiński wskazania miał z kosmosu wentylatory dlatego nie chodziły założyliśmy oryginał on odprawił jakieś czary nie wiem co dokładnie ale wentylator ruszył co prawda na 1 biegu bo drugi by osiągnąć musiał bym stać autem na pustyni natomiast wstępny brak ciśnienia to zapowietrzony układ chłodzenia i uszkodzony zawór w korku raz trzymał raz puszczał oczywiście na liczniku stałe czerwone pole to również wina czujnika chińskiego pochodzenia tak więc jutro jadę po oryginały złoże to i dam znać ale już serdeczne dzięki za pomoc :-)
    Ostatnio edytowane przez davekk ; 02-07-2017 o 17:28

  16. #15
    Pieszy
    Imię
    Artur
    Model
    MK1 i MK3
    Silnik
    2.0 136 ps i 2.0 145 ps
    Opis
    MK1 2.0 automat, MK3 2.0 automat.
    Od
    10 Oct 2010
    Mieszka w
    Katowice

    Post

    Reasumując.
    1. Niesprawny "korek" powoduje że węże są miękkie przy normalnej temp. pracy silnika (106 st C). --> korek do wymiany
    2. Niesprawny czujnik wskaźnika temperatury wody ( nie udana podróba ) ---> do sprawdzenia
    3. Niesprawny czujnik sterujący do ECU ( nie oryginalny ) ten czujnik to tylko oryginał się dobrze sprawuje w tych silnikach.-->czujnik sterujący ECU do wymiany
    Dobrze że popytałeś i nie jechałeś dalej.
    Teraz sprawdzaj temp i poziom płynu i oby po tych naprawach to była "przyczyna a nie skutek"
    Pozdrawiam Artur

  17. #16
    Kursant Awatar davekk
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MK II 98r 1.8i 16v
    Od
    18 Mar 2011
    Mieszka w
    kędzierzyn koźle
    Serdeczne dzięki wszystkim za pomoc wymieniłem dziś korek od zbiornika co prawda używany na złomie ale działa wziąłem tez tam czujnik dający sygnał na zegary na jutro zamówiony ten dający sygnał na komputer wiec problem został pokonany mam jeszcze pytanie z innej bajki bo przymierzam się do wymiany tulei w tylnym zawieszeniu moja buda to HB pytanie brzmi czy odkręcenie całej (belki) zawieszenia to dobry pomysł czy nie obkręcą się śruby jak w przypadku wózka silnika czy lepiej ściągać wahacz po wahaczu ?

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez davekk Zobacz posta
    wymieniłem dziś korek od zbiornika co prawda używany na złomie ale działa
    I to by wyjaśniało i miękkie węże i bulgotanie płynu, i może też wpływać na cyrki pokazywane przez wskaźnik temperatury.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Kursant Awatar davekk
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MK II 98r 1.8i 16v
    Od
    18 Mar 2011
    Mieszka w
    kędzierzyn koźle
    Taka mała rzecz i tyle problemów wymienił bym silnik a nie sprawdził korka dzięki wielkie za pomoc :-) ponawiam tylko jeszcze pytanie jeśli chodzi o tylny zawias lepiej po wahaczu czy całą belkę ? No i jak z tymi śrubami co ją trzymają czy się nie obkręcą jak w przypadku wózka silnika?

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Problem z chłodzeniem silnika (wentylatorem chłodnicy)
    By mondeomariusza in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-07-2015, 15:10
  2. [Zetec] Problem z chłodzeniem silnika - wentylator
    By skip1 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 12:04
  3. [TDCi MKIII] Problem z chłodzeniem silnika
    By kulas0 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 19:55
  4. [Zetec] problem z chłodzeniem silnika
    By davekk in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 17:18
  5. [Duratec][MKII] Problem z chłodzeniem silnika.
    By resmiki in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 19:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów