+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    05 Nov 2016
    Mieszka w
    Sanok

    Problemy z alternatorem

    Siemanko. Słuchajcie, kilka dni temu miałem nieco dłuższy wyjazd i około 120 km od domu zauważyłem, że alternator na wolnych obrotach nie ładował, ale że nie mogłem pozwolić sobie na zjazd gdziekolwiek musiałem dojechać do domu. Jak na nieco wyższych obrotach pracował silnik (1.8 TD) to alternator jeszcze doładowywał. I tak zleciało jakieś 100 km. Będąc około 20 km od celu podróży lampy przygasły, obrotomierz zdechł (z tego co wiem bierze sygnał z alternatora) i kontrolka ładowania świeci światłem ciągłym. Z racji iż nie było mowy o zjeździe gdzieś i dojściu do domu (1 albo 2 w nocy) musiałem kontynuować jazdę. Jakoś dojechałem, ale teraz mam pytanie co mogło się z tym alternatorem stać. Wiem, że to bardzo ogólnikowe pytanie, ale po prostu ja się na alternatorach nie znam, a wolałbym wiedzieć jakie koszty naprawy tutaj mnie czekają. Wiem tylko tyle, że jakieś 5 albo 6 lat temu szczotki były wymienione rzekomo. Rzekomo gdyż to robił jakiś znajomy "mechanik" ojca.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MinusPL Zobacz posta
    teraz mam pytanie co mogło się z tym alternatorem stać. Wiem, że to bardzo ogólnikowe pytanie, ale po prostu ja się na alternatorach nie znam, a wolałbym wiedzieć jakie koszty naprawy tutaj mnie czekają.
    No zepsuł się
    Nikt na odległość nie zgadnie, mogły się szczotki zawiesić, mógł polec regulator, mogło się skotłować uzwojenie.
    Koszt? pełna regeneracja w warsztatach nie przekracza 350zł.
    Ewentualnie używka z jakiegoś sprawdzonego źródła.
    Samemu można sprawdzić czy kabelki dochodzące do altka dobrze siedzą, czy nie ma jakiejś śniedzi niekotaktu, czy się któryś nie wykruszył pod izolacją.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    05 Nov 2016
    Mieszka w
    Sanok
    No nic, nastawiam się na regenerację, bo jak mówiłem szczoty raz już poszły więc podejrzewam że tym razem po prostu już cały altek stwierdził, że czas się poddać. Głównie chodziło mi o to ile kosztować będzie regeneracja
    Jutro jakoś odpalić auto i do mechanika leci, bo i tak jest jeszcze olej do zmiany i gdzieniegdzie lekko pluje więc trzeba to sprawdzić

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MinusPL Zobacz posta
    Głównie chodziło mi o to ile kosztować będzie regeneracja
    Zobacz np na aledrogo po ile chodzą regenerowane z gwarancją.
    W goglu poszukaj czy jest jakiś warsztat w Twoich okolicach co się rasowo regeneracją zajmuje.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imię
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Jak szczotki raz poszły to zerknąłbym na pierścienie ślizgowe w altku czy nie są już wyheblowane.
    Jeśli mają jakieś wżery, dziury i doliny to będzie "palić" szczotki (przerabiałem to.. co 100km wyciągałem szczotkotrzymacz i szlifowałem) skończyło się na wymianie alternatora bo w moim się nawet obudowa na łożysku wyrobiła i nie można było łożyska wcisnąć bo "wpadało".
    Oczywiście w drugim altku pierścienie były sprawdzone i miały minimalne wżery. Przetoczone, nowe szczotki i jak narazie 10kkm bez awarii.
    "Nie każda morda pasuje do Forda"
    Fordzisław Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strzała Duratec Kombi '07 (wnuczek)

Podobne wątki

  1. [MkIII] problem z alternatorem
    By marcin1011 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 12:23
  2. [MkIII] Problem z alternatorem ?
    By damen222 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 11:39
  3. [MkIII] Problem z alternatorem
    By encik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 21:32
  4. [All] Problemy z alternatorem
    By musicman in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 11:08
  5. [MkIII] problemy z alternatorem
    By greg in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 18:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów