+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław

    Szumiące radio - wymiana podstawy anteny + przewód

    Witam,

    Mam problem ostatnio w swoim mondziaku, że moja ulubiona stacja radiowa zaczyna mi coraz częściej szumieć. Jako winowajcę całego zamieszania typuję podstawę anteny, która siedzi u mnie od nowości i jest już tą wycofaną ze sprzedaży:

    https://ford.sklep.pl/product-pol-18...a-1738453.html

    Stwierdziłem, że wymienię cały komplet na taki:
    https://ford.sklep.pl/product-pol-18...4-bez-GPS.html

    Natomiast jest do wymiany cały przewód antenowy, którego przeciągnięcie z dachu do radia trochę mnie przeraża Stąd pomyślałem, patrząc po zdjęciach i sposobie przykręcania kabla do podstawy wydaje się, że powinna pasować (w teorii) podstawa anteny od Mondeo MK3.

    Stąd moje pytanie - czy ktoś próbował montować podstawę od MK3, lub czy przeciągnięcie kabla przez pół przodu nie jest wcale takie straszne?

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5 T 255 KM 394 Nm
    Opis
    Sedan
    Od
    14 Feb 2017
    Mieszka w
    Chorzów
    Ostatnio sam przeprowadzałem taką wymianę , stara podstawa była już tak sparciała że ciekło do środka ! Zacznij od wyjęcia światła kabiny na podsufitce. Następnie musisz odkręcić daszek przeciwsłoneczny czy jak go zwał oraz rączkę(uchwyt) nad drzwiami kierowcy. Później lekko odsłonisz sobie sufitów-kę od czoła (szyby). Następnie ściągniesz uszczelkę słupka lewego i wyciągniesz z zaczepów plastikową osłonę słupka. Tam ujrzysz miejsce (port) do wpięcia nowego przewodu . Który poprowadzisz do stopki anteny tak jak poprzedni(stary) był poprowadzony. Powodzenie zadanie oceniam na łatwe

  4. #3
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Dziękuje za poradę w takim razie zamówię normalny zestaw do mk4 a nie bede kombinować
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  5. #4
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCI 2008 kombi
    Od
    12 Sep 2012
    Mieszka w
    Tuszyn
    Witam.
    A nie można wymienić samej podstawy anteny zostawiając ten sam kabel?
    Pozdrawiam

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    Chełm
    Ja mam podobny problem. Mam radio blaupunkt travel pilot i jedynie co mi łapie to regionalna stacje i radio Maryja. Znajdę sama podstawkę do wersji z GPS czy trzeba będzie cały cała antenę zmieniac wraz z przewodem

    Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Kombi
    Od
    07 Jun 2017
    Mieszka w
    Żory/Żyrardów
    Elo.
    U mnie po myjni radio przestało działać prawidłowo - brak odbioru i wyszukiwania stacji. Metodą prób i stwierdziłem ze brak właściwego łączenia między podstawą anteny na dachu a złączem pod lampką wewnątrz. Naprawiłem to dosłownie po druciarsku. Mam gps więc łącze ma 2 styki. Od gps działało bez uwag więc pozostawiłem bez ingerencji. Zresztą jest inaczej zbudowane.
    Natomiast dla złącza radiowego przygotowałem z drutu miedzianego fi 0.5 małą niby spiralke, sprezynke (niby bo po prostu odrobine drutu zwinałem w palcach) i ułożyłem na złączu. Skręciłem dwa elementy razem i działa elegancko
    Ostatnio edytowane przez salceson ; 10-09-2017 o 16:25

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    Chełm
    Gdy zepsuje się wam stopka gps to polecam wymienić cała wiazke wraz z podstawka i batem na zwykłą antenę bez gps a uniwersalna antenę gps dokupić osobno.. Koszt owiele mniejszy i jak następnym razem zepsuje się podstawka to koszt wymiany będzie dużo mniejszy. Mnie to kosztowało łącznie z przewodem i przesyłka 80zl. Ale w sumie na tym zarobiłem bo okazało się że to przewod był przecięty a stopka była cała i sprzedałem ja za 200zl.

    Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Pieszy
    Opis
    Mondeo
    Od
    27 May 2012
    Mieszka w
    Szamotuły

    Odświeżam

    Moja stopka w Mondeo 2008 Titanium (bez GPS, z pakietem telefonu) wygląda tragicznie, więc przyszedł czas na wymianę.

    Zastanawiam się na zakupem zestawu http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Zesta...5-1355682/6586

    Pytanie czy ktoś z kolegów to montował, a jeśli tak, jak działa, oczywiście głównie pytam jak zbiera antena? Jakość sygnały, gorsza, lepsza czy porównywalna z zestawem oryginalnym?

    W w/w zestawie bat nie jest oryginalny i stąd przede wszystkim moja obawa co do jakości odbioru?

    Najchętniej kupiłby osobno stopkę (ta jest dostępna bez problemu), ten konektor (no właśnie idzie gdzieś dostać coś takiego osobno, może ktoś z was wie gdzie by to można dostać) i nowy oryginalny bat.

    Z góry dzięki za pomoc i sugestie

  10. #9
    Kursant Awatar Krzysztof Czupryna
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    seria40
    Od
    19 Apr 2014
    Mieszka w
    Jaworzno
    Cześć, szukam sklepu gdzie mógłbym kupić antenę z gps do mojego mk4 z 2008 ktoś coś. ?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Radio nie wyszukuje stacji po zmianie anteny
    By terrior95 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 00:47
  2. [MkIII] Radio złącze anteny
    By M_A_K_A_O in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 17:47
  3. [MkII] Przewód od dodatkowej anteny radiowej
    By Arbuz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 22:06
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-07-2010, 12:05
  5. [Radio]Podstawy CB - Filmik
    By Malar in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2010, 19:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów