+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: Falujace obroty

  1. #1
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police

    Falujace obroty

    Witam.Mam nietypowy problem mianowicie gdy auto chodzi na wolnych obrotach nie równo chodzi.Malego tego przy obojetnie jakiej predkosci i jakim biegu traci moc.Wyglada to tak jadac np 160 km/h wciskam pedal gazu i zadnej reakcji na obroty silnika.Wogule to auto ciagnie jak glupie choc nieraz wyglada to tak jakby moc byla odcinana.Wymienilem swiece,sprawdzilem cewki na kompie zadnego info.Niewiem od czego zaczac,moze byc ze pompa paliwa sie konczy.Jak ktos ma jakies pomysly to z gory dzieki.pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    Dziś byłem u kolejnego mechanika i powiedział mi któryś z weżów od turbiny może być przytulanka lub uszkodzony. Jestem umówiony na poniedziałek. Mam nadzieję że uda się usunąć usterkę. Pozdr

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Węże od turbo teoretycznie mogły by zakłócić pracę turbo ale jak któryś spadnie albo jest dziurawy to nie ma sterowania turbiną i tak już zostanie. Wolne obroty nie wiem czy tak cienki wąż gdyby nawet spadł był by w stanie zakłócić prace na wolnych. Skoro raz działa poprawnie a raz zamula to nieszczelność raczej nie wchodzi w grę. Sprawdził bym przepustnice, pedał gazu, solenoid sterowania turbo, test pompy paliwa, czujnik ciśnienia paliwa. Szkoda że na kompie nic nie wyszło było by prościej a tak to zgaduj zgadula.

  5. #4
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    Dokladnie. Przepływke wymieniłem bo miałem druga w zapasie. Co do wolnych obrotów to niewiele czy te auta posiadają silnik krokowy. Ostatnim czasem to nawet silnik potrafi zgasnac. Jak to mówią czeski film. Mam nadzieję że w poniedziałek czegoś sensownego się dowiem. Pozdro

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Nie ma krokowca wszystko załatwia elektryczna przepustnica.

  7. #6
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    Jeszcze mam pytanko. Bo te auta nie mają filtru paliwa. Ciekawi mnie jedna rzecz, paliwo idzie bezpośrednio do wtryskow choć wiadomo jakie mamy paliwo. Czy czasem w baku pompa nie posiada jakiegoś filtra czy czegoś podobnego aby gdy mamy mało paliwa nie leciał syf. Ja swe auto mam 2 i pół roku i miałem że 3 razy rezerwę. Może przewody zasilające silnik są nie drożne.Pozd

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Filtr oczywiście posiada tyle że jest w baku i z racji tego gdzie go zamontowali to nie jest wymienny. Pewnie gdzieś w ASO dało by sie go dokupić ale koszty nie małe plus jeszcze problem z wymianą. Nigdy nie miałem tego w rękach więc nie wiem jak i z czego go zrobili. Z PB takiej tragedii nie ma i sam osobiście znam 20 letnie auta z oryginalnymi jeszcze filtrami paliwa. W dieslu się tak nie da tam musisz wymieniać bo zaraz zapchany i w zimie ON nie popłynie, do tego układy wtryskowe są o wiele czulsze na zanieczyszczenia niż w naszym wtrysku pośrednim. Gdyby jednak pompa paliwa nie dawała ciśnienia to powinien wykryć czujnik ciśnienia na listwie i ECU zgłosi problem wyświetlając kontrolkę.

  9. #8
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    No i wiem tyle co wcześniej. Wysyłają mnie do Forda w celu zrobienia pełnej diagnostyki i ustalenia przyczyny. Nic innego mi nie pozostaje chyba że jeszcze wymienię przepustnice. Ktoś przerabial ten temat i jaki jest koszt nowej lub uzywanej. Pozdr

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Ja to bym chyba szybciej pojechał do aso volvo niż do forda.
    Normalnie obstawiał bym ten zaworek http://allegro.pl/zawor-cisnienia-tu...896699095.html ale nie wiem czy on wpływa na pracę na jałowym biegu. Mam gdzieś taki sprawny używany. Zmieniałam u siebie ale nie potrzebnie, bo winna okazała się dziura w dolocie

    Foto by Adela Carsshoot
    Było Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  11. #10
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    Z wolnymi obrotami to może być przepustnice. Najgorsze jest to że auto chodzi normalnie ale nieraz to nie idzie jechać bo to tak wygląda jakby nie dostawali paliwa i jest brak reakcji na pedal gazu. Po chwili wszystko wraca do normy i ciągnie jak głupie. Jeśli chodzi o ten zaworek to gdzie on się znajduje i czy jest możliwość odkupienia go od Ciebie jeżeli to będzie to, bo jak naradzie krąże po mechanikach I nikt nie potrafi postawić diagnozy. Jest to bardzo irytujące. Pozdr

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Ten zaworek jest przy turbo. Z kanału to widać. Mogę Ci podesłać to sobie sprawdzisz czy to on jest sprawcą. Co do ceny to się dogadamy.

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

    Foto by Adela Carsshoot
    Było Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  13. #12
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    Witam, wczoraj odebrałem auto po wyczyszczonej przepustnicy i w miarę ok. Jadąc około 170 wciskając sprzęgło silnik zgasł. Odpaliłem go dopiero na 3 biegu. Jak naradzie auto chodzi Oki bez zarzutu . przesyłam zdj przepustnicy i czegoś co znajduje się za zbiornikiem paliwa. Z tego co się orientuję to bardzo droga rzecz. Pozft
    Załączone obrazki

  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Może nikt nie robił adaptacji przepustnicy po czyszczeniu i dla tego zgasł. Na ostatnim zdjęciu masz filtr pochłaniacza oparów paliwa ze zbiornika. Nie ma on większego znaczenia jeżeni chodzi o pracę silnika. Chodzi bardziej o przewietrzanie zbiornika paliwa i o to aby cenne opary nie uciekały do atmosfery tylko spalały się w silniku. A elektrozawór przy turbinie nie ma nic wspólnego z wolnymi obrotami. Jeżeli nie zadziała to ciśnienie doładowania zostanie przekroczone i objawy są inne niż te o których ty piszesz. Jak nie pomoże czyszczenie przepustnicy to sprawdź połączenia elektryczne między pedał gazu a ECU i ECU a przepustnicą.

  15. #14
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    Witam po wyczyszczeniu przepustnicy nadal mam to samo.Odłączylem Sonde-Lambde i jest poprawa,choc nieraz potrafi sie zadusic.Jest to sporadyczne,jesli chodzi o obroty to nadal faluja.Wydaje mi sie ze ktoras wiazka z kabli moze byc uszkodzona.Wnioskuje to tym ze jak jest troche wiecej wilgoci lub pada deszcz czujnik temp. zewnetrznej pokazuje brak odczytu.Gdy jest lada pogoda odczyt ponownie wraca i jest oki.Czujnik jest nowy a wiazka ktora wchodzi do kopa jest oki.Jeszcze niewiem gdzie szukac ale moze sie jakos uda ustalic usterke.Pozdrawiam

  16. #15
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    Witam. Niestety nie zlokalizowalem usterki. Chciałem zrobić jeszcze jedna rzecz mianowicie wywalić kata i wstawić strumienice. Czy ktoś już robił taka operacje w swoim aucie?? Jaka jest średnica rury i długość katalizatora, w chwili obecnej nie jestem w stanie tego zmierzyć bo nie mam jak, także byłbym bardzo wdzięczny za info. Pozdrawiam

  17. #16
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    Witam. Niestety nie zlokalizowalem usterki. Chciałem zrobić jeszcze jedna rzecz mianowicie wywalić kata i wstawić strumienice. Czy ktoś już robił taka operacje w swoim aucie?? Jaka jest średnica rury i długość katalizatora, w chwili obecnej nie jestem w stanie tego zmierzyć bo nie mam jak, także byłbym bardzo wdzięczny za info. Pozdrawiam

  18. #17
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    Witam gdzies na forum o tym pisalem , ale u mnie przyczyna byl czujnik cisnienia paliwa. Po wymianie auta lata i problemow jak narazie nie ma. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] falujace obroty
    By bolo8181 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 16:34
  2. [Zetec] mk1 falujace obroty
    By majcher69 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 22:58
  3. [TDCi MKIII] Falujace obroty.
    By mhelmet in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 09:35
  4. [TD MkI] Falujace obroty
    By rustin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów