+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant Awatar boGGusz
    Imię
    Bogusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jan 2013
    Mieszka w
    obecnie NL

    Robić? nie Robić? czy co?

    Witam.
    Dawno mnie nie było ale do rzeczy.

    Przedmiot pytania : Mondeo MK3 2001 2.0 Pb kombi – granatowe coś
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...MK3-by-boGGusz



    Ogólnie myślałem o zakupie S-max’a ale to temat do odłożenia gdyż wole odłożyć więcej i kupić nowszego niż 2007-2008. To raz. Dlatego pacjent w/w zaprezentowany musi w końcu odżyć.

    Sprawa 1- Skrzynie biegów

    Będąc na przeglądzie okazało się że mam popsuty simering od skrzyni. Niestety czas naglił i nie mogłem tego zrobić i tak jeżdżę świadom konsekwencji. No ale trzeba zrobić i ogólnie myślę o wymianie skrzyni na taką po regeneracji. Wie ktoś może jakie są to koszta? Głównie chodzi mi o osoby które to robiły. Mechanik mi odpada bo mam dobrego który mi skrzynie wymieni ale głównie chodzi o koszta samej skrzyni.

    Sprawa 2- Wygląd wizualny

    No i tu grubsza sprawa. Trzeba będzie wziąć się za blacharkę. Ruda pojawiła mi się w środku na drzwiach. To się ogarnie. Najmniejszy problem. Druga sprawa to klar. Auto miało poprawki lakiernicze (mam to wpisane w książce) ale kurdę zaczął odchodzić klar spod tylnej szyby bocznej (z nadwozia). Miał ktoś coś? Dużo z tym roboty? Mondek ogólnie pójdzie do poprawek lakierniczych a przedni zderzak to woła o pomstę do nieba… pełno odprysków. Wypadało by też wypolerować i w sumie wsio.
    I teraz główna sprawa. Czy to się opłaca? Robić czy nie robić. Jak myślicie? Pierdółkami typu zawieszenie to się nie martwię bo drogie nie jest. Ale w sumie to samochód z 2001 roku. Nie narzekam na niego, nigdy mnie nie zawiódł i lubię go. Ale czy jest sens się w to bawić? Czy może poszukać S-maxa a to pogonić niech ktoś się tym zajmie? (ale czy się znajdzie?)

    Miło było by podyskutować.

    PS.Oczywiście jakbym go zrobił to co najmniej dwa sezony bym polatał (a może jeszcze coś z lewej kasy pomodził jakieś fotele, fele itp.)


    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez boGGusz Zobacz posta
    Czy to się opłaca?
    Pytanie podobne - czy ten kolor jest ładny

    A z opłacalnością to przede wszystkim zależy od zasobności kasy, sentymentu, własnych oczekiwań/preferencji.
    Kwestia czy się chce tym autem później jeździć, ile trza włożyć, czy może chce się zmienić na auto w które się wsiada i nie ma jakichś wstępnych kosztów itp.
    Sam musisz rozważyć czy widzisz sens robienia, czy sprzedania i kupienia czegoś innego, młodszego.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez boGGusz Zobacz posta
    Sprawa 1- Skrzynie biegów

    Będąc na przeglądzie okazało się że mam popsuty simering od skrzyni. Niestety czas naglił i nie mogłem tego zrobić i tak jeżdżę świadom konsekwencji. No ale trzeba zrobić i ogólnie myślę o wymianie skrzyni na taką po regeneracji. Wie ktoś może jakie są to koszta? Głównie chodzi mi o osoby które to robiły. Mechanik mi odpada bo mam dobrego który mi skrzynie wymieni ale głównie chodzi o koszta samej skrzyni.
    po co wymieniać skrzynie ? coś się dzieje po za cieknącym simeringiem ?

  5. #4
    Kursant Awatar boGGusz
    Imię
    Bogusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jan 2013
    Mieszka w
    obecnie NL
    w sumie jeszcze nic. ale troche km zrobiłem w takim stanie. nie uszkodzi jej?

    ---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:38 ----------

    no tak. kwestia kasy jest taka że na remont jest. wiadomo na nowsze dłużej by się odkładało ale jednak po remoncie miałbym sprawdzone auto. a sentyment? mam do mk1 które stoi w garażu ale już nie długo będzie miał kto je używać. a do mk3? traktuje je jak zwykłe użytkowe auto ale kurcze odkąd zacząłem przeglądać oferty to coraz ładniej na parkingu wygląda jak się za nim oglądam

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    tak od siebie jak szukałem skrzyni do 2.0 PB to przed liftem nie spotkałem na alledrogo po regeneracji, tylko po lifcie za coś koło 900 ale nie podejdzie do przedlifta pozostają używki od 250-800 różnie bywa
    Ostatnio edytowane przez henq ; 09-07-2021 o 18:00

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Jacek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 benzynka
    Opis
    2,5 2005r angol, 2,0 benzynka ludzka strona kierow
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Kraków Maków Podhalański DERBY UK
    Kupowałem po 200 i od razu zmieniałem simeringi dla sw spokoju a mondi zawsze będzie mondkiem jak dla mnie lepsze mk3 niż nowsze drzwi w kolorze kupisz za grosze
    Jacek

Podobne wątki

  1. P0420 co robić
    By massi in forum Silnik - Turbo benzynowy
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 17-08-2018, 00:09
  2. [Zetec] Robić rozrząd czy nie robić? Da sie sprawdzić jego stan??
    By RadziolMen in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 19:47
  3. 3,5-5,5 tys gaśnie co robić mam???
    By in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 12:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów