+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek
    Od
    17 Feb 2006
    Mieszka w
    Podlaskie, PL

    [MkII] Głośniki Alpine SXE

    Testował ktoś te głośniki? Jakie wrażenia?
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar WBmondeo
    Imię
    Wojtek
    Opis
    MKIV
    Od
    13 May 2005
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Ja takie mam
    Audiofilem nie jestem ale według mnie graja dobrze
    lepiej niz na tyle JBL 16,5 mm CS265 (chyba taki model).
    (WOJTEK) MKIV 1,8 TDCI 125 KM Sea Grey / Ford Capri 78' 2,3 V6

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)
    Ja dla odmiany dzis nabylem SXE-1725S i jutro wkladam na przod, na tyle pozostaja oryginalne 11-letnie "fordy"

  5. #4
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    miałem Alpine SXE 1725 i nie polecam...
    Z tyłu miałem elipsy sony 6x9 i soniaki chciały grać, a Alpine już charczały Alpine dobrze grały do pewnego momentu, jak ktoś nie słucha głosno muzyki to sa ok. Ładne wysokie tony.

    Ja swoje wyrzuciłem,po tym jak wjechałem w dziure i magnes mi odpadl

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)
    Karol,
    u mnie jest tak: mam na razie tylko 2 glosniki 5x7 "ford" prawy-przod i lewy tyl, wiec chyba 4 w powyzszej konfioguracji beda grac o niebo lepiej A nie slucham na tyle glosno, zeby zniszczyc cokolwiek chyba, ze ma wade konstrukcyjna lub wykonczeniowa

  7. #6
    Zielony listek
    Od
    17 Feb 2006
    Mieszka w
    Podlaskie, PL
    Ja dla odmiany dzis nabylem SXE-1725S...
    daj znać jak ten zestaw zagrał.
    Alpine dobrze grały do pewnego momentu, jak ktoś nie słucha głosno muzyki to sa ok
    To głosniki mają mi słuzyć nie ja im. Gdy zechcę daję na full i maja być ok (pomarzyc nie mozna ).
    Ja swoje wyrzuciłem,po tym jak wjechałem w dziure i magnes mi odpadl
    Albo duza dziura, odszkodownie od drogowcow, albo glosniki nie sa ok. Zakladam, ze kierowaca jest ok. Ale Ty tam byles, daj znac jakie jest Twoje zdanie. Glosniki, rozumiem oceniasz nisko.
    Pozdrawiam

  8. #7
    Zielony listek
    Od
    17 Feb 2006
    Mieszka w
    Podlaskie, PL
    Ja takie mam
    Audiofilem nie jestem ale według mnie graja dobrze
    Moglbys opisac te ///// Alpine SXE-5725S, kilka slow, jak brzmia, wysokie i niskie.

    Pozdrawiam

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar WBmondeo
    Imię
    Wojtek
    Opis
    MKIV
    Od
    13 May 2005
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    wysokie maja dobre, niskie, jak na elipsy też ,
    na przodzie bedą grały dobrze, bo na tyle bez wygłuszenia nic dobrego nie uzyskasz, zreszta na żadnych nawet JBL ach (wiem cos o tym ).
    U mnie graja juz dwa lata i nic nie charczy, a czasem lubie radyjko podkrecic. :metal
    (WOJTEK) MKIV 1,8 TDCI 125 KM Sea Grey / Ford Capri 78' 2,3 V6

  10. #9
    Zielony listek
    Od
    17 Feb 2006
    Mieszka w
    Podlaskie, PL
    Dzieki za odpowiedz
    na przodzie bedą grały dobrze, bo na tyle bez wygłuszenia nic dobrego nie uzyskasz, zreszta na żadnych nawet JBL ach (wiem cos o tym ).
    To maja byc na przod, tyl ma odtwarzac tylko basy. Ale jeszcze nie wiem co dac, mozesz cos zasugerowac
    Pozdrawiam

  11. #10
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    YatZeck_Wawa - te głośniki sa delikatne, nie dają raczej głebokiego basu, al ewysokie tony, były super, do normalnego słuchania muzyki wystarczą w zupełności. Szczególnie po przesiadce z oryginalnych głosników, bedziesz zadowolony.

    3po3- trudno powiedzieć, głośniki niby nie są złe, ale w porównaniu z elipsami Sony xplod, 6x9" grają dużo gorzej, Alpine dawały ładne wysokie tony, soniaki bass, ale tam gdzie soniaki chciały jeszcze grać, Alpine nie dawało rady. Tylko 25w rms.... ale jak pisałem jak ktoś normalnie slucha muzyki to wystarczy.

    CO do tego ze odpadł mi magnes, dziura była dosć głeboka, ja niestety jechałem za szybko i jak wpadłem to myslałem,że pół auta mi się rozpadło, naszczescie nie stało się nic, oprócz tego urwanego magnesu. TO było z rok, temu juz prawie zapomniałem

  12. #11
    Zielony listek
    Model
    Peugeot 3008 VTi
    Silnik
    1.6 VTi
    Od
    10 Dec 2006
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez KarolRS
    YatZeck_Wawa - te głośniki sa delikatne, nie dają raczej głebokiego basu, al ewysokie tony, były super, do normalnego słuchania muzyki wystarczą w zupełności. Szczególnie po przesiadce z oryginalnych głosników, bedziesz zadowolony.

    3po3- trudno powiedzieć, głośniki niby nie są złe, ale w porównaniu z elipsami Sony xplod, 6x9" grają dużo gorzej, Alpine dawały ładne wysokie tony, soniaki bass, ale tam gdzie soniaki chciały jeszcze grać, Alpine nie dawało rady. Tylko 25w rms.... ale jak pisałem jak ktoś normalnie slucha muzyki to wystarczy.

    CO do tego ze odpadł mi magnes, dziura była dosć głeboka, ja niestety jechałem za szybko i jak wpadłem to myslałem,że pół auta mi się rozpadło, naszczescie nie stało się nic, oprócz tego urwanego magnesu. TO było z rok, temu juz prawie zapomniałem
    Z tego opisu rozumiem że głosniki Alpine i Sony mozna zamontować bez problemu w fabryczne otwory mondka w drzwiach bez konieczności wiercenia otworów do ich przykręcenia?

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jacek
    Model
    Skoda Octavia II 4x4
    Silnik
    1.8 TSI 205KM
    Od
    06 Sep 2006
    Mieszka w
    back to Ochota:)
    No i w koncu zalozylem SXE-1725S.
    Dzialaja bez zarzutu, przy czym zakladam, ze nie ma sensu rozkrecanie glosnosci na max Przyjemnei sobie graja, a uzupelnieneim beda jakies doly na tyl, bo niestety oryginalne fordy wlasnie zachrczaly i juz nie chca schodzich chyba ponizwj 1KHz

Podobne wątki

  1. [MkII] Wzmak 4 kanały, 240W RMS + głośniki alpine help
    By dziusiox in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 01:09
  2. [MkI] Sony cdx-gt25 i głośniki Alpine
    By NoJz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 20:34
  3. [MkI] Głośniki Alpine.....problem
    By Kurskey in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-02-2006, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów