+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie

    MKIV TDCI Olej silnikowy

    Witam szanownych kolegow zastanawiam sie nad olejem,gdyż zbliza sie wymiana do tej pory był ford formula f 5w30 i zastanawiam sie czy mozna by bylo przejść na ford castrol magnatec profesional 5w30.Przebieg autka to 295000 1.8 tdci pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Można....ale po co?
    Porównaj ceny - Castrol droższy.....czy lepszy przez to? - wątpię.
    Z resztą i tak olej fordowski produkowany jest przez Castrola......albo BP....ale to nic nie zmienia bo Castrol to część BP....

    Tu jest cała "filozofia"......bo równie dobrze i jeden i drugi olej może być wyprodukowany np w naszym Lotosie.....

    W każdym razie pozostał bym przy fordowskim,chociaż "przewalając" wiele podobnych tematów i artykułów w internecie zastanawiam się nad Valvoline - w testach "wałeczkowych" wypada lepiej....a cenowo porównywalnie z fordowskim.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    Nie jestem zwolenikiem kombinowania z olejami jak producent powiedial taj to tak niech jest tylko aso napiera ze ten olej jest beee. że producent go wycofal bo cos tam sie dzialo z silnikami że coś noe chalo że teraz zalecany ten castrol magnatek profesjonal , a pytam bo z dostępnością formuly jest ciężko tylko na ford esklep ja mają , a w sklepach motoryzacyjnych jest tylko nastepca motocraft.Co do roznicy w cenie to jakieś 50 zl,cala procedura na fordzie to 270zl , tylko zeby po zmianie bylo ok bo trochę autko przelatalo i silnik jest ok wiec nie chcialbym przedobżyc dlatego pytam

    Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Oleje Castrol Magnatec Profesjonal są zalecane do mondeo MkIV po lifcie (2010)....lub Ford czyli Motorcraft.
    ASO niech nie ogłupia - te oleje jak i poprzednie Formula E czy F mają tę samą specyfikację Forda - WSS-M2C913-C i SAE 5W-30,więc w czym mają być gorsze?

    No może są,ale nie na tyle aby zaszkodzić - może silnik nie "zrobi"1,5mln km a 1min...chociaż "zarżnąć" silnik można i po 50tys km (to zależy od użytkownika - nie od oleju)

    Tak więc kwestia wyboru - droższy - magnatec,tańszy - Ford....nic nie zmieni po za portfelem.....zresztą w niewielkim stopniu.
    Lałem już Liqui Molly za 270zł i Formulę za 80 silnik działa tak samo - ani ciszej,ani głośniej.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    Na fordzie powiedzieli mi ze ten olej zacieral korby w tych silnikach w focusie i jak przyjade to wleja castrola bo formula jest zla i dlatego ford ja wycofal , troche smieszne ale zastanawia mi to dlaczego go niema skoro jest ok

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Muszę Cię przeprosić za błąd w poprzednim poście.

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    te oleje jak i poprzednie Formula E czy F mają tę samą specyfikację Forda - WSS-M2C913-C i SAE 5W-30
    Otóż oleje Formula miały specyfikację WSS-M2C913-B.
    Może tu jest powód wycofania tych olejów..

    A Twój jest poliftowy czy przed?(po 2010r?)

    Bo jeżeli przed

    Cytat Zamieszczone przez michalmondeo Zobacz posta
    wleja castrola bo formula jest zla i dlatego ford ja wycofal , troche smieszne ale zastanawia mi to dlaczego go niema skoro jest ok
    To co maja powiedzieć właściciele zabytków - np Polonezów czy Pf 125p?.......Selektola SuperPlus 10W-30 już dawno nie ma w produkcji....
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    Przed lifem

    Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Więc Formula tez będzie OK.
    Ale jak zmienisz na ten "nowszy" tez nie zaszkodzi (chociaż ja bym pozostał przy "starym" - Formula jest już mniej dostępna,ale jest Motorcraft)
    Masz nalatane 300k km i się nie zatarł - myślisz,że się teraz nie zatrze bo zmienisz olej na "nowszy"?
    ASO tak twierdzi? - bzdura - zapytaj się ich przy jakich przebiegach te fokusy "stawały"- 400?500?....

    Zmiana oleju(jeżeli to prawda co twierdzi ASO) i tak wiele nie zmieni.

    Po prostu wyszły nowsze wersje (MkIV lift i MkV) i tu zastosowano nieco inne specyfikacje olejów i ASO nie mają już do nich dostępu - tylko do olejów Ford(Motorcraft) i Castrol.

    Bo takie normy.

    W każdym razie możesz zaufać ASO,własnemu rozsądkowi (portfelowi) czy poradom forum(np.moim) bo to nic nie zmieni - silnikowi to nie zaszkodzi ani nie pomoże.

    Zrobił swoje - ile Ty sam nie wiem- a jeżeli wcześniej był dobrze traktowany (terminowe obsługi i nie katowanie auta) - będzie działał nadal bez względu na olej jak zastosujesz (ale z zalecaną specyfikacją Forda,bo jednak ta jest specyficzna).
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez michalmondeo Zobacz posta
    Na fordzie powiedzieli mi ze ten olej zacieral korby w tych silnikach w focusie i jak przyjade to wleja castrola bo formula jest zla i dlatego ford ja wycofal , troche smieszne ale zastanawia mi to dlaczego go niema skoro jest ok
    mi ostatnio menadżer nalewaka powiedział żebym lał verve bo zwykły on niszczy silnik. tak że wiesz ja bym się nie sugerował tym co mówią ludzie tylko rozsądkiem.

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    Tak dokladnie ale wole wczesniej popytac.Dzis pytalem sasiada ktory ma mondka z tego samego roku co moj tylko 2.0 i z tego castrola nie byl zadowolony , mianowicie po dluzszej trasie swiecila się mu kontrolka oleju po wymianie na cos innego 5w30 problem ustal

    Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez michalmondeo Zobacz posta
    Tak dokladnie ale wole wczesniej popytac.Dzis pytalem sasiada ktory ma mondka z tego samego roku co moj tylko 2.0 i z tego castrola nie byl zadowolony , mianowicie po dluzszej trasie swiecila się mu kontrolka oleju po wymianie na cos innego 5w30 problem ustal
    tylko czy to kwestia oleju czy filtra była.

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    Nie wiem kolego tyle co mi powiedzial ktos mu ten olej zalatwil w sumie to on nie przyklada uwagi di auta tak jak ja

    Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Ktoś załatwił....może innego Castrola? Nie wszystkie mają specyfikację Forda.
    Gdzieś w necie wyczytałem,że silniki fordowskie są specyficzne - wymagają smarowania olejami lekkobieznymi o większej płynności ,tak więc olej w takiej samej klasyfikacji SAE,API i ACEA,a bez klasyfikacji producenta silnika może sprawiać problemy.
    I dlatego można użyć takich w sytuacjach awaryjnych...uzupełnienia gdy jest to konieczne a akurat ma zalecanego.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  15. #14
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    A jest ktos na forum co przeszedl z formuly f na ford castrol magnateg profesjonal

    Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    Ford/PSA
    Od
    10 Jan 2016
    Mieszka w
    Golcowa
    castrola nie polecam,ma kiepskiej jakości oleje.
    lepiej już motul,LM,amsoil,redline. formula f jest tylko ok,ale będzie lepsza niż castrol(wszystkie specyfikacje dobrane odpowiednio pod siliniki,tania jest i można dzięki temu 2 razy częściej wymieniać+ obowiązkowo płukanka)

    ---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:09 ----------

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Gdzieś w necie wyczytałem,że silniki fordowskie są specyficzne - wymagają smarowania olejami lekkobieznymi o większej płynności ,tak więc olej w takiej samej klasyfikacji SAE,API i ACEA,a bez klasyfikacji producenta silnika może sprawiać problemy.
    .

    masz rację każdy silnik powinien mieć dobrany odpowiedni olej pod siebie
    fordy potrzebują olei o obniżonej lepkości wysokotemperaturowej HTHS
    miałem przypadki,że stare 1.9 tdi po zmianie oleju z10w40 na 5w40 odpowiednio dobrany i przepłukany przestawał brać olej gdy przed wymianą brał po 1l i więcej między wymianami

  17. #16
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    Witam ponownie autko zalalem motocrafta po namowie serwisu,ale że nie dawało mi to spokoju zakupilem po litrze formule i ford castrol magnatek profesjonal.Po przelaniu do szklanego naczynia lekkie zdziwieni gdyż formula i castrol to indentycze barwą oleje motocraft jasniejszy jak kujawski.Zakupiony w sklepie motoryzacyjnym castrol magnatec jest zupelnie inny,wiec ciekawa sprawa co jest lepsze pojezdimy zobaczymy pozdrawiam

    Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Ale barwa,gęstość,lepkość stwierdzona organoleptycznie niewiele świadczy o właściwościach - od tego są laboratoria.
    Magnatec jest olejem "uniwersalnym" spełniającym normy forda (i innych producentów)
    Motorcraft czy F.Fomula jest olejem dedykowanym do Forda i wykonanym specjalnie do Forda.
    Muszą się różnić.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    No wlasnie motocraft rozni sie od formuly a nie od castrola,ford castrol magnatec profesjonal a ford formula sa takie same,a castrol magnatec ze sklepu motoryzacyjnego to juz calkowicie cos innego

    Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

  20. #19
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    Zmiana na castrol magnatek profesjonalne dużo nie zmieniła, lecz przy kolejnej zmianie i powrocie do formuły czuć i słychać różnice na nie korzyść formuły. Tak wiec kolejna wymiana i zalewam olej Ford castrol magnateg profesjonal

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    To czy lepszy czy gorszy można stwierdzić po pracy kilku silników w tych samych warunkach na różnych olejach w tym samym czasie Odpowiadającym np.pr,wybiegowi 500kkm.i badając stopień zużycia.
    Własne odczucia są nic nie warte,a wprowadzają tylko w błąd czytelników.
    Przestańcie proszę.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [Mk3]TDCI 130PS olej silnikowy jaki?
    By szaqall111 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 14-04-2015, 09:11
  2. [MkII] 1.8TD Olej silnikowy
    By ozi777 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 18:32
  3. [MkII] Olej silnikowy
    By sebowwy in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 17:11
  4. [TDCi MKIII] MK IV Olej silnikowy oraz filtry 2.0 TDCI
    By Rom in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 00:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów