+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Jul 2017
    Mieszka w
    Bieszczady

    Remont silnika czy używany?

    Witam,
    Mam ogromny dylemat dotyczący silnika (1.8 benzyna Duratec 125km, przebieg na liczniku 250tys., dam głowę, że cofany przynajmniej 150k) w moim aucie, a mianowicie:

    - Jakiś czas temu zaczęły się problemy z uruchamianiem (odpalał po 3 dłuższym kręceniu), falujące obroty itd.
    - Na autostradzie brał ok. 1 l oleju / 100 km przy prędkościach 140-170 km/h

    Niedawno, kot wpadł mi pod koła i dosłownie wbił się w chłodnicę, co zauważyłem po przejechaniu ok. 15 km jak auto zaczęło tracić moc i się zagotowało pod naprawdę stromą górę. Okazała się uszkodzona chłodnica, nie miałem innej możliwości jak doczołgać się do najbliższego miejsca z zasięgiem ok. 30 km, jadąc w trybie rozpędzałem auto, gasiłem silnik itd. Po całym incydencie, zalałem cylindry naftą, bo z góry założyłem, że się zapiekły. Wymieniłem chłodnice, olej, filtr oleju. Odpaliłem auto i niestety czarny i biały dym na przemian, auto zdecydowanie straciło moc, zawory coś się tłuką itd. itp. Wstępna diagnoza, na pewno do roboty uszczelka pod głowicą, pierścienie, zawory, do tego dojdzie koszt robocizny (jak większość rzeczy robię sam przy aucie, to za to nie chciałbym się brać z prostego powodu - braku doświadczenia), planowanie głowicy o ile nie pękła, gdzieś i nie musi być poddana regeneracji i nie wiadomo jak z resztą elementów.

    Jakie widzę dwa rozwiązania:

    1. REMONT SILNIKA (co mi osobiście przemawia za tą opcją, to to, że po remoncie będę miał w miarę pewną i sprawną jednostkę)
    2. WYMIANA NA INNY UŻYWANY (zaoszczędzę tylko nie wiem na ile)

    ad. 2. I co do tej opcji jeśli byłaby to opcja słuszniejsza, powiedzcie czy szukać takiego silnika jak miałem tj. 1.8 125km, czy wsadzić 2.0? Słyszałem, że te 2 litrowe są bardziej wytrzymałe i ogólnie lepsze.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    Miałem podobny dylemat kilka lat temu - remont 1.8 czy wymiana. Przekalkulowałem i zdecydowałem się na 2.0, choć biłem się z myślami, bo 1.8 miałem od nowości. Osprzęt ten sam, do wymiany komp silnika lub wgranie nowych map (ja wgrałem). Nie wiem, czy 2.0 jest wytrzymalszy. Od wymiany przejechałem 55 tys. km, oczywiście większa frajda z jazdy. Życzę podjęcia słusznej decyzji.

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    ---
    MkIII+MkV

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Jul 2017
    Mieszka w
    Bieszczady
    No i teraz zrobiłeś mi głowę, w kwestii kompa Jeszcze dzisiaj czytałem, że niepotrzebna wymiana kompa Co do wgrania nowych map raczej ELM-em tego nie zrobię np. przez Forscana?

  5. #4
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    Nie, Forscanem tego nie zrobisz. Mi nowe mapy wgrał serwis Forda (zależało mi na zachowaniu oryginalnego kompa).

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    ---
    MkIII+MkV

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Jul 2017
    Mieszka w
    Bieszczady
    Jaki koszt wgrania map?

  7. #6
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    Nie pamiętam, 150-200 zł. Zadzwoń i spytaj, podadzą Xi cenę. Być może jakiś magik prywatnie zrobi to taniej, ale w mojej okolicy nikogo takiego nie ma (w najbliższym serwisie nie wiedzieli jak, więc musiałem poszukać dalej).

    Wysłałem z Tapatalk.
    ---
    MkIII+MkV

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Jul 2017
    Mieszka w
    Bieszczady
    W każdym bądź razie skłaniam się na przesiadkę na 2.0 b Powód jest jeszcze jeden, auto ma posłużyć przez najbliższe 4-6 miesięcy, później będzie jedynie autem dodatkowym

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Jul 2017
    Mieszka w
    Bieszczady
    Jeszcze jedno pytanie. Mój silnik Duratec 1.8 125km, ma obudowe zaworów aluminiową. Duratec, który zamówiłem 2.0 ma plastikową obudowe... będzie pasować wszystko? Kolektory i podstawowy osprzęt jest przy silniku - najważniejsze czy skrzynia na pewno będzie pasować itd. ?

  10. #9
    Klubowicz wspierający Awatar darpro
    Imię
    Darek
    Model
    MkIII Trend X 2002 hb, MkV Titanium 2016 kombi
    Silnik
    2.0 pb+lpg, 1.5 pb
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Augustów
    Mój 1.8 miał plastikową a 2.0 ma aluminiową.

    Wysłałem z Tapatalk.
    ---
    MkIII+MkV

Podobne wątki

  1. [Duratec] Remont silnika
    By macbag in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 19:25
  2. [Duratec] remont silnika
    By uzi008 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 17:28
  3. [TD MkI] Remont silnika 1.8TD mkI
    By dario_ww in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 11:28
  4. Remont silnika
    By picasso in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-03-2007, 14:40
  5. remont silnika
    By Mar_Kus in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-04-2006, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów