+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    03 Aug 2017
    Mieszka w
    Lubek

    Sprezynka tryb awaryjny

    Witam na forum , moze znajdzie sie chetny pomoc wyeliminowac slynna sprezynke, szukalem duzo ale ciezko znalezc moj przypadek , a wiec do rzeczy ,auto zostalo zchipowane boxem specjalnie dopasowanym racechip z niemiec z tych drozszych , chodzilo okolo 2 lat bardzo dobrze czuc bylo wyraznie moment , ale niestety podczas mocnego przyspieszenia na 5 biegu przy koncu obrotach wyrzucilo sprezynke tryb awaryjny i mul , pozniej juz bylo co raz czesciej juz na 4 biegu przy koncu obrotow, zdjalem chipa i zdarza sie rzadziej ale jest przy ostrej jezdzie ta sprezynka, zostal podpiety do kompa blad p0251 cos z zaworem regulacji ale z tego co szukalem to czesto wtryski a wiec zaczelem od nich , przelewy 4 min 1-30 ml,2-20ml,3-30ml,4-20ml a wiec ok zrobione korekty 1- -0.08mg. 2- +0.23mg. 3 -0.13 4 -0.02 tez chyba ok paliwo czyste filtr wymieniony bosch , auto pali od strzala nie dymi , idzie ok tylko ta sprezynka czasem wywala przy ostrym zbierani, zawor podmieniony , wszystkie parametry jak cisnienie na listwie doladowanie sa ok , i co to za cholera moze byc jesli ktos spotkal podobny problem to dzieki z gory za podpowiedzi pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Pompa wtryskowa prędzej niż wtryski do roboty byly przy takich przelewach.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    03 Aug 2017
    Mieszka w
    Lubek
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    Pompa wtryskowa prędzej niż wtryski do roboty byly przy takich przelewach.
    Dzieki jak to zdiagnozowac zeby byc pewny bo mam druga tylko ze 2.0 tdci , jesli jest ktos w poblizu jakis magik to prosze o kontakt

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Live data z forscana i już coś będzie wiadomo.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    w zasadzie wiadomo co. box oszukuje komputer wtrysku więc tak naprawdę cały czas się jeździ na wyższych dawkach niż info w sterowniku. poza tym nie oszukujmy się czy stara pompa czy późniejsza to wszystkie w mk3 miały ten sam problem - traciły wydajność, której nie sposób sprawdzić na aucie. regeneracja lub wymiana pompy powinna pomóc a live data nic nie pokaże bo nie pokazuje dopuszczalnego zakresu ciśnienia paliwa przy danych obrotach i obciążeniu silnika

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    03 Aug 2017
    Mieszka w
    Lubek
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    w zasadzie wiadomo co. box oszukuje komputer wtrysku więc tak naprawdę cały czas się jeździ na wyższych dawkach niż info w sterowniku. poza tym nie oszukujmy się czy stara pompa czy późniejsza to wszystkie w mk3 miały ten sam problem - traciły wydajność, której nie sposób sprawdzić na aucie. regeneracja lub wymiana pompy powinna pomóc a live data nic nie pokaże bo nie pokazuje dopuszczalnego zakresu ciśnienia paliwa przy danych obrotach i obciążeniu silnika
    Hej jesli by byl ktos w okolicy i chcialby sie zajac tym i pomoc rozwiazac problem prosze o kontakt dogadamy sie bo bylem w jednym serwisie to mowili zeby wtryski robic ale to raczej nie to , dodam ze cisnienie na listwie 260 bar przy max jak wywala sprezynke dochodzi do ponad 1600 a wiec chyba prawidlowe , pompe druga mam sprawna tylko z 2.0 tdci 130 ps nie wiem czy podejdzie rozni sie pierwsza litere tu mam 5 a tam jest 3 dziekuje

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/Oława
    Cytat Zamieszczone przez Maribari Zobacz posta
    sprawna tylko z 2.0 tdci 130 ps
    Sprawną tzn ? Podstawowy błąd to stwierdzenie że pompa sprawna na podstawie ciśnień. Pompy nie sprawdzisz inaczej jak "organoleptycznie". Pompa opiłkująca daje ciśnienie do "końca" układu.Mówiąc koniec mam na myśli pompę i zaworki przelewowe,czasami da się uratować rozpylacze. 2,0 a 2,2 to ta sama pompa(budowa).

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    03 Aug 2017
    Mieszka w
    Lubek
    Cytat Zamieszczone przez bumblebee Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Maribari Zobacz posta
    sprawna tylko z 2.0 tdci 130 ps
    Sprawną tzn ? Podstawowy błąd to stwierdzenie że pompa sprawna na podstawie ciśnień. Pompy nie sprawdzisz inaczej jak "organoleptycznie". Pompa opiłkująca daje ciśnienie do "końca" układu.Mówiąc koniec mam na myśli pompę i zaworki przelewowe,czasami da się uratować rozpylacze. 2,0 a 2,2 to ta sama pompa(budowa).
    Witam pompe mam z mojego rozbitka , w ktorym sie nic nie dzialo , ale jakby to byla pompa to by tak latwo odpalal itp. , myslalem o czujniku na listwie tam gdzie byl podpiety chip moze ktos z okoloicy posiada na podmianke a jak nie to to trzeba by wyjac pompe ale sam nie zabieram sie bo nigdy tego nie robilem ,przerzucilem sam zawor ale bylo gorzej wariowal na jalowym itp a wiec zalozylem wczesniejszy , ogolnie to mam troche dobrych gratow to moze by sie jakos dogadal dzieki za zainteresowanie pozdrawiam

  10. #9
    Kursant
    Model
    Było MKII TD jest MKIII TDCI 130 Kucy
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondi MKIII Trend X
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Łódź że miasto takie...
    P0251 Zawór, ale to wyeliminowałeś , niedrożny filtr paliwa (kiedy wymieniałeś ?) zapowietrzanie układu (złączki mogą zasysać przy dużym podciśnieniu) . Wtryski i pompę raczej na tym etapie wykluczam. Błąd mówi , że masz za mało paliwa w stosunku do tego co chce wypluć do wtrysku, więc zaczął bym od sprawdzenia przepływu....... Mało dostaje nie bez przyczyny . Zdarzyło mi się kiedyś że zaciągał powietrze przez korek spustowy w filtrze. Ogólnie jest strasznie gorąco więc może się rozszczelniać gdzieś.

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    03 Aug 2017
    Mieszka w
    Lubek
    Cytat Zamieszczone przez mydek Zobacz posta
    P0251 Zawór, ale to wyeliminowałeś , niedrożny filtr paliwa (kiedy wymieniałeś ?) zapowietrzanie układu (złączki mogą zasysać przy dużym podciśnieniu) . Wtryski i pompę raczej na tym etapie wykluczam. Błąd mówi , że masz za mało paliwa w stosunku do tego co chce wypluć do wtrysku, więc zaczął bym od sprawdzenia przepływu....... Mało dostaje nie bez przyczyny . Zdarzyło mi się kiedyś że zaciągał powietrze przez korek spustowy w filtrze. Ogólnie jest strasznie gorąco więc może się rozszczelniać gdzieś.
    Hej dzieki to moze byc cos z tym jak ten przeplyw sprawdzic ?filtr nowka , jak robilem przelewy to widzilaem lekkie babelki powietrza nie wiem czy tak ma byc

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Maribari Zobacz posta
    jak robilem przelewy to widzilaem lekkie babelki powietrza nie wiem czy tak ma byc
    Nie, masz zapowietrzony układ, tylko teraz kwestia czy np przy filtrze łapie powietrze, czy pompkę szlag trafił.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Kursant
    Model
    Było MKII TD jest MKIII TDCI 130 Kucy
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondi MKIII Trend X
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Łódź że miasto takie...
    Jeśli mogę coś doradzić jeszcze to proponuję pozbyć się wszystkich złączek i wymienić przewody paliwowe (na zasilaniu są 10 na powrocie 8 ) Mam 4 forda w dieslu i z doświadczenia wiem , że złączki niestety nie wytrzymują 10 i więcej lat i potrafią przeciekać . W układzie wytwarza się ogromne podciśnienie podczas jazdy (skoro pompa wyciska 1600 atm to jakie musi mieć ssanie ;-) ) Ja zmieniam na czarne zbrojone podwójne przewody tylko na powrocie przy filtrze trzeba trójnik założyć , bo zimą paliwo z powrotu podgrzewa to w filtrze.

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/Oława
    Tak wyglada pompa wstepna po przebiegu 250tkm(salon polska od nowości był w pewnej rodzinie). pod obciążeniem ok 1600atm.
    20170524_195046.jpg

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

  15. #14
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    31 Jul 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Czy tam pompka jest padnięta, czy działa?

  16. #15
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    03 Aug 2017
    Mieszka w
    Lubek
    Cytat Zamieszczone przez Mundeknowicjusz Zobacz posta
    Czy tam pompka jest padnięta, czy działa?
    A czy ten typ ma pompke jakas wspomagajaca bo pompa niby ok

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/Oława
    Cytat Zamieszczone przez Maribari Zobacz posta
    A czy ten typ ma pompke jakas wspomagajaca bo pompa niby ok
    To wklejone zdjęcie to jest pompa wstepna która zasysa paliwo i podaje na głowicę wc (znajduje sie w pompie za wałkiem napedowym rolerów głowicy),ciśnienie robi głowica przy okazji podając na wtryski opiłki z łopatek (foto)
    Pompa może być ok jak ją rozbierzesz i te łopatki nie będą miały sladów zużycia.

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

  18. #17
    Kursant
    Model
    Było MKII TD jest MKIII TDCI 130 Kucy
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondi MKIII Trend X
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Łódź że miasto takie...
    Cytat Zamieszczone przez bumblebee Zobacz posta
    To wklejone zdjęcie to jest pompa wstepna która zasysa paliwo i podaje na głowicę wc (znajduje sie w pompie za wałkiem napedowym rolerów głowicy),ciśnienie robi głowica przy okazji podając na wtryski opiłki z łopatek (foto)
    Pompa może być ok jak ją rozbierzesz i te łopatki nie będą miały sladów zużycia.
    Coś ty się tak na tę pompę uparł ????? Któryś post z kolei Twój czytam w różnych tematach i wszędzie pompa..... Ja rozumiem, że czasem padają , ale bez przesady...... Traumę jakąś masz, czy pompami handlujesz ??? Tu ewidentnie się zapowietrza układ......

  19. #18
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    03 Aug 2017
    Mieszka w
    Lubek
    Cytat Zamieszczone przez mydek Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez bumblebee Zobacz posta
    To wklejone zdjęcie to jest pompa wstepna która zasysa paliwo i podaje na głowicę wc (znajduje sie w pompie za wałkiem napedowym rolerów głowicy),ciśnienie robi głowica przy okazji podając na wtryski opiłki z łopatek (foto)
    Pompa może być ok jak ją rozbierzesz i te łopatki nie będą miały sladów zużycia.
    Coś ty się tak na tę pompę uparł ????? Któryś post z kolei Twój czytam w różnych tematach i wszędzie pompa..... Ja rozumiem, że czasem padają , ale bez przesady...... Traumę jakąś masz, czy pompami handlujesz ??? Tu ewidentnie się zapowietrza układ......
    Siema dzieki za podpowiedzi patrzylem ta nieszczelnosc ale nie widze zadnego wycieku ropy, ale zauwazylem ze dzieje to sie czesciej jak jade spokojnie i nagle wcisne gaz albo jak depne puszcze depne zaraz i czesciej wpada w tryb jak go rozpedzam od poczatku but to sprezynke wybija pod koniec okolo 4.5 k a wiec moze jakis trop

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Krystian
    Model
    TITANIUM
    Silnik
    Srebrna strzała!
    Opis
    2.2 TDCI po wirusie!
    Od
    16 Sep 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    mialem to samo, niestety zadne kombinacje zmiany czujnikow i przewodow Ci nie pomoga... tdci nie lubi boxow, mozna je zapiac chwilowo i odlaczyc... zmeczyles pompe, do tego pewnie zaczyna opilkowac.. tdci jest seryjnie wysoko strojone, a box jeszcze podnosi cisnienie... nic dobrego. ja obstawiam 99% pompe.

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/Oława
    Cytat Zamieszczone przez Maribari Zobacz posta
    że czasem padają
    Czasem? To jeszcze mało wiesz o życiu. Żywotność pompy to max 240kkm i nie wiem jakbyś zaklinał rzeczywistość tego nie zmienisz niestety.

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Zapchany dpf i tryb awaryjny
    By mikem in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2017, 21:41
  2. [TDDi MKIII] tryb awaryjny
    By marcinul1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 22:55
  3. [TDCi MKIII] Migajaca sprezynka i tryb awaryjny, brak reakcji na pedal. gazu n
    By malin849 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 02:07
  4. [TDDi MKIII] Jak wyłączyć tryb awaryjny?
    By GaTiTo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 19:30
  5. [MkII] Tryb awaryjny?
    By Spodzio in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2006, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów