+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nie odpala

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Feb 2017
    Mieszka w
    Parczew

    Nie odpala

    Witam, tak zatytuowanych wątków trochę jest w internecie, ale nie pomogly mi więc zwracam się z prożbą do was.
    Pacjent to 2.0tdci 130km z 2003r
    Miałem objaw brudnego paliwa, czyli pompa zdrowo zaciągala olej od rozrządu.
    Wymieniłem zimeringi w pompie, odpowietrzyłem i odpalilem auto, wszystko ok, drugiego dnia chce odpalić a tu nic.
    Po oględzinach zauważyłem ze cofneło się paliwo, czyli się zapowietrzył, mam pompkę ręczną na przewodzie, więc nie ma z tym problemu, ale mimo wielu prób i zabawy nie odpaliłem silnika.
    Podłączylem komputer, przy rozruchu ciśnieni paliwa dochodzi do 17000kP i tak stoi, układ odpowietrzony, nawet się bawiłem że jeden kręcił rozrusznikiem a drugi pompował ale nic to nie dało.
    Dzisiaj kupiłem plaka i na nim silnik odpala i pracuje, ciśnienie paliwa zadane/osiągnięte w miare porównywalne i niby wszystko ok.
    Ale przy kolejnej próbie uruchomienia znów nie odpala, pompa daje za małe ciśnienie.
    Rozebrałem ją ponownie myśląc że coś zle złożyłem, porównalem z drugą, która mam po porzednim aucie, wszystko niby ok.
    Załozyłem odpowietrzyłem, ale dalej odpala tylko na plaku.
    Zauważyłem też teraz bardzo duży przepływ na powrocie, wcześniej tyle że coś ciekło, teraz to się zdrowo leje, chodzi o przewód powrotny do filtra paliwa, nie z wtrysków.
    Ma ktoś jakiś pomysł?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    07 Feb 2017
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Po pierwsze kolego na plaku diesla się nie odpala, inne temperatury spalania itp, brak smarowania.
    Dwa: na forum był temat w którym pacjent miał wał krzywy od rozruchu na plaku więc bardzo źle kolega zrobił.

    Co kolega rozumie przez to że pompa zdrowo zaciągała olej z rozrządu ?

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Feb 2017
    Mieszka w
    Parczew
    ad.1 Inne pomysły próby rozruchu?
    ad 2 Jak co rozumie, simeringi na wałku pompy poszły i pompka wstępna zasysała olej od rozrządu, w rezultacie paliwo było ciągle czarne, no po zatankowaniu trochę się rozjaśniało bo wiadomo, rozrzedziło go, ale szybko ciemniało.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    A co z wtryskami, może poprostu umarły od tego oleju

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Feb 2017
    Mieszka w
    Parczew
    Od oleju to wtryski raczej nie umarły, a wręcz przeciwnie, teraz się zastanawiam czy z pompą nie było coś nie tak.
    A to dlatego że pierwszy dzien po robocie pojeżdziłem troche i auto zachowywało się normalnie, potem zatankowałem i przyjechałem do domu, a drugiego dnia kaplica.
    Może ten olej jakoś zagęszczał paliwo i pomagał pompie?
    Sam już nie wiem, wtryski super nie sa ale przelewów jakiś strasznych nie mają.
    Dziwi mnie tylko to że teraz paliwo szybko zaczeło krążyć przewodami między filtrem, pompą a ponownie filtrem, tak jakby paliwo z pompki wstępnej nie szło na pompę wysokiego ciśnienia tylko na powrót.
    Jutro znów wyjmę pompę, ale sam wątpię by coś to dalo, jej budowa jest tak prosta że nie możliwe abym coś skopal, z resztą pierwszego dnia auto jeżdziło normalnie, ewentualnie łożę głowicę ze starej.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 17:03
  2. [Duratec] Nie odpala-odpala na popych
    By wicekpl in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 09:24
  3. [TD MkII] 1.8 td nie odpala
    By Lenio in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 23:32
  4. [TDCi MKIII] Nie odpala
    By Marcin92 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-06-2014, 23:24
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów