+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Silnik ga¶nie w trakcie jazdy, serwis wysy³a na badania za 2000 PLN, co robiæ?

    Bardzo proszê o poradê, bo przyznam ¿e nie wiem co robiæ i do kogo siê zwróciæ. Ale po kolei...

    Od jakiego¶ czasu silnik ga¶nie w trakcie jazdy, po nagrzaniu do standardowej temperatury. Mam wra¿enie ¿e dzieje siê to szczególnie po obci±¿eniu (np. wyprzedzanie) ale nie tylko. Czasem przed zga¶niêciem zaczyna mrugaæ sprê¿ynka, a czasem nie. Silnik nagle ga¶nie.

    Na pocz±tku odda³em do "zaprzyjaznionego serwisu" gdzie nie poradzili sobie z problemem. Na pocz±tku wymienili wi±zkê kabli bo podobno uszkodzona, nastêpnie skasowali mnie za zawór pompy wtyskowej 1200 co nie pomog³o. Wku%&ny faktur± za 4200 PLN ) poniewa¿ zamiast siê zaj±æ problemem wymienili wycieraczki i inne niekoniecznie potrzebne rzeczy, uda³em siê do ASO Forda w Wawie, gdzie w ci±gu tygodnia wykryli b³±d P0251, co ju¿ wcze¶niej sam zrobi³em, zrobili testy przelewowe ( gdzie wysz³y "dziwne wyniki pomiêdzy wtryskami 60-25 ml) i zaproponowali testowanie pompy wraz z wtryskami za 2000 PLN!!! nie znajduj±c nic konkretnego. Zapyta³em czy sprawdzali czujnik wa³u i opi³ki w pompie, ale dosta³em odpowiedz ¿e nic nie ma w raporcie serwisanta sugeruj±cego ¿e jest "nie tak" a to rutynowe dzia³ania, chocia¿ raportu nie dosta³em.

    Czy rzeczywi¶cie diagnoza jest tak droga???
    Jaka jest norma dla testów przelewowych?
    Czy gdzie¶ da siê dokonaæ diagnozê bez wydawania 1/5 warto¶ci pojazdu?
    Mo¿e powinienem kupiæ jakie¶ regenerowane wtryski z pomp±?

    Nie mam pojêcia co robiæ, czy kto¶ z Was mia³ podobny problem i zosta³ rozwi±zany?

    Czy polecicie kogo¶ w rejonie Wawy kto uczciwie pomóg³by rozwi±zaæ problem?

    MOndeo MK3, TDCI 2006, 115KM lift
    Ostatnio edytowane przez ragejm ; 05-08-2017 o 14:27

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    31 Jul 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Zrób diagnostykê Forscanem i powiedz jakie b³êdy Ci wyskakuj±

  4. #3
    Cytat Zamieszczone przez Mundeknowicjusz Zobacz posta
    Zrób diagnostykê Forscanem i powiedz jakie b³êdy Ci wyskakuj±
    Rozumiem ¿e chodzi o skaner b³êdów fordowski? Poproszê z serwisu raport.

    Z odczytu zwyk³ym ELM'em wychodzi P041 (za¶lepiony EGR) oraz P0251 o ile dobrze pamiêtam. Ford nie poda³ nic nowego w raporcie telefonicznym

  5. #4
    Kursant
    Imiê
    Arek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    14 Jun 2017
    Mieszka w
    Mr±gowo
    Za samo sprawdzenie chcieli 2000 z³? O to Tobie chodzi³o piszac "zaproponowali testowanie pompy wraz z wtryskami za 2000 PLN"?

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez Waka Zobacz posta
    Za samo sprawdzenie chcieli 2000 z³? O to Tobie chodzi³o piszac "zaproponowali testowanie pompy wraz z wtryskami za 2000 PLN"?
    Przeprasxzam, mo¿e napisa³em niezbyt precyzyjnie:
    1. Po naprawie serwisie nr 1 (tej nieskutecznej za 4200), pojecha³em do forda zlecaj±c diagnostykê (pod±¿aj±c za sugesti± pana z serwisu: "w fordzie odczytaj± wiêcej")
    2. Opisa³em historiê awarii i wykonanej naprawy - bo przyznam ¿e nie wiem czy powinienem zap³aciæ t± fakturê i chcia³em znaæ przyczynê aby podj±æ decyzjê odno¶nie dalszych kroków.
    3. Panowie w Fordzie wykonali testy, wykryli b³êdy które ju¿ opisa³em, skasowali 420 za "weryfikacjê uk³adu paliwowego", i stwierdzili ¿e testy przelewowe daj± "dziwne wyniki" i zasugerowali specjalistyczne badanie pompy wtryskowej wraz z wtryskami na mie¶cie, informuj±c ¿e bêdzie to koszt rzêdu conajmniej 2000
    Z tego co zrozumia³em to mia³ byæ jaki¶ specjalistyczny zak³ad.
    4. Na pytanie odno¶nie diagnozy z komputera uzyska³em informacjê ¿e to bzdura ¿e mog± odczytaæ wiêcej ni¿ w serwisie nr 1

  7. #6
    Kursant
    Imiê
    Arek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    14 Jun 2017
    Mieszka w
    Mr±gowo
    Dla mnie ogólnie dziwna sytuacja. za 4200 z³ to powinno byæ wszystko ¶migaj±ce. Nie mam pojêcia co oni tam wymienili w takiej cenie,¿eby pó¼niej w fordzie ludzie powiedzieli "dziwne wyniki". Cena sprawdzenia za 2000z³ to te¿ chyba z kosmosu wziêta. A mo¿e wiesz co w tym pierwszym warsztacie zrobili? Tak dok³adnie. Mo¿e ¼le zrozumia³e¶, bo tak¿e napisa³es ze sprawdzenie 420zl, taka cena by siê zgadza³a a te 2000z³ to zaproponowali Regeneracje/Naprawê,a nie sprawdzenie.

  8. #7
    Zielony listek Awatar Dexterek
    Imiê
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Kombi z 2005r wcze¶niej Sierra 2.0 DOHC Mondeo MKII 1.8TD
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    2000 za sam± diagnostykê? Jak dla mnie absurd. za 2500 mo¿na kupiæ zregenerowane wtryskiwacze z gwarancj±. Popro¶ o te dziwne wyniki na forum s± fachowcy.

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez Waka Zobacz posta
    Dla mnie ogólnie dziwna sytuacja. za 4200 z³ to powinno byæ wszystko ¶migaj±ce. Nie mam pojêcia co oni tam wymienili w takiej cenie,¿eby pó¼niej w fordzie ludzie powiedzieli "dziwne wyniki". Cena sprawdzenia za 2000z³ to te¿ chyba z kosmosu wziêta. A mo¿e wiesz co w tym pierwszym warsztacie zrobili? Tak dok³adnie. Mo¿e ¼le zrozumia³e¶, bo tak¿e napisa³es ze sprawdzenie 420zl, taka cena by siê zgadza³a a te 2000z³ to zaproponowali Regeneracje/Naprawê,a nie sprawdzenie.
    Serwis nr 1.
    Podczas pierwszej naprawy stwierdzili ¿e uszkodzona jest wi±zka (jakie¶ 350 PLN) i j± wymienili. Nic nie pomog³o, wiêc zostawi³em im samochód na trzy tygodnie aby zlokalizowali i naprawili usterkê i przygotowali samochód do wyjazdu na wakacje.
    Tym razem stwierdzili ¿e wiedz± gdzie przyczyna, i oczekiwali na element nastêpne trzy tygodnie (obstawili ¿e winny jest zawór pompy wtryskowej). Po powrocie otrzyma³em fakturê, jak wspomnia³em na 4200, poniewa¿ panowie zamiast skupiæ siê na naprawie problemu najwa¿niejszego, wymienili dodatkowo kilka rzeczy w³±cznie z wycieraczkami.
    Panowie w serwise nr1 stwierdzili ¿e s± bezradni, i powinienem jechaæ do jakiego¶ elektronika co robi z komputerami ale oni ju¿ innych ppomys³ów nie maj±
    Fakturê za³±czam.
    Co do zaproponowanych dzia³añ, to dwa razy pyta³em, mia³a byæ to diagnostyka, nie regeneracja. Gdyby kto¶ mi powiedzia³ ¿e za 2000 bêdê mia³ spokój, to bym siê nie zastanawia³.

    fktura.JPG

  10. #9
    Poch³aniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    A Ty przed napraw± ¿adnego zlecenia nie podpisywales? Nie dzwonili pytaæ co maj± wymieniaæ? Nie dzwonili pytaæ o zawór na pompie wtryskowej?

    No da³e¶ siê ogoliæ jak frajer i w cenie regeneracji ca³ego uk³adu wtryskowego zrobili ci remont zawieszenia? Dziwne jakie¶ to wszystko. Ja bym nie szuka³ innego warsztatu, tylko wraca³ do pierwszego i wymaga³ naprawy zgodnie z tym co zg³asza³es? Oddali Ci zu¿yte rzekomo czê¶ci i ten zawór?

  11. #10
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    31 Jul 2015
    Mieszka w
    Katowice
    MAm nadziejê, ¿e tej faktury nie zap³aci³e¶. Nie maj± prawa wymieniaæ rzeczy bez Twojej wiedzy. Je¶li nie zap³aci³e¶, a mimo wszystko bêd± chcieli pieni±dze od Ciebie np poprzez s±d, to z³ó¿ zawiadomienie do odpowiedniego organu i rzecznika praw (konsumenta?). Za 4200 to masz regeneracjê wtrysków i pompy wraz z dwumas± i turbin± po niewielkich rabatach - czyli generalnie samochód jak nowy.

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imiê
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/O³awa
    Zawór IMV 320pln nowy ori,wymiana:torx 27,klucz 10mm na sztycy,8mm.Odkrêcasz rurê do egr,zawór podcisnienia,sci±gasz wtyczkê,odkrêcasz zawór a nastepnie wszystko w odwrotnej kolejno¶ci.Max 20min wiêc nie wiem co przez resztê czasu robi³ mechanik.Dzisiaj robi³em sprawdzanie wtrysków po wymianie zaworków w serwisie w Mlecznej-koszt 35pln/szt,pompa inna sprawa bo trzeba ja zdemontowaæ.Za 4200 powiniene¶ mieæ zrobion± na tip top pompê (wstêpna,wa³ek,³o¿yska,rolery,uszczelki) i wtryski (zaworki ori i rozpylacze) £ajzy nie maj± lito¶ci.

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    A Ty przed napraw± ¿adnego zlecenia nie podpisywales? Nie dzwonili pytaæ co maj± wymieniaæ? Nie dzwonili pytaæ o zawór na pompie wtryskowej?

    No da³e¶ siê ogoliæ jak frajer i w cenie regeneracji ca³ego uk³adu wtryskowego zrobili ci remont zawieszenia? Dziwne jakie¶ to wszystko. Ja bym nie szuka³ innego warsztatu, tylko wraca³ do pierwszego i wymaga³ naprawy zgodnie z tym co zg³asza³es? Oddali Ci zu¿yte rzekomo czê¶ci i ten zawór?
    Niestety, nie podpisywa³em zlecenia, wszystko by³o za³atwiane praktycznie zdalnie. Mo¿e sprawê wyja¶ni to ¿e nadchodz±cy tydzieñ jest trzecim w tym roku który spêdzam w Polsce, taka praca. Czêsto nawet zostawia³em w serwisie samochód, oddaj±c cieciowi kluczyki, umawiaj±c to telefonicznie (bo dzi¶ w soboty ma³o kto pracuje). Przyznaæ muszê ¿e liczy³em na profesjonalizm i kompetencje serwisu...zawiod³em siê... Serwis by³ zaufany, poniewa¿ naprawia nasze s³u¿bowe samochody

    Co do zgody na wymianê: odno¶nie pompy dzwonili, jak powiedzia³em mia³a rozwi±zaæ problem, wiêc siê zgodzi³em, jednak uwa¿am ¿e powinni najpierw rozwi±zaæ problem który zg³asza³em jako priorytetowy. Odno¶nie innych rzeczy nie, pewnie uznali ¿e mie¶ci siê to w przygotowaniu samochodu do "wakacji".

    Dziêki za radê odno¶nie dalszego postêpowania, to jedna z opcji które rozwa¿am. Zada³em pytanie na forum bo szukam rady co zrobiæ dalej... jestem zagubiony i nie wiem jak± decyzjê podj±æ, tym bardziej ¿e mam pracê jaka mam, samochodu potrzebujê szczególnie w weekendy. Bardzo lubiê Mondka, uwa¿am ¿e to ¶wietny samochód, wiêc chcê go naprawiæ aby jezdzi³ dalej, jednak po ostatnich do¶wiadczeniach straci³em zaufanie do serwisów i ludzi. Chcê konkretnej diagnozy i propozycji jak mo¿na naprawiæ problem, takiej z sensem, niby niewiele a jednak...

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imiê
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/O³awa
    ¯eby¶ bli¿ej mieszka³ to obluka³bym go Ci za przys³owiowego browara.
    Ostatnio edytowane przez bumblebee ; 06-08-2017 o 00:28

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

  15. #14
    Dziêki bumblebee, przyznam ¿e liczê na to ¿e znajdê prawdziwego specjalistê lokalnie który ma na tyle empatii ¿eby wspomóc , bo z tak± usterk± ciê¿ko podró¿owaæ dalej, jednak gdyby okaza³o siê ¿e w mazowieckim nie ma nikogo kto by pomóg³, w desperacji mo¿e Ciê jeszcze odwiedzê, a odwdziêczyæ siê potrafiê :-)
    Zastanawiam siê czy jest sens dalej gnêbiæ poprzednie serwisy, pierwszy ze wzglêdu na indolêcjê, drugi na bezsensowne ceny.
    Liczê na to ¿e jeszcze razem z Mondim przejedziemy razem wiele kilometrów, dlatego siê nie poddajê :-)

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imiê
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/O³awa
    Cytat Zamieszczone przez ragejm Zobacz posta
    Liczê na to ¿e jeszcze razem z Mondim przejedziemy razem wiele kilometrów

    Tym padalcom co skrewili nie odpu¶ci³bym.

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    ragejm a mo¿e tu zadzwoñ i pogadaj.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php/3400-Paolo
    Ma du¿o pochlebnych opinii na forum.

  18. #17
    Dziêki Oliva, rano zadzwoniê.

Podobne w±tki

  1. [Duratec] W trakcie jazdy szarpie i ga¶nie
    By Switala18 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-02-2017, 00:46
  2. [TDCi MKIII] silnik ga¶nie w trakcie jazdy + sprê¿ynka lol
    By beezone in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 20:45
  3. [TDDi MKIII] Silnik ga¶nie w trakcie jazdy
    By sbrzuc in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 13:16
  4. [TD MkII] Ga¶nie w trakcie jazdy
    By pralat in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 13:26
  5. [Zetec][mkI] skoki obrótów w trakcie jazdy ???? do 2000 obr.
    By bede83 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 12:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów