+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Rocznik 2005
    Od
    11 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa

    Stuki przy przyspieszaniu

    Witam,
    Od niedawna jestem posiadaczem Forda Mondeo mk3 TDCi 2,0 115 KM rocznik 2005. Problem dotyczy regularnego stukania podczas dodawania gazu/zwiększania obrotów silnika. W miarę rozgrzewania się silnika staje się to coraz mniej słyszalne, występuje na każdym biegu, w miarę zwiększania obrotów silnika stukanie staje się coraz szybsze. I o ile na zimnym słychać cały czas o tyle na zupełnie rozgrzanym jest prawie nie słyszalne (tylko przy ruszaniu i jeździe do 1200-1300 obrotów, ale w tym zakresie praktycznie się nie jeździ). Co ważne problem nie występuje podczas dodawania gazu na biegu jałowym czy też wciśniętym sprzęgle. Jeżeli temat przewijał się gdzieś na forum to z góry przepraszam i prosiłbym o przekierowanie do tego tematu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Stukanie czy raczej takie terkotanie jakby się kawałek tektury o szprychy rowerowe obijał?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Rocznik 2005
    Od
    11 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak na moje to jest to bardziej stukanie przynajmniej w niższym zakresie obrotów, bo na wyższych jest tak duża częstotliwość, że może i faktycznie trochę jak terkotanie.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli to tylko podczas jazdy jak auto jest w ruchu, to trza dokładnie oblukać/sprawdzić przeguby i podporę półośki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    trza dokładnie oblukać/sprawdzić przeguby i podporę półośki
    Cytat Zamieszczone przez Sebastian92 Zobacz posta
    występuje na każdym biegu, w miarę zwiększania obrotów silnika stukanie staje się coraz szybsze
    uzależnił to od obrotów silnika a nie od prędkości pojazdu

    Cytat Zamieszczone przez Sebastian92 Zobacz posta
    na zimnym słychać cały czas o tyle na zupełnie rozgrzanym jest prawie nie słyszalne
    jak dla mnie wygląda to na zużyte końcówki wtryskiwaczy. wtedy silnik pracuje "metalicznie"
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 11-08-2017 o 15:02

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Rocznik 2005
    Od
    11 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Może i faktycznie wtryskiwacze, bo z tego co mi wiadomo to nigdy ruszane nie byly, ale czy w takim razie byłyby mniej slyszalne wraz ze wzrostem temp silnika i w ogolne nie słyszalne na biegu jałowym kiedy zwiekszam obroty ?

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar wojtal84
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    A teraz JesT KopciucH
    Od
    14 Jan 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    To będą wtryski, należało by je dać do sprawdzenia. A dla tego na biegu jałowym nie słychać bo występuje inne ciśnienie, wraz ze wzrostem obrotów wzrasta ciśnienie paliwa na szynie CR. U mnie było tak samo a, jak wskazówka z temperatury dotarła do pierwszej kreski to dźwięk był praktycznie nie słyszalny. Jedyne części we wtrysku jakie mogą klepać to grzybek w zaworku lub sprężynki z tym bolcem(nie wiem jak ten bolec się fachowo nazywa) ale ostatnie pozycje są do kupienia jako poszczególna część, a grzybek niestety jako całość z zaworkiem.

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    to jest efekt nieprecyzyjnego rozpylania paliwa w cylindrze a co za tym idzie brakiem prawidłowego wtrysku wstępnego, który ma wpływ na głośność pracy diesla a nie "klepanie grzybka". zmniejsza się wraz ze zmniejszeniem dawek wtrysku na rozgrzanym silniku co oczywiście nie powoduje zupełnego zaniku tego dźwięku. jeśli robić wtryskiwacze to tylko w całym komplecie zaworek/rozpylacz a niektórzy idą dalej i wymieniają sprężynki w korpusie wtryskiwacza i sprężynki pomiędzy przekładką a końcówką
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 11-08-2017 o 19:16

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Rocznik 2005
    Od
    11 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    W takim razie będę musiał się tym zająć. Czy jestescie mi w stanie polecic kogos w Warszawie kto bedzie w stanie ogarnac wtryskiwacze, a przy okazji i pompe ?

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Rocznik 2005
    Od
    11 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Wracam do tematu, ponieważ nie miałem czasu zająć się tym od momentu założenia tematu,a teraz mam trochę czasu to zanim oddam auto do warsztatu nagrałem jeszcze filmik z pracą silnika, żeby upewnić się czy to wtryski tak hałasują. Link do film:
    https://www.youtube.com/watch?v=Od4T...ature=youtu.be
    Dodam, że w pierwszej części filmu silnik pracuje bez obciążenia, a potem dorzucam klimatyzacje i dźwięk staje się dużo głośniejszy. Napinacz, koło pasowe i pasek niedawno wymieniane.

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Według mnie powinieneś to zostawić bo wpędzisz się w koszty , jeżeli nie wyrzuca sprężynki daj sobie na wstrzymanie.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Rocznik 2005
    Od
    11 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Póki co nie pali się ani check ani sprężynka, czyli mam rozumieć, że ten dźwięk wydają wtryskiwacze nic innego ?

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    tego tak na prawdę nie można na 100% powiedzieć ale z twojego opisu i z moich doświadczeń z tym silnikiem tak mi się wydaje. co z tym zrobisz zależy od ciebie - jak bardzo cię to denerwuje to wymieniaj. chcąc to robić samemu wydasz około 1500 zł na 4 zestawy zaworek+rozpylacz i wtedy wiesz, że z wtryskiwaczami wszystko jest ok. oczywiście wymieniając to samemu. bo w warsztacie zapłacisz przynajmniej +1000 pln.

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Według mnie na początek do sprawdzenia dźwigienki hydropopychaczg. Nie dotykaj wtryskiwaczy.

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Mam tak samo - od 70k km.
    Z popychaczami kombinowałem - raczej nie to....chociaż nieco przycichło.(albo mam takie wrażenie :-) )
    Puki co - przestałem kombinować - coś padnie - będzie wiadomo.....jeżdżę.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Szorowanie przy 1500 obr/min i przy przyspieszaniu
    By mondeomariusza in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-12-2016, 21:55
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 22:10
  3. [TDCi MKIV] stuki przy przyspieszaniu
    By bartcsw in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 22:27
  4. [MkII] wyraźne wibracje przy ostrym zwiekszeniu obciazenia na kołach (przy przyspieszaniu)
    By jerry1304 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 21:46
  5. [MkII] szarpie przy przyspieszaniu
    By grzeh2000 in forum LPG
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 20:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów