+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    18 Aug 2017
    Mieszka w
    Sieradz

    Migająca kontrolka świec, check engine.

    Cześć!
    Zdaję sobie sprawę, że takich tematów jest cała masa ale nie znalazłem niestety odpowiedzi na moje problemy. Otóż w kwietniu oddałem auto do regeneracji dwóch wtrysków po próbie przelewowej. Po regeneracji auto chodziło idealnie, niestety po kilku dniach problem z słynną sprężynką powrócił ale również na kilka dni. Od tamtego czasu auto jeździło tak, jak powinno. Niekiedy tylko zakopcił po odpaleniu przy zimnym silniku, mniej więcej z raz, dwa na miesiąc. Niestety ostatnio przy pociągnięciu auta do 200 km/h momentalnie straciło moc i wywaliło właśnie Check Engine i sprężynkę, i zostało tak aż do teraz (dodam, że przez te 4 miesiące mondziakowi nie sprawiały problemów dłuższe trasy i prędkości po 140, 160). Kontrolki cały czas się świecą, przy odpalaniu kopci niesamowicie i nie może załapać, trzeba cały czas trzymać nogę na gazie przy kręceniu, odpala tak dopiero po 5, 10 sekundach. Zrobiłem ponownie próbę przelewową, wtryski wydają się ok, przelały gdzieś mniej więcej 10 ml przez około 5 minut. Wywala też błąd dtc9359.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sammi Zobacz posta
    Niestety ostatnio przy pociągnięciu auta do 200 km/h momentalnie straciło moc i wywaliło właśnie Check Engine i sprężynkę, i zostało tak aż do teraz (dodam, że przez te 4 miesiące mondziakowi nie sprawiały problemów dłuższe trasy i prędkości po 140, 160)
    tak to jest, że zaczyna się od wysokich prędkości a potem wraz z pogłębianiem się usterki prędkość, przy której włącza się tryb awaryjny spada


    Cytat Zamieszczone przez Sammi Zobacz posta
    przy odpalaniu kopci niesamowicie i nie może załapać, trzeba cały czas trzymać nogę na gazie przy kręceniu
    po co? pedał nie reaguje przy odpalaniu silnika bo sterownik sam dobiera dawki paliwa i nie masz na to wpływu trzymając nogę na gazie. silnik odpala po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia w układzie wtryskowym.

    z którego roku jest auto?

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sammi Zobacz posta
    dtc9359.
    Na pewno taki błąd został kompem odczytany?
    Ignition Run/ACC circuit failure
    Instrument cluster
    I tylko ten jeden był?
    Tutaj ciekawostka dotycząca tego błędu
    https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=19123
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    ZK
    Silnik
    125
    Od
    05 Jan 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    9359 – Usterka obwodu rozruchu silnika

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    18 Aug 2017
    Mieszka w
    Sieradz
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    po co? pedał nie reaguje przy odpalaniu silnika bo sterownik sam dobiera dawki paliwa i nie masz na to wpływu trzymając nogę na gazie. silnik odpala po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia w układzie wtryskowym.
    Rozumiem, w takim razie źle oceniłem sytuację. Po odpaleniu trzeba mu dodać gazu żeby się nie zadusił.

    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    z którego roku jest auto?
    2004

    Co do błędu 9359 to sczytałem go z ukrytego menu serwisowego przy teście zegarów.


    Zauważyłem, że strasznie spalony jest przewód przykręcony do końca listwy wtryskowej, przy najmniejszej ingerencji rozpadł się więc automatycznie do wymiany, chyba jest to kabel od świec żarowych.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    18 Aug 2017
    Mieszka w
    Sieradz
    Niestety wymiana przewodu nic nie dała... Nie wiem już co może być przyczyną może ktoś z Was ma jakiś pomysł?

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Sammi Zobacz posta
    Niestety wymiana przewodu nic nie dała... Nie wiem już co może być przyczyną może ktoś z Was ma jakiś pomysł?
    przy takich temperaturach to Ci świece nie potrzebne więc i wymiana kabla nic nie dała.

    Odczytaj błędy przy sprężynce i będzie cokolwiek wiadomo. Nie odpowiedziałeś który rok auta i jaki przebieg? Regenerowałeś dwa wtryski, równie dobrze pozostałe dwa mogą felerować a równie dobrze pompa już nie ma siły tworzyć ciśnienia i wyrzuca check.

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    18 Aug 2017
    Mieszka w
    Sieradz
    Podałem wyżej rok, 2004.

    Wtryski przelewają w porządku, przynajmniej przy próbie przelewowej. Przy pompie świeciłby się chceck i sprężynka cały czas?

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Nie. To charakterystyczny objaw padających albo wtrysków a te z kolei psują się od opilkujacej pompy. Wtedy wywala sprężynkę przy dużym obciążeniu a po odpaleniu i zgaszeniu jest wszystko ok do ponownego obciążenia

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    18 Aug 2017
    Mieszka w
    Sieradz
    No właśnie wywala mi nawet bez obciążenia, po odpaleniu auta.

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Podepnij ELM-a czy podjedź gdzieś pod kompa i odczytaj błędy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Migająca Kontrolka świec
    By TaysoN in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 25-11-2016, 00:32
  2. [TDCi MKIII] kontrolka check engine
    By fazax in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 22:22
  3. [TDCi MKIII] dziwny dźwięk z okolicy wtryskiwaczy i migająca kontrolka świec + chack engine
    By prochnickirafal in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 23:36
  4. [TDDi MKIII] kontrolka świec żarowych + check engine - strata mocy
    By k4mmil in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 19:52
  5. [Duratec] kontrolka check engine V6
    By mk3 v6 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 21:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów