+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: zawieszenie

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    30 Sep 2015
    Mieszka w
    police

    zawieszenie

    podnioslem fordzia na podnosniku i zobaczylem tragedie. Cale zawieszenie tylne do wymiany,wszystkie tuleje.Wszystkie elementy zawieszenia skorodowane.Poza tym poducha silnika osemka zerwana.Korozje widac ze mozna wyczyscic i zakonserwowac ale wyglada to tragicznie.Nie wiem czy oplaca sie to robic czy po prostu sprzedac jak jest.Szkoda mi go troche ,ale duzych pieniedzy pakowac sie mi nie chce.Co radzicie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar shadix
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    30 Jun 2014
    Mieszka w
    Lubliniec
    A jaki stan gum ? bo to one są najważniejsze.

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grota10 Zobacz posta
    Nie wiem czy oplaca sie to robic czy po prostu sprzedac jak jest.Szkoda mi go troche ,ale duzych pieniedzy pakowac sie mi nie chce.Co radzicie?
    Skoro Ty sam nie wiesz czy Ci się opłaca no to jak ktoś inny może wiedzieć co masz zrobić, nie widząc co się tam konkretnie sypło, nie znając kosztów doprowadzenia do porządku, nie znając Twojej głębokości portfela, nie wiedząc czy masz do auta aż taki sentyment że wolisz niesprawnym autem jeździć, niż go zrobić czy sprzedać
    Najpierw oblicz ile musiałbyś wpakować kasy i roboty aby doprowadzić do ładu, i potem sam przemyśl którą bramkę wybrać
    Robić
    Nie robić i jeździć
    Nie robić i sprzedać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Skoro Ty sam nie wiesz czy Ci się opłaca no to jak ktoś inny może wiedzieć co masz zrobić, nie widząc co się tam konkretnie sypło, nie znając kosztów doprowadzenia do porządku, nie znając Twojej głębokości portfela, nie wiedząc czy masz do auta aż taki sentyment że wolisz niesprawnym autem jeździć, niż go zrobić czy sprzedać
    Najpierw oblicz ile musiałbyś wpakować kasy i roboty aby doprowadzić do ładu, i potem sam przemyśl którą bramkę wybrać
    Robić
    Nie robić i jeździć
    Nie robić i sprzedać.
    Dobrze Gada,polać mu

    Netoper ma rację,musisz sobie sam to przemyśleć,czy robisz swoje auto,czy sprzedajesz i jak nie masz kasy na dołożenie kupujesz inne,być może gorsze wozidło. Ja w swoim przerabiałem ten temat jakieś 2 lata temu,tzn naprawę belki i konserwacje,tylko ja byłem zdecydowany,bo uwielbiam swoje autko:

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    Pb+LPG ciekły wtrysk
    Od
    29 May 2017
    Mieszka w
    NowyDwórMazowiecki
    Wafel, jakie koszty remontu tyłu Ci wyszły? Tak orientacyjnie, mam do zrobienia sprężynę z tyłu i zastanawiam się nad większym remontem skoro i tak będę grzebał.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Nie pamiętam tak dokładnie,ale ja robiłem wtedy sporo rzeczy.Tuleje tylnej belki to coś około 40 zł , gumy drążka stabilizatora około 20 pln za sztukę płaciłem,do tego robiłem konserwacje i przewody hamulcowe.Muszę zajrzeć do "książki serwisowej" tam mam chyba jeszcze paragony, to zobaczę,Sprężyny jak robiłem to chyba 180-200 za sztukę.Wiem że troszkę grosza wyszło ale mam spokój

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    Pb+LPG ciekły wtrysk
    Od
    29 May 2017
    Mieszka w
    NowyDwórMazowiecki
    Właśnie tym samym się kieruje, generalnie tył mam w niezłym stanie, ale dla świętego spokoju chciałem zrobić wszystkie gumy, tuleje i oczywiście sprężyny. Amorki na ścieżce zdrowia wyszły w okolicach 75% więc ich nie będę ruszał.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

    ---------- Post added at 16:07 ---------- Previous post was at 16:06 ----------

    I pytanie z tyłu masz belkę? Nie wielowahacz?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Oczywiście, że wielowachacz, błąd myślowy się wkradł, przepraszam za wprowadzenie w błąd Ja też myślałem, że jest w niezłym stanie, ale jak zacząłem wszystko rozbierać to już było trochę gorzej, ale na szczęście sutuacja jest opanowana pod spodem,teraz walka z drzwiami A jak już miałem wszystko zdjęte to wymieniłem, nie lubię dwa razy robić roboty sobie. Amorki wymieniłem bo jeden nie stety ciekł, ale 3 lata już spokój

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    Pb+LPG ciekły wtrysk
    Od
    29 May 2017
    Mieszka w
    NowyDwórMazowiecki
    Znalazłem na alledrogo taki zestaw tulei poliuretanowych. Co Wy na to? Opłaca się inwestować?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

    ---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6722619194

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Odsyłam do swojego posta z zeszłego roku gdzie podsumowałem koszt remontu tylnego zawieszenia:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post3058129
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    Pb+LPG ciekły wtrysk
    Od
    29 May 2017
    Mieszka w
    NowyDwórMazowiecki
    Ok, a robiłeś u siebie na poliuretanie?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Nie. Wsadzone oryginały Forda i zamienniki Lemfordera (szły na pierwszy montaż). Auto zrobiło się sztywne.
    Nota bene tylne zawieszenie remontowałem po przejechaniu jakichś 270000 km - od "nowości" nie było nic ruszane.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    Pb+LPG ciekły wtrysk
    Od
    29 May 2017
    Mieszka w
    NowyDwórMazowiecki
    Ja mam 179k 2007 rok, może w takim razie się wstrzymać.
    Tak czy inaczej mam do zrobienia sprężyny z tylu. Lewa na dolnym uzwojeniu pękła jakieś 2-3cm.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    30 Sep 2015
    Mieszka w
    police
    Wracam do tematu.Bylem dzis u siagnosty zeby sie pozalic i oszacowac koszta naprawy.Okazalo sie ze zawieszenie trzyma sie bardzo dobrze,podobno bylo duzo wymieniane.Jedynie tuleje wachacza wzdluznego,chyba tak to sie nazywa z prawej i lewej strony do wymiany.Cala belka wyglada strasznie ,ale wystarczy oczyscic i zabezpieczyc antykorozyjnie.Pytanie ,czy te dwie tuleje da sie wymienic bez zdejmowania calej belki,jesli tak to w jaki sposob?

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    30 Sep 2015
    Mieszka w
    police
    Gdzie można nie drogo kupić odbojniki do MK3 kombi? W necie są strasznie drogie

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    30 Sep 2015
    Mieszka w
    police
    Dziękuję wszystkim za szybka odpowiedź 👍

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A jak myślisz, ilu z forumowiczy w tym roku wymieniało wymieniało odboje? jeden? dwóch? ilu z nich miało czas aby wejść na forum i szukać czy ktoś akurat nie chce kupić?
    Nowych tańszych niż w sklepach internetowych nie kupisz, i skoro cena ich jest dla ciebie zaporowa to poszukaj używek na szrocie czy na aledrogo.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    Pb+LPG ciekły wtrysk
    Od
    29 May 2017
    Mieszka w
    NowyDwórMazowiecki
    Ja kupowałem w InterCarsie.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    30 Sep 2015
    Mieszka w
    police
    Netoperek,nie rozumie dlaczegi próbujesz mnie umoralniac. Nie mam pojęcia ilu wymieniało w tym roku czy w zeszłym odboje. Wydawało mi się że forum jest po to,żeby sobie pomagać i żeby dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Zadając pytanie oczekuje odpowiedzi a nie pytania.(czy wiesz ilu...).Ja jeśli wiem to odpowiadam,jeśli nie nie pisze nic. Na zapytanie czy dam radę wymienić same tuleje z wahaczy wzdłużnych nie zdejmując całego zawieszenia dalej nie znam odpowiedzi. Czyżby nikt tego w tym roku nie robił?

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grota10 Zobacz posta
    nie rozumie dlaczegi próbujesz mnie umoralniac.
    Umoralniać? od tego jest teściowa i ksiądz, dwa pierwsze moje akapity to dygresja, na Twój sarkazmem ociekający wpis, mająca pobudzić Twoją wyobraźnię, oraz w białych rękawiczkach dać Ci znać żebyś w ten sposób nie podchodził do forumowiczy.
    Natomiast jakbyś nie zauważył, to dwa dalsze akapity są odpowiedzią na Twoje ostatnie pytanie.
    Cytat Zamieszczone przez grota10 Zobacz posta
    Wydawało mi się że forum jest po to,żeby sobie pomagać i żeby dzielić się wiedzą i doświadczeniem.
    I dobrze Ci się zdawało, i skoro tego oczekujesz to albo użyj szukajki, albo oczekuj cierpliwie aż ktoś odpowie, bo (tu już bez rękawiczek) sarkastyczne poganianie batem ludzi którzy mogą pomóc wręcz ich zniechęci aby Ci doradzić.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 05-09-2017 o 22:24 Powód: ciach dubel
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkI] zawieszenie
    By szaleniec in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 18:43
  2. [MkII] zawieszenie/ukł. kierowniczy przód , zawieszenie/układ hamulcowy tył
    By Nygma5 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 13:50
  3. [MkI] Zawieszenie tył -
    By sauer in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2007, 15:25
  4. [MkII] zawieszenie tył
    By radzam in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-07-2006, 21:33
  5. [MkII] Zawieszenie w V6
    By halley in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-04-2006, 09:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów