+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    07 Jan 2017
    Mieszka w
    Poznań

    ST220 Problem z sygnałem VSS.

    Witam wszystkich.
    Ostatnio moj silnik wyzionął ducha. Z racji, że miałem sporo innych jeszcze rzeczy do ogarnięcia oraz marzenie doposażenia swojego auta postanowiłem ściągnąć anglika przełożyć silnik oraz kilka innych rzeczy. No i ta się stało, udało mi się kupić anglika - ST220 z 2006 roku. U siebie miałem skrzynie MTX-75 a w angliku jest mmt6. Pokusiłem się o przekładkę i utknąłem z nieszczęsnym sygnałem VSS który w przed lifcie jest ze skrzyni a w po lifcie z ABS. Przeczytałem chyba wszystkie posty na ten temat i jedyne konkretne informacje jakie mam to kolega RadkoR napisał w jednym z postów, że "Oficjalny" sposób na uzyskanie idczytu sygnału prędkości z czujników ABS to chyba podmiana sterownika ABS, GEMu i zegarów na poliftowe. Czy mógłby mi ktoś to potwierdzić lub podpowiedzieć coś innego? Jak dokładnie przebiega sygnał z ABS na licznik? Nie chce wracać do MTX-75 ponieważ sprzęgło w mmt6 jest w bardzo dobrym stanie, lepszym niż to w MTX-75. Zresztą 75% moich przebiegów są to przebiegi po trasie, także przydałby się ten 6 bieg. Mam nadzieje że skoro mam cały drugi samochód to dam rade jakoś przełożyć wszystko to co potrzeba do odczytu sygnału z ABS.
    Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.
    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez AdrianS Zobacz posta
    sposób na uzyskanie idczytu sygnału prędkości z czujników ABS
    A przedlifty miały już łożyska z pierścieniem sygnału prędkości?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 29-08-2017 o 12:42
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    07 Jan 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Sprawdzę to bo nie jestem pewny ale do mojego mondeo i tak założyłem całe piasty z kolumnami, łożyskami i czujnikami ABS od Anglika, były w lepszym stanie.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez AdrianS Zobacz posta
    założyłem całe piasty z kolumnami, łożyskami i czujnikami ABS od Anglika,
    A to luzik, bo tak mnie przyszło do głowy czy przedlifty sygnał brały z zębatki przy piaście czy z łożyska.

    \W głowie telepie mi się jeszcze temat w którym bodajże Stasio(?) pisał że można nawiert w skrzyni zrobić żeby zamocować ślimaka, ale to taki tylko przebłysk i nawet nie pamiętam której skrzyni to dotyczyło, bo może chodziło o automata.

    ---------- Post added at 13:01 ---------- Previous post was at 12:41 ----------

    A może w forscanie już jest opcja aby wybrać z którego miejsca ma iść sygnał ?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 29-08-2017 o 14:02
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    07 Jan 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Z tego co się doczytałem na forach angielskich to sygnał idzie po szynie CAN której prawdopodobnie nie ma w przed lifcie. Nie wiem czy samym forscanem da rade coś ogarnąć

  7. #6
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    bodajże Stasio(?) pisał że można nawiert w skrzyni zrobić żeby zamocować ślimaka, ale to taki tylko przebłysk i nawet nie pamiętam której skrzyni to dotyczyło, bo może chodziło o automata.
    Istotnie to ja,ale chodziło o automat CD4E w Mk2 i nie o ślimaka a o cały nadajnik sygnału VSS.Jakby co to jest artykuł w poradnikach w HOWTOs.



Podobne wątki

  1. [ST220] st220 problem z dopasowaniem skrzyni 6 biegowej i problem z misa olejowa
    By andrzej6891 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2017, 18:11
  2. [MkI] Problem z poduszką w kierownicy i sygnałem.
    By kecaj in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-04-2014, 10:54
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 13:30
  4. [ST220]PROBLEM Z ST220
    By EXTREME1982 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 10:36
  5. [MkIII] st220 problem
    By maciek604 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-04-2007, 16:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów