+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 89
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody

    Wyciek, ubytek płynu chłodniczego

    Ostatnio zauważyłem że po przejechaniu kilometra około włącza się wentylator chłodnicy i chodzi cały czas
    Po przejechaniu kilometra gdy się zatrzymałem na parkingu, przez 5 minut na parkingu na wolnych obrotach silnika wentylator chodził, wyłączyłem silnik i wentylator wiadomo zgasł
    Po 10 minutach otworzyłem maskę, a tam dość gorąco,
    Wskazówka temperatury dochodzi do połowy, więc jest ok,

    Po jakimś czasie zajrzałem do zbiorniczka płynu chłodzącego a tam ... płynu przez korek praktycznie nie widać, tylko na dnie widocznym przez korek jakiś milimetr, cieniutka warstewka płynu, dodatkowo z jakimś owadem na dnie,

    Wychodzi na to, że muszę chyba uzupełnić płyn,

    I mam problem, nie wiem co tam było wlewane i kiedy,
    Nie wiem co mam kupić bym mógł zrobić dolewkę
    Wogóle to kupiony koncentrat mam zmieszać z wodą i wtedy wlać do zbiorniczka ?
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 08-10-2017 o 13:25

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Ja zawsze na dolewkę brałem gotowca Prestone. Jest ponoć mieszalny. Nigdy żadnych skutków ubocznych nie było. Nie masz jakiejś strzykawki żeby odessać trochę ze zbiorniczka?

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    strzykawki mam, owszem, ale tam niema co odsysać :P , tam praktycznie nie widać płynu przez korek :P tylko cienka warstwa na dnie zbiorniczka 1mm, a kij wie ile go tam brakuje, nie widzę poziomu jego, może tam jest znaczny niedostatek, nic nie widać przez scianki tego zbiorniczka, a przez korek tlyko ciekna warstwa, ten zbiornik jest podzielony na takie jakieś komory, widać przez korek

    ten ubytek, niedostatek tego płynu może być znaczny, od momentu kupna pojazdu (1,5 roku) nie zaglądałem do tego zbiorniczka dopiero teraz jak zaczołem się wsłuchiwać w inne usterki to się dopatrzyłem tego poprzez ciągle włączony wentylator chłodnicy i ogólne ciepło po otworzeniu maski

    z płynem do chłodnic jeszcze nie miałem doczynienia, właśnie się uczę i czytam :P

    ok, widzę że są dostępne koncentraty oraz płyny już rozcieńczone, myślę że łatwiej jest kupić to drugie niż bawić się w mieszanie

    niestety, mieszkam na zadupiu i tutaj niema sklepu motoryzacyjnego z prawdziwego zdarzenia, w innych miastach nawet w supermarketach technicznych są płyny itp., a tutaj nic ...

    norma forda WSS-M97 B44-D

    BORYGO 5L - 46zł - http://allegro.pl/borygo-premium-ext...897320120.html

    DYNAGEL 2000 - 44,5zł - http://allegro.pl/dynagel-2000-plyn-...292825299.html

    PRESTONE - 42,99 - http://allegro.pl/plyn-do-chlodnic-p...ant=6012614319

    MANNOL - 32zł - http://allegro.pl/plyn-chlodniczy-ma...012614319.html

    JASOL - 28,75 ! - http://allegro.pl/jasol-plyn-do-chlo...359519219.html

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII - 2001
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    09 Jan 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Idż na pobliską stacje paliw tam muszą mieć płyn chodzący, kup 2 baniaki 4 litrowe najtaniej jak się da. I módl się abyś nie przegrzał silnika, zwróć uwagę czy pracujący silnik nad zbyt nie dymi. Płyn chłodzący tak sobie nagle nie znika, być może jest nieszczelność, albo sobie gdzieś ucieka np z pod uszczelki.
    Ostatnio edytowane przez KWax ; 02-09-2017 o 23:40

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Szczery jesteś chłopaku. Ale za niedoglądanie płynów ustrojowych to. Resztki płynu w zbiorniczku to będziesz miał nawet jak układ będzie prawie pusty. Ja Ci polecam tego Prestone. Sprawdzony w 3 autach. Jest jaskrawy w barwie wiec łatwiej też o lokalizacje ewentualnych wycieków.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    no może tak być że jest prawie pusty, jak przez 2 lata tam nikt nie zaglądał :P, szukałem dziś kontrolek na desce rozdzielczej do tego, ale nie znalazłem kontrolek ostrzegawczych o poziomie płynu chłodniczego, spryskiwacze są a płynu chłodniczego niema, szok - tak sobie pomyślałem

    sprawdzam olej itp, od 2 lat olej jest na tym samym poziomie bez dolewek to po co sprawdzać resztę (tam tez musi być ok)
    a tu odkręcasz korek i pusto jakoś , ciekawe ile go tam brakuje, ile go wejdzie do zbiorniczka, w poniedziałek polatam po mieście i poszukam płynu
    ale zależy mi na markach które wymieniłem w tym temacie, a znając życie w sklepie takich nie znajdę czy na stacjach benzynowych
    znajdę pewnie jakieś noname czy jakiś orlen gdzie niema wyszczególnionej normy forda ... i będe miał dylemat czy mieszać, dolewać to czy nie
    bo tak sobie czytam o mieszaniu i pisze że nie wszystkie płyny się tolerują

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Lepszy no name niż pusty układ. W razie stwierdzenia braku wycieków i ubytków możesz przecież spuścić w czorty wszystko i zalać właściwym płynem.

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    Cytat Zamieszczone przez KWax Zobacz posta
    Idż na pobliską stacje paliw tam muszą mieć płyn chodzący, kup 2 baniaki 4 litrowe najtaniej jak się da. I módl się abyś nie przegrzał silnika, zwróć uwagę czy pracujący silnik nad zbyt nie dymi. Płyn chłodzący tak sobie nagle nie znika, być może jest nieszczelność, albo sobie gdzieś ucieka np z pod uszczelki.
    że w jakim sensie, przed dolaniem na pusto żebym nie przegrzał ? czy po dolaniu :P ? czy jak nie dymi spod maski ? nie zauważyłem, tam jest suchutko, pełno brudu i "kurzu" i trochę rdzy na elementach metalowych, temperaturę czuć jak się otworzy maskę, ale nic nie dymi itp.
    temperatura na wskaźniku jest ok, dochodzi do połowy, ale tylko na krótkim dystansie jeździłem bo auto jest niesprawne narazie (i co dzien znajduję nowe usterki czy braki jak tutaj - szok)

    ---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    Lepszy no name niż pusty układ. W razie stwierdzenia braku wycieków i ubytków możesz przecież spuścić w czorty wszystko i zalać właściwym płynem.
    właśnie myślę nad tym czy by nie wymienić wszystkiego później, dać mechanikowi, bo sam chyba tego nie wymienię, chociaż czynność wydaje się prosta, ale tam odpowietrzanie itp. więc lepiej niech doświadczona osoba to zrobi ... będzie na 10 lat, widzę w katalogu że tam wchodzi 8,3 litra tego, sporo

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Niemożliwe żebyś nie miał kontrolki ostrzegawczej o małej ilości płynu chłodniczego. A o oddawaniu mechanikowi to zacznij myśleć jak po zalaniu nowym płynem, zacznie Ci go ubywać. Na razie to lej cokolwiek, byle nie wodę i testuj.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    niema w mk3 kontrolki ostrzegawczej do płyny chłodniczego, tylko wskaźnik temperatury

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Mk1 moje posiada takie cudo a Mk3 by nie miało? Bez jaj. Hehehe. No dobra. Przejrzałem instrukcję obsługi i faktycznie nie ma. Ale to mega dziwne.
    Ostatnio edytowane przez Basquenz ; 03-09-2017 o 14:04

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    no , a w MK1 jest wskaźnik temperatury ? jest płyn do spryskiwaczy a niema płynu chłodzącego, grrr
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 03-09-2017 o 14:05

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Jest u mnie i wskaźnik temperatury, i kontrolka poziomu płynu chłodzącego i płynu od wycieraczek. Dlatego się zdziwiłem.

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    Mk1 moje posiada takie cudo a Mk3 by nie miało? Bez jaj.
    No bez jaj, ford uskutecznił oszczędności.

    A co do samej dolewki, czegokolwiek byś nie nalał ( chodzi o płyny z marketów czy stacji benzynowych) to będzie w pełni mieszalne. Trza się naprawdę naszukać specjalistycznego płynu żeby nie był mieszalny z ogólnodostępnymi w sprzedaży.

    Prestone jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o skuteczność/cenę, miesza się ze wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 03-09-2017 o 15:06
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    A mówią że nowe jest lepsze.

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mar1986 Zobacz posta
    no może tak być że jest prawie pusty, jak przez 2 lata tam nikt nie zaglądał :P
    Płyn ot tak nie wyparowuje w szczelnym układzie. Gdzieś masz nieszczelność. Albo na zbiorniczku, albo na chłodnicy, albo na przewodach, albo na nagrzewnicy, albo...na uszczelce pod głowicą.
    Ja przez 6 lat dolewałem płynu tylko raz...gdy go całkowicie zlałem do wymiany termostatu rok temu. Wtedy też zrobiłem całkowitą wymianę na koncentrat Ford + woda destylowana.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 03-09-2017 o 17:06

  18. #17
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    kolego, wymien tez olej jak go dwa lata nie ruszales...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Olej będzie wymieniał. Pisał już o tym w innym wątku.

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    kupiłem takie cudo W8 Płyn do chłodnic G12 za 30 zł - ma na odwrocie wypisaną normę forda :P
    https://eport2000.pl/w8-plyn-do-chlodnic-g12-5l.html

    Prestone nie brałem bo kosztuje u mnie 75 zł, - na allegro poniżej 40zł :/
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 04-09-2017 o 14:28

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    weszło 3 litry płynu

Podobne wątki

  1. [MkII] jak zdemontować bak żeby nie było problemów ze szczeln
    By pilot14 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 23:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów