+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    PS. Pestka to oczywiście Texas Crypto 4D-ID60 (4D60).
    Tak,dokładnie to transporder ceramiczny 4D 60 ponieważ to kluczyk z kraju ryżu.Transporder kupiony na tej aukcji
    http://allegro.pl/transponder-4d60-i...794661448.html
    Ostatnio edytowane przez andre1681 ; 06-12-2017 o 09:38

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    @up, kupowałem ten sam. Zakodował się bezproblemowo.

  4. #23
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Pestka dzisiaj przyszła,włożona do kluczyka Forscan odczytuje poprawną komunikację.Ale po godzinie programowania ręce opadają,nie wiem czy ja robię jakiś błąd czy kluczyk się uwzią i nie będzie współpracować,no nie wychodzi mi to kodowanie.Wychodzą różne komunikaty ale nie taki że jest sukces-np:
    Beztytułu3.pngBeztytuu4.jpg
    Dodam że wszystko robię jak podpowiada Forscan,kod biorę z kalkulatora zewnętrznego.Pomóżcie bo jestem w czarnej...

  5. #24
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Dziwne... Możliwe, że trzeba procedurę zacząć głównym kluczem (matką/bez pilota) a gdy masz ten drugi (z pilotem) to się nie da?

    Zacznij przede wszystkim od włączenia opcji kodowania dodatkowych kluczy. To działa tylko na opcję kodowania trzeciego klucz i kolejnych za pomocą 2-óch zakodowanych (jak w instrukcji obsługi), ale coś może się blokować...

    Można też zaryzykować i najpierw usunąć wszystkie klucze z bazy i zakodować nowe 2: ten który miałeś do tej pory i ten nowy transponder. Gorzej tylko jak z jakiegoś powodu nie zakoduje się któryś z kluczy. Wtedy auto z zakodowanym jednym kluczem nie odpali...

    Pewne na 100% są 2 pestki które forscan wykrywa jako kompatybilne. Wtedy dadzą się zakodować. Co do oryginalnego to już może (ale nie musi) być problem. Mój nie chciał... Szczęście, że miałem 2 nowe transpondery, które zakodowałem.

    NIe wiem co doradzić... Nie chciałbym abyś miał unieruchomiony samochód. Tak czy owak ja bym zaryzykował i usunął najpierw oba klucze, ale mając kolejną pestkę w zanadrzu.

    ---------- Post added at 18:18 ---------- Previous post was at 18:15 ----------

    Aha, oczywiście procedurę całą zaczynasz z użyciem już zakodowanego klucza czy od razu czystego?

  6. #25
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Aha, oczywiście procedurę całą zaczynasz z użyciem już zakodowanego klucza czy od razu czystego?
    Zaczynam od czystego i całą procedurę robię na czystym a powinienem na jakim?Pestka jest OK błąd B1601 chyba się z tym prześpię i jutro spróbuje jaszcze coś pokombinować ,eh..
    Ostatnio edytowane przez andre1681 ; 07-12-2017 o 19:37

  7. #26
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez andre1681 Zobacz posta
    Zaczynam od czystego
    To błąd.
    Całą procedurę zaczynasz na przekręconym JUŻ ZAKODOWANYM kluczu i dopiero później wymieniasz go na czysty.
    Aby kodowanie PATS się powiodło system musi być rozbrojony już zakodowanym kluczem.

    Tak to by każdy mógł FORScanem zakodować inny klucz nie mając przynajmniej 1 oryginalnego.

    1. Włączasz FORScana i w tle kalkulator online.
    2. Przekręcasz ZAKODOWANY klucz i łączysz FORScana z autem.
    3. Zaczynasz procedurę kodowania PATS.
    4. Wybierasz opcję dodania nowego klucza.
    5. W jej trakcie FORScan poprosi o włożenie czystego klucza. Podmieniasz je dość szybko, tak aby FORScan nie zgubił połączenia z autem.
    6. Robisz dokładnie tak jak program wyświetla w komunikatach i będzie OK.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 07-12-2017 o 20:00

  8. #27
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Dzięki RadkoR za poświęcony mi czas,jeszcze raz dzisiaj poszedłem spróbować według Twoich wskazówek kodowanie, zaczynam na oryginalnym kluczyku,w tym momencie
    1.png
    przemieniam kluczyki w parę sekund,klikam OK i dostaję z powrotem taki komunikat-
    Beztytułu3.png
    Później po klikaniu w OK-je nic nie zmienia wszystko wraca i procedura od początku.Krew człowieka zalewa...

  9. #28
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cholera, coś jest nie tak... Jutro zobaczę u siebie jak to wygląda.
    W najgorszym razie zadzwonisz do mnie i zorimy procedurę razem - ja na swoim aucie, Ty na swoim i porównamy to sobie.

    EDIT: czekaj, inaczej... Idę teraz do samochodu zakodować kluczyk. Nagram cała procedurę telefonem a film Ci udostępnię.

    ---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

    Film nagrany. Zaraz wrzucę i dam opis.

    Tapnięte z Galaxy S7

    ---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

    OK @andre1681, całość wyglądała tak:



    PS. FORScana włączyłem po angielsku. Jest dla mnie bardziej zrozumiały niż z kiepskim tłumaczeniem na polski.

    1. Uruchomiłem najnowszą wersję FORScana -> 2.3.12 beta: http://www.forscan.org/download/FORS....3.12.beta.exe
    2. Połączyłem go z autem mając przekręcony już zakodowany klucz.
    3. Uruchomiłem procedurę programowania (z zakodowanym kluczem).
    4. Liczba zakodowanych kluczy: 2.
    5. Po komunikacie w 00:16 wyłączyłem zapłon, wyjąłem zakodowany kluczyk, włożyłem czysty i włączyłem zapłon i wcisnąłem OK.
    6. Dalej jak na filmie.
    7. Komunikat w 1:20, wyłączyłem i włączyłem zapłon na nowym kluczyku, wcisnąłem OK.

    Liczba zakodowanych kluczy: 3.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 07-12-2017 o 23:23

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Wiem że już późno,jedno pytanie jaką masz wersję Forscana ja mam 2.3.2 beta pytam się bo u mnie komunikaty są troszkę inne.Jeszcze raz byłem w garażu i zrobiłem kodowanie jak na filmie,doszedłem do końca gdzie pisze aby odczekać 6 sekund myślałem że się udało a tu niespodzianka auto nie odpala,czerwona dioda immobilizera mruga jak szalona.
    Beztytułu.png
    Jutro będę próbować dalej...

  11. #30
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Wersja 2.3.12.
    Przełącz sobie język na angielski. Polskie komunikaty mogą wprowadzać w błąd w tej procedurze.
    A może być i tak, że w TDCi całość wygląda inaczej, chociaż nie wydaje mi się...

    Acha, jak już pisałem wcześniej, najpierw uaktywnij opcję aktywacji zapasowych kluczy. Może ona coś blokuje chociaż powinna działać tylko na ręczne dodawanie kluczy bez komputera.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 07-12-2017 o 23:58

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Acha, jak już pisałem wcześniej, najpierw uaktywnij opcję aktywacji zapasowych kluczy
    Jak to się uaktywnia? jutro uaktualniam Forscana i próbuję dalej,może to jest problem.

  13. #32
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Na samym początku wejścia w programowanie PATS masz do wyboru czy chcesz zakodować nowy kluczyk, usunąć wszystkie kluczyki i czy włączyć/wyłączyć możliwość dodawania kolejnych kluczy ręcznie bez komputera - trzecia opcja od góry.
    Moim zdaniem nie ma to wpływu ale warto sprawdzić.

    Robiłeś wszystko dokładnie jak w moim filmie i opisie?

    Tapnięte z Galaxy S7

  14. #33
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Tak,jak na filmiku i opisie.Może to wina nieaktualnego programu lub nie włączonej aktywacji zapasowych kluczy,jutro zobaczę.Na razie wielkie dzięki
    Ostatnio edytowane przez andre1681 ; 08-12-2017 o 00:11

  15. #34
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli używasz Forscana 2.3.2 A nie 2.3.12 to tu jest pies pogrzebany. Był jakiś problem z PATS w TDCi w Mondeo Mk3 który naprawili w wersji 2.3.5. Instaluj 2.3.12 i dopiero potem dzialaj...

    Tapnięte z Galaxy S7
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 08-12-2017 o 00:23

  16. #35
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    To są już jakieś jaja,zainstalowany najnowszy Forscan dalej nic.Zauważyłem że nie wyskakuje mi ten komunikat w 0,16 s.Nagram filmik jak to u mnie jest ale później bo na razie rozładowałem aku. Czy to tylko u mnie się tak dzieje?
    Krótki filmik:
    Ostatnio edytowane przez andre1681 ; 08-12-2017 o 20:17

  17. #36
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Już wyczerpałem chyba wszystkie kombinacje w programowaniu które nic nie dały,wziąłem komputer i próbowałem za programować kluczyk w Fieście 2002r, tak samo brak powiadomienia aby włożyć czysty kluczyk.Tak sobie myślę że skoro już w dwóch autach to samo się dzieje to coś nie halo albo z Elmem albo z samym programem,starą wersję Forscana przed instalacją nowej odinstalowałem,może jakieś pozostałości,śmieci przeszkadzają?Co myślicie może to być.

  18. #37
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie mam pojęcia.

  19. #38
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Dzisiaj próbowałem na innym czystym laptopie który jaszcze nie miał ForsCana,założyłem dla pewności nowe konto,pobrałem najnowszy program i dalej to samo brak tego powiadomienia o podmianie kluczyków,tak w mondeo jak i w fieście więc dalej cała procedura kodowania jest bez sensu.Czy nikomu nic nie przychodzi do głowy?Dodam że mam Elma 327 z przełącznikiem HSCAN/MSCAN może tu trzeba się doszukiwać przyczyny?Z zazdrością czytam jak inni łatwo programują(czy w forscanie zmienia się jakieś ustawienia przed programowaniem?)
    Ostatnio edytowane przez andre1681 ; 09-12-2017 o 20:56

  20. #39
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez andre1681 Zobacz posta
    Dzisiaj próbowałem na innym czystym laptopie który jaszcze nie miał ForsCana,założyłem dla pewności nowe konto,pobrałem najnowszy program i dalej to samo brak tego powiadomienia o podmianie kluczyków,tak w mondeo jak i w fieście więc dalej cała procedura kodowania jest bez sensu.Czy nikomu nic nie przychodzi do głowy?Dodam że mam Elma 327 z przełącznikiem HSCAN/MSCAN może tu trzeba się doszukiwać przyczyny?Z zazdrością czytam jak inni łatwo programują(czy w forscanie zmienia się jakieś ustawienia przed programowaniem?)
    Interfejs tutaj nie ma znaczenia... Jak jest połączenie i zaczyna się procedura to interfejs jest OK.
    Na 100% zaczynasz programowanie z włożonym już zakodowanym kluczem a nie czystym?

    Jak już pisałem zmień język na angielski.
    Na polskim tłumaczeniu na pierwszym Twoim screenie w tym temacie jest pokazane okno gdzie jest info o nowym kluczyku, tylko że tłumaczenie jest tam zrąbane i w komunikacie wyświetla tam tylko "Error".

    Zmień język na angielski i nagraj film CAŁEJ procedury tak jak ja to nagrałem.

    Tapnięte z Galaxy S7
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 10-12-2017 o 00:48

  21. #40
    Niedzielny kierowca Awatar andre1681
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Opis
    Ford Mondeo mkV
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Czarny Potok
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    nagraj film CAŁEJ procedury
    Jak widać,film trochę odbiega od Twojego nagrania,zastanawia mnie dlaczego kluczyk zmieniam po Incode a nie wcześniej wszystko to dziwne.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana pompy cr, kodowanie immo?
    By LukaszV6 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 08:56
  2. [MkIII] Dorobienie drugiego kluczyka - co wybrać?
    By dexter74 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-03-2016, 10:26
  3. Kodowanie drugiego klucza S-max
    By mazurek01 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 23:48
  4. [MkII] Rozkodowany immo po wyjęciu akumulatora? Kodowanie kluczyka
    By Łukasz_1973 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 12:41
  5. [MkI] kodowanie immo pomocy?
    By hubert12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 17:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów