+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa

    Przegub wewnetrzny, pó³o¶, podpora- kilka pytañ

    Witam,
    Tak jak w temacie mam kilka pytañ do wymienionych elementów, a wiêc do rzeczy.
    Jaka jest ró¿nica w objawach (o ile jest) miêdzy uszkodzonym przegubem a ³o¿yskiem podpory pó³osi?
    Czy kto¶ wie gdzie, jakiej firmy i czy w ogóle mo¿na dokupiæ
    odpowiedni przegub wewnêtrzny? Robi³em ju¿ jedno podej¶cie do wymiany no i jedyny dostepny nie pasowa³, dlatego pytam.
    A je¶li nie przegub to mo¿e kto¶ poleci jak±¶ nówkê dobrej firmy?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imiê
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa
    Dobra, widzê, ¿e odpowiedzi siê nie doczekam ale temat tak siê odsun±³, ¿e do tej pory jeszcze nic z nim nie zrobi³em :/ . Ale teraz planujê wsadziæ u¿ywkê i pytanie czy jaki przegub podejdzie? Musi byæ od benzyny czy mo¿e byæ od diesla, moc silnika musi byæ taka sama czy bez znaczenia, skrzynia musi byæ manualna?

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    Podpowiem trochê ,poniewa¿ wymienia³em u siebie niedawno.
    Je¶li chodzi o ca³e pó³osie to:
    W dieslu s± inne ni¿ w benzynie. Ró¿nice s± te¿ miêdzy manualem i automatem.
    Czyli musisz dopasowaæ do rodzaju paliwa i skrzyni.

    Szuka³em do siebie ca³ej kompletnej prawej pó³osi. Jak przeguby by³y dobre to ³o¿ysko do wymiany.
    Nowe ³o¿ysko w IC dobrej firmy 300plnów
    Kupi³em u¿ywkê z dobrymi przegubami i prze³o¿y³em swój dr±zek z ³o¿yskiem i ¶miga jak ta lala.

  5. #4
    Kursant
    Imiê
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa
    A Pewny jest kolega, ¿e od diesla nie pasuje? Gdzie¶ na forum mi siê przewinê³o i w opisach pó³osi w sklepach jest, ¿e do diesla i beny.?

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    Pewno¶ci 100% nie mam. Jak dzwoni³em szukaj±c dla siebie to sprzedawcy twierdzili, ¿e s± inne.

    Wierz±c w opisy aukcji to ró¿nice s± w wymiarach przegubów zewnêtrznych:
    Diesel 26 , 27 , 90 mm - http://allegro.pl/przegub-napedowy-z...712026812.html
    Benzyna 23 , 27 , 82 mm - http://allegro.pl/przegub-napedowy-z...711991968.html

  7. #6
    Kursant
    Imiê
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa
    No dobra ró¿nice w przegubie zewnêtrznym s±, ale czy sama pó³o¶ i przegub wewnêtrzny siê ró¿ni±? Jest mo¿liwo¶æ za³o¿yæ przegub zewnêtrzny od benzyny do pó³o¶ki od diesla i to zamontowaæ? A mo¿e ma kolega jeszcze swój stary przegub albo robi³ jakie¶ pomiary w trakcie wymiany i móg³by mi podaæ jakie powinny byæ wymiary tego wszystkiego? A mo¿e jakie¶ konkretne numery czê¶ci albo informacje gdzie je znale¼æ bo przyznam szczerze, ¿e tym informacjom ze sklepów ¶rednio wierze bo ju¿ raz przegub kupi³em i nie pasowa³. Teraz za to sytuacje wygl±da tak, ¿e mogê kupiæ pó³o¶kê od anglika ale go¶æ ma kilka i nie nie pamiêta, która diesel, a która benzyna i dodatkowo upar³ siê, ¿e sprzeda dopiero jak przyjadê ze swoim wyjêtym i porównam czy to to. No a mi siê ¶rednio u¶miecha wyci±gaæ ca³o¶æ jak nie wiem czy ten przegub bêdê móg³ kupiæ. Tak¿e by³bym wdziêczny za konkretne wymiary albo numery czê¶ci

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    tomciu1 mam ca³± star± wyjêt±, mogê pomierzyæ, pofotografowaæ itd. No problem.
    Ale kolega potrzebuje do benzyny to nie wiem czy to co¶ da?
    Chyba ¿e kto¶ m±drzejszy jeszcze siê wypowie czy i jakie s± ró¿nice ON-Pb
    Ostatnio edytowane przez Oliva ; 23-12-2017 o 17:19 Powód: :}

  9. #8
    Kursant
    Imiê
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa
    No tak nie zauwa¿y³em, ¿e kolega ma diesla W ka¿dym razie dziêki za chêci. Fajnie by by³o w³a¶nie jakby kto¶ od benzyny siê wypowiedzia³ ale odpowiada tylko kolega. Generalnie to kompletna pó³o¶ np. tu http://www.iparts.pl/czesc/wal-naped...1-1620274.html i jest napisane, ¿e do diesla i beny i nikt nic o ró¿nicach w wymiarach przegubów zewnêtrznych nie wspomina . I b±d¼ tu m±dry

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    Popatrzy³em trochê w ford-esklep i ca³e pó³osie które maj± opisane s± do wszystkich modeli z silnikiem diesla z manualem.
    Os³ony przegubów wewnêtrznych inne do benzyny, inne do diesla.
    Sam ju¿ nie wiem co o tym wszystkim s±dziæ.
    Musi kto¶, co ma dostêp do nr czê¶ci sprawdziæ czy s± ró¿nice.

  11. #10
    Kursant
    Imiê
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa
    Dosta³em na fcp po vin taki numer katalogowy czesci£

    1S71-3C313-AC Zestaw - Naprawa Z³±cza Sta³.Prêdk. Prawa Str., Wewnêtrzny
    Od: 02-10-2000 Do: 19-03-2007 Duratec HE, Przek³adnia manualna

    ale nikt mi nie odpowiedzia³ czy takiego w³a¶nie numeru mam szukaæ na u¿ywanej czê¶ci czy jest to tylko numer zestawu naprawczego.? W google wyskakuje tylko zakoñczona aukcja z ebay.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    Jutro popatrzê czy na mojej jest jaki¶ nr.

  13. #12
    Kursant
    Imiê
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa
    I jak s± jakie¶ oznaczenia?

  14. #13
    Kursant
    Imiê
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa
    A mo¿e znajdzie siê jednak jaka¶ dobra dusza, która poda pewne informacje dla benzyny albo gdzie to sprawdziæ.?
    Dla jasno¶ci chodzi mi o te wymiary(¶rednice,ilo¶æ frezów) albo jakie¶ numery na tych czê¶ciach.
    Beztytu³u.jpg
    Ostatnio edytowane przez tomciu1 ; 27-12-2017 o 19:33

  15. #14
    Zielony listek
    Imiê
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    £ód¼
    Mo¿e to Ci trochê pomo¿e

    https://e-katalog.intercars.com.pl/#...-napedowa.html

    https://e-katalog.intercars.com.pl/#...-napedowy.html

    Produkt podlegaj±cy wymianie przy zakupie nowego
    Wymiar gwintuM22x1.5
    ¦rednica pier¶cienia uszczelniaj±cego [mm]56Wewn. uzêbienie, ró¿ne strony, po³±czone do skrzyni biegów 34¶rednica przegubu po stronie ko³a [mm] 91 ¶rednica przegubu po stronie skrzyni biegów [mm]90 Uzêbienie zewnêtrzne od strony ko³a 27 D³ugo¶æ [mm]581

    p1.jpgp2.jpgp3.jpg
    Ostatnio edytowane przez wafel ; 28-12-2017 o 09:57

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez tomciu1 Zobacz posta
    I jak s± jakie¶ oznaczenia?
    sorry ,ale do koñca tygodnia nie bêdê mia³ dostêpu do pó³o¶ki i nie dam rady sprawdziæ.

  17. #16
    Kursant
    Imiê
    Andrzej
    Model
    Mondeo Mk3 HB
    Silnik
    2.0 FlexiFuel 145 KM
    Opis
    +MK3 1,8 125 KM
    Od
    25 Feb 2015
    Mieszka w
    Marki
    Witam. Skrzynie manualne mtx75 (5 BIEGÓW) maja takie same pó³osie i przeguby w benzynie i dieslu. Skrzynie 6 biegowe do SCI i V6 oraz automaty maj± inne przeguby. Oznaczenia katalogowe s± czasami inne ni¿ na czê¶ci ( o ile znajdziesz jak±kolwiek naklejkê na pó³osi ). https://autopartmaster.com/en/?actio...B2%D1%8B%D0%B5

  18. #17
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez fil22 Zobacz posta
    Skrzynie manualne mtx75 (5 BIEGÓW) maja takie same pó³osie i przeguby w benzynie i dieslu
    je¶li chodzi o orygina³y to nie s± takie same,diesel ma wiêkszej ¶rednicy przeguby zewnêtrzne,mo¿a to prawdziæ po samych rozmiarach opasek,po drugie diesel ma mniejszej ¶rednicy pó³o¶ od podpory do skrzyni od benzyny a po trzecie diesel ma gume na pó³ osi od strony ko³a a benzyna nie ma

    Zobacz ca³± galeriê | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro
    Ostatnio edytowane przez damian1903 ; 31-12-2017 o 10:31

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez tomciu1 Zobacz posta
    I jak s± jakie¶ oznaczenia?
    Sprawdza³em: brak jakichkolwiek oznaczeñ.
    A porównuj±c z obrazkiem "damiana" to na mojej "starej" i "nowej" pó³osi nie ma gumy miêdzy przegubami.

  20. #19
    Kursant
    Imiê
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa
    No i tak. Temat przegubu zamkn±³em. Za³o¿ona nowa pó³o¶ kompletna Lauber. Problem z samochodem nie do koñca siê jednak rozwi±z±³ . Czê¶æ drgañ znik³a ale okaza³o siê, ¿e nie wszystko powodowa³ rozwalony przegub. Dzisiaj by³em u wulkanizatora i okaza³o siê dodatkowo, ¿e mam krzywe 3 z 4 felg i to dosyæ powa¿nie. I tu ¿eby juz nie zak³adaæ nowego tematu mam kilka pytañ. Czy co¶ w samochodzie, jaka¶ niesprawno¶c mo¿e powodowaæ to, ¿e felgi sie krzywi±? To ju¿ drugi komplet, pogiêty w tym samochodzie a po krawê¿nikach nie je¿dzê !! Wcze¶niej pogiête mia³em 4 alusy- oryginalne 17" a teraz pogiête s± 16" stalowe. Robie g³ównie jedn± trasê, na której nawierzchnia nie jest zbyt elegancka ale je¼dzi³em tam do¶æ d³ugo poprzednim samochodem i nigdy takich problemów nie by³o a teraz ju¿ nawet bojê siê kupiæ nowe felgi, ¿eby sie nie okaza³o, ¿e pojed¿ê miesi±c i bd to samo.
    I w³a¶nie odno¶nie nowych felg to mam pytanie o ET. Na co dok³adnie ono wp³ywa? Znalaz³em na oponeo felgi o ET dal mondeo 52.5 za 185 z³ i inne o takich samych paramatrach tylko ET - 50. I tu nie wiem czy to ET jest a¿ takie wa¿ne ¿eby braæ dro¿sze felgi? Je¿dzi³ kto¶ na tych z mniejszym ET?

  21. #20
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tomciu1 Zobacz posta
    Czy co¶ w samochodzie, jaka¶ niesprawno¶c mo¿e powodowaæ to, ¿e felgi sie krzywi±
    Z tego co siê orientujê to nie. Dziury raczej i (byæ mo¿e) za niskie ci¶nienie w oponach lub za niski ich profil?

Podobne w±tki

  1. [MkII] przegub wewnetrzny
    By maciejdr in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 10:20
  2. [MkIII] Przegub wewnetrzny
    By komar77777 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 16:12
  3. [Gadki]Przegub wewnetrzny.
    By blademan89 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 17:42
  4. [MkI] pó³o¶ prawa-podpora
    By Rhapsody in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-07-2006, 19:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów