+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Bartosz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3
    Od
    02 Jan 2011
    Mieszka w
    Bantry

    [Duratec]Brak mocy w mondeo mk3 1,8 benzyna bez gazu

    Witam,
    Mam problem z moim mondeo. Gdy auto jest zimne po odpaleniu wszystko dziala ok ale gdy silnik troche popracuje dzieją sie dziwne rzeczy. Obroty dochodzą maksymalnie do 3 tyś obrotw a gdy dodaje więcej gazu to spadają i auto nie chce jechać. Gdy go zgasze odpala bez problemu ale nadal nie ma mocy. gdy ostygnie przez noc rano odpala ok ale gdy sie rozgrzeje znowu jest to samo. Błąd na komputerze to po 171 - uboga mieszanka. Wymieniłem filtr paliwa, przeczyszczony był filtr przy pompie paliwa. Cisinienie paliw było dobre ale samochod w momencie sprawdzania dzialał ok. Auto nie ma gazu. Czy może to byc pompa paliwa czy cos innego? pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    rustin
    Gość
    No właśnie pomyślałem o pompie paliwa,ale skoro ciśnienie na listwie było dobre

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez szirer2
    Cisinienie paliw było dobre
    A konkretnie jakie?
    Oprócz odczytania błędów było sprawdzone jak lambda pracuje? czasy wtrysków jak wyglądają i korekta?
    Jaki przebieg ma auto i czy katalizator od nowości siedzi

    Uzupełnij koniecznie w profilu jaki masz silnik
    Tu pomoc
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=84321
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Bartosz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3
    Od
    02 Jan 2011
    Mieszka w
    Bantry
    Mój mechanik twierdzi,że to nie lambda bo silnik nie gasł by mi tylko pracował nie równo. Nigdy jej nie sprawdził. Ciśnienie było sprawdzane w momencie gdy auto działało normalnie. Natomiast w momencie gdy motor pracował źle ciśnienie nie było sprawdzane gdyż nie posiada on tego miernika na własność tylko je pożyczał. Wychodzi na to że mój mechanik sprawdza nie to co trzeba albo nie w tym momencie co trzeba. Kolega podpowiedział mi,że można by sprawdzić czujnik ciśnienia paliwa ale mechanik też stwierdził że to nie to. Samochód jest rozebrany, pompa wyciągnięta i mechanik proponuje wymianę pompy paliwa ale to jest bardzo kosztowna operacja - sama pompa kosztuje w Irlandii 280 euro czyli 1100 zł. a co będzie jeśli to nie będzie wina pompy???? Dodam, że auto jest z 2002r, 1,8 benzyna duratec bez instalacji lpg. Pozdrawiam

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Mam nowa oryginalna pompę, będę w Dublinie w połowie Kwietnia ale pewnie nie będziesz tyle czekał.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Bartosz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3
    Od
    02 Jan 2011
    Mieszka w
    Bantry
    Witam. ile byś chciał z taką pompę?

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez szirer2
    Mój mechanik twierdzi,że to nie lambda bo silnik nie gasł
    Z taką wiedzą to wygląda, że to mechanik ale od wozow drabiniastych.
    Skoro odczytywał błedy to powinien zerknąć w wykresy pracy podzespołow przede wszystkim: lambda, MAP, czasy i korekta wtrysków, do tego pomiar komprechy, pomiar ciśnienia na listwie i można wydedukować czy to np zakitowany wydech czy usterka np lambdy czy MAP-a, czy skończy się silnik bo padły pierścienie czy zawory
    Cytat Zamieszczone przez szirer2
    pompa wyciągnięta i mechanik proponuje wymianę pompy
    A po co on pompę wywalał skoro ciśnienie na listwie jest ponoć OK? Wygląda że albo nie ma pojęcia o robocie i pomiarze ciśnienia, albo robi Cię w jelenia.
    A jak ma wyjętą pompę to przecież może ją najpierw sprawdzić zamiast proponować kupno w ciemno nowej.


    Po raz drugi proszę
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Uzupełnij koniecznie w profilu jaki masz silnik
    Tu pomoc
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=84321
    Oczekujesz porad to i pomocnikom ułatw zadanie żeby nie musieli się wczytywać między wierszami jaki masz silnik.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Bartosz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3
    Od
    02 Jan 2011
    Mieszka w
    Bantry
    Dzięki bardzo z pomoc Netoper.
    Mój problem jest taki,że mieszkam w małej wiosce w Irlandii gdzie jest jeden mechanik samochodowy a najbliższy serwis ford jest oddalony o 60km. Auto jest w takim stanie,że raczej bym tam o własnych siłach nie dojechało. Poza tym z opinii moich znajomych irlandzki serwis forda jest do - na niczym się nie znają, każą wymieniać wszystkie części na nowe bez wcześniejszego upewnienia się czy wszystko sprawdzili a poza tym kosztuje to 2 razy tyle co w Polsce. W poniedziałek podjadę do tego mechanika i powiem mu aby sprawdził to co proponujesz. Myślę,że najlepiej jest zacząć od najprostszych rzeczy, a potem brać się za te kosztowne naprawy. Mam nadziej,że twoje porady naprowadzą go na właściwą drogę i odzyskam moje mondeo jak najszybciej.
    Dzięki bardzo i pozdrawiam

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Tanio nie jest, nowa pompa w koszem i pływakiem w komplecie 400.

    Przydało by się tez sprawdzić czujnik temepratury i potencjometr przepustnicy.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Bartosz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3
    Od
    02 Jan 2011
    Mieszka w
    Bantry
    ok

  12. #11
    Kursant
    Opis
    MKIII 1.8 PB 110KM 2003r
    Od
    21 Oct 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Witam.
    Nie bardzo widziałem czy zakładać nowy wątek czy podłączyć się do tego - wybrałem tą drugą opcję. Kupiłem miesiąc temu auto, wszystko było ok do momentu kiedy w zbiorniku zostało mi ok 10 litrów - silnik zaczął tracić moc, a objawiało się to zupełnym brakiem reakcji podczas przyśpieszania - przy 120 km/h gdy dusiłem mocno gaz to zero reakcji, prędkość stała w miejscu, gdy bardzo wolno dodawałem gazu to troszeczkę przyśpieszał - w ciągu kolejnych minut prędkość spadała i w końcu mogłem wlec się tylko 40km/h. Dojechałem do stacji benzynowej i zatankowałem do pełna i - wszystkie objawy minęły. Mechanicy sprawdzili i okazało się, że był odwrotnie założony filtr paliwa, wymieniłem go - założyłem, że usterka namierzona i naprawiona... Ale chyba to nie to - zauważyłem, że w miarę jak w zbiorniku maleje ilość paliwa spada także moc (łatwo to widać zaraz po zatankowaniu, bo o o ile ciężko jest ocenić powolny spadek mocy to łatwo zauważyć natychmiastowy przyrost po zatankowaniu).
    Przeszukałem forum i objawy wskazują na pompę paliwa. I teraz mam pytania:
    1) Czy da się na 100% zdiagnozować czy pompa jest sprawna czy nie ? z tego co czytałem trzeba wykonać pomiar ciśnienia - czy takie badanie daje jednoznaczną odpowiedź ?
    2) jeśli to faktycznie pompa, to można ją jeszcze naprawić (przeczyścić lub coś w tym stylu) czy raczej jest to element nierozbieralny i trzeba kupić nowy ? gdzie mogę kupić nową pompę ? Pytałem się w jednym sklepie i cena 1200 zł za zamiennik, 1600 orginał - trochę drogo ...
    3) z tego co czytałem to w tym modelu trzeba zdejmować zbiornik paliwa żeby ją wymienić, dużo z tym roboty ? I tak nie będę tego sam robić bo się nie znam ale chciał bym wiedzieć na co się nastawiać...

    Dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.

  13. #12
    Pieszy
    Model
    Ford mondeo
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    2000 rok wersja podobno trend
    Od
    29 Feb 2016
    Mieszka w
    Międzyrzecz
    Witam mam mondziaka 1.8 16v duratec mam niby 125 km ale tego nie czuje. Wiem ze to bardzo stary watek ale lepiej podpiac sie pod stary niz nowy taki sam. Ok do sedna auto nie ma mocy wogole tylko lekko ma moc do 3 biegu 4 i 5 to juz nie daje rady pod wieksza gorke i tu jest pytanie co to moze byc ? Cisnienie w silniku jest rowne czyli po 150 bo patrzylem juz miernikiem takze to napewno nie pierscienie.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Piszesz, że masz 125 a w profilu 110... Najpierw zacznij może od podjechania na jakąś hamownię. Wcześniej sprawdź wypadanie zapłonów i ewentualnie ciśnienie na szynie paliwowej.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 31-08-2017 o 19:01

  15. #14
    Pieszy
    Model
    Ford mondeo
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    2000 rok wersja podobno trend
    Od
    29 Feb 2016
    Mieszka w
    Międzyrzecz
    Wypadanie zapłonu odpada sprawdzalem juz ze szwagrem. A jak sie mierzy te cisnienie w tej listwie?

Podobne wątki

  1. [Duratec] Mondeo mk3 2.0 benzyna brak mocy powyżej 4 tys obrotow
    By wojtas99 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 21:31
  2. [Zetec] Mondeo, Zetec-E 1.8 , Benzyna, 115 koni, 16v - nierówna praca silnika, brak mocy
    By lukim19830 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 11:09
  3. [Duratec]Brak mocy benzyna 2.0
    By kawam in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 19:00
  4. [Duratec] mondeo mk III 2.0 benzyna brak mocy na benzynie, na gazie ok.
    By centaurea in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 16:37
  5. POMOCY Mondeo 2002 ; 1.8 Benzyna + LPG : Szarpie i brak mocy
    By pmg in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-10-2005, 09:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów