+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    14 Sep 2017
    Mieszka w
    Wrocław

    Ford mondeo 2002r 2.0 145km, Prośba o opinie

    Witam wszystkich!. Jako, iż planuję zakup pierwszego auta a zielonego pojęcia o nich nie mam jestem zobowiązany napisać temat i poradzić się ludzi którzy mają z tym troszkę większe doświadczenie.
    Znalazłem całkiem obiecujący model na allegro taki, że ciężko uwierzyć mówię tutaj o tym:
    http://allegro.pl/ford-mondeo-2-0-be...955521732.html
    Auto wygląda pięknie czarne felgi, lakier i na zdjęciach nie widać ani kawałka rdzy, autor napisał, że można sprawdzić samochód w serwisie czy raczej nie może mieć dużo do ukrycia czy może się mylę? Przebieg tylko 140k to mało a z tego co czytałem i oglądałem to silniki fordów są nie do zajechania ^^. Proszę powiedzcie mi troszkę więcej na temat tego egzemplarzu i jak wygląda sytuacja z gazem, warto go montować czy może jednak nie? Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar trooll3
    Imię
    Z
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Jan 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Ma go wystawionego jeszcze za 9300 pln. Czemu?

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez trooll3 ; 14-09-2017 o 20:18

  4. #3

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    14 Sep 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez trooll3 Zobacz posta
    Ma go wystawionego jeszcze za 9300 pln. Czemu?

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
    U mnie jest za 8800 pln, jakieś kilka dni temu też widziałem, że był za 9300 o.o

  5. #4
    Kursant Awatar trooll3
    Imię
    Z
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Jan 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak wejdziesz w przedmioty sprzedającego jest za 9k.
    A poza tym ładny..

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez trooll3 ; 14-09-2017 o 20:25

  6. #5

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    14 Sep 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez trooll3 Zobacz posta
    Jak wejdziesz w przedmioty sprzedającego jest za 9k.
    A poza tym ładny..

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
    Tak widzę teraz ale to raczej błąd sprzedającego bo nie ma opisu i jest w zakładkach Audi A4 B5 wystawione z jakiegoś powodu za 9300. W linku który dałem jest za 8800 ma opis i pełno zdjęć od środka i zewnątrz. A, że ładny to wiem @Edit
    Czekam na dalsze opinie jakby ktoś mógł fachowym okiem ocenić byłbym wdzięczny ^^. Auto jest na niemieckich rejestracjach i o ile akcyza została zapłacona to koszt przerejestrowania będzie wynosił tylko 600zł tak?
    Ostatnio edytowane przez Reccon ; 15-09-2017 o 09:29

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Ogólnie bardzo ładnie przygotowany do sprzedaży, wypolerowany i zdjęcia też zrobione profesjonalnie (może nawet poprawiane na kompie - nawet uchwyty półki w bagażniku się świecą). Więc na pewno handlarz.
    Z opisu niezgodne:
    *8 poduszek - mondeo miały 6: 2 przednie, 2 boczne w fotelach i 2 kurtyny (ludzie myślą że są 4 bo tyle jest maskownic na słupkach)
    *nie widzę przycisku ESP, więc na 99% go nie ma
    *jakiś rudawy tłumik
    Ale nie zmienia to faktu, że jeżeli nie masz daleko to bym pojechał - nie ma za bardzo się czego przyczepić.

    Przy oglądaniu sprawdź klapki w kolektorze, spytaj ile oleju popija, i włącz klime na maksa chłodzenie.

  8. #7
    Komisarz Awatar logos11
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    mondeo zombi MKIII 3.0 V6 2004 FL
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    @Reccon
    Patrząc na fotkę kierownicy to ma dużo więcej przejechane (2x), co go nie skreśla. Poproś o VIN, koledzy rozkodują i sprawdzą zanim pojedziesz obejrzeć.
    Dywaniki z logo ford można kupić od kilku lat, mam takie, słaba jakość w porównaniu do oryginału. Przy przebiegu 137000 spokojnie byłyby oryginały. Wujek mojej małżonki kupił MK3 z oryg. nalotem 165000 i ma dywaniki ori. Wyglądają inaczej. I nie są dojechane.
    Powinien mieć oryginalny cały układ wydechowy! Jak nie to ma dużo, za dużo najechane. Sprawdzić czy nie słychać dwumasy.
    Co do rudej to jak nie jeździł w "solance" to nie rdzewieje. Polska solanka zabija nawet aluminiowe auta, nie mówiąc o tych z czarnej blachy. Ocynk z zewnątrz nie pomaga, rdzewieje od środka.
    Tak że jak nadaje się na zakup to porządna konserwacja wszystkiego od wewnątrz i nie będzie rdzewiał.
    Sprawdziłbym w porządnym serwisie wszystko co można. Dużo nie kosztuje a bardzo pomaga w decyzji.
    Silniki Duratec są bardzo wytrzymałe, ale trzeba o nie dbać; szczególnie olej co 10 tys. 5W30 i filtr powietrza. O klapkach kolega pisał wyżej. Ja bym wymienił na oryginał i spokój na naprawdę długo.
    Jak nie wymienia się oleju, to może sobie przeskoczyć rozrząd i koszty mogą iść w tysiące.
    Jak są faktury to wypadałoby zadzwonić tam i sprawdzić czy auto z tym VIN-em było tam i kiedy. Jak są wątpliwości to sprzedający kłamie. Minuta do Niemiec kosztuje 0.37 pln.
    Ciekawią mnie te naklejki o poduszkach na słupkach środkowych od strony przednich drzwi. Jeszcze nie widziałem takich od strony kierowcy.
    Może ktoś zaspokoi moją ciekawość?
    Ja w poprzednim Mondeo od strony kierowcy, to miałem w tym miejscu naklejki od przeglądów w Fordzie z datą następnego i przebiegiem.
    Ostatnio edytowane przez logos11 ; 20-09-2017 o 10:54
    Pierwsze MKI 1.8TD 90KM (1996) zombi, drugie MKIII 2.0TDCi 115KM (2004) zombi, trzecie MKIII 2.0HE+LPG 145km (2003 FL) Mondeo zombi.....Jest czwarte........... Mondeo (2005) MKIII 3.0 V6 zombi....

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez logos11 Zobacz posta
    Ciekawią mnie te naklejki o poduszkach na słupkach środkowych od strony przednich drzwi. Jeszcze nie widziałem takich od strony kierowcy.
    Może ktoś zaspokoi moją ciekawość?
    Może był anglikiem

Podobne wątki

  1. Mondeo 2.0 145km - prośba o sprawdzenie
    By michukac in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-07-2016, 21:28
  2. Prośba o opinie..Ford-mondeo 2.0i 16v 145km(Warszawa)
    By Marios in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 13:55
  3. Ford Mondeo MK IV Śląsk prośba o opinie
    By sali182 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 14:33
  4. [Duratec] Mondeo MK3 benzyna 2.0 16V 145km 2002r - przekładka silnika
    By paulie in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 08:58
  5. Ford Mondeo MK3 2001 - 1.8 Benzyna prośba o opinie
    By Dominiksykul in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów