+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    Che³m

    ¦wiec±ca siê kontrolka ³adowania zaklejenie kontrolki ta¶ma przez sprzedawcê

    Kupi³em niedawno samochód i zauwa¿y³em nie ¶wieci siê kontrolka ³adowania. Myslalem ze pad³a dioda ale gdy odkrecilem alternator okaza³o siê, ¿e jaki¶ cwaniak zakleil kontrolê ta¶ma od ¶rodka i.kontrolka ¶wieci siê ca³y czas. Znaczy siê po odpaleniu nie ¶wieci przez 30 sec ale zaraz znów siê zaswieca. Ogólnie sprawdza³em ³adowanie u "speca" i twierdzi ¿e wszystko jest dobrze. Pojecha³em do innego i twierdzi ¿e mo¿e to byæ regulator napiêcia, ale on niby znajduje siê w komputerze. Wie kto¶ jak to dok³adnie jest i jak mo¿na mi pomóc?

    Wys³ane z mojego LEX820 przy u¿yciu Tapatalka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Ja tak mialem ¿e kontrolka zapala³a siê po 30 sekundach i altek zosta³ wymieniony. £adowanie by³o za s³abe

    Wys³ane z mojego SM-A510F przy u¿yciu Tapatalka

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sebiks Zobacz posta
    Pojecha³em do innego i twierdzi ¿e mo¿e to byæ regulator napiêcia, ale on niby znajduje siê w komputerze.
    Co¶ nie do koñca go¶æ zorientowany, regulator jest w altku.
    Natomiast taki objaw ¿e ³adowanie jest OK a mimo to pali siê kontrolka to albo jaki¶ problem z kabelkami przy altku, albo altek, ewentualnie sam regulator napiêcia by³ wymieniany, tylko nie na model pasuj±cy do Twojego auta.

    Zasadnicza kwestia czy na 1000% ³adowanie jest prawid³owe.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  5. #4
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    Che³m
    No u mnie ³adowanie niby jest dobre. Gdzie siê znajduje ten regulator napiêcia przy kompie czy przy alternatorze?

    Wys³ane z mojego LEX820 przy u¿yciu Tapatalka

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W komputerze by siê nie zmie¶ci³
    https://www.google.pl/search?q=regul...w=1366&bih=644
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  7. #6
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    Che³m
    Pewniej mondeo mk2 by³ w kompie. Widzê, ¿e ludziom czêsto mieszaj± siê te modele. Ostatnio widzia³em w komisie mondeo mk3 ¿e zmienionym zderzakiem. Pytam siê handlarza co mu siê sta³o. A ten do mnie ¿e one maj± tak ¿e siê ropryskuja przy jakim¶ mocniejszym naprê¿eniu. Pó¼niej siê dowiedzia³em ¿e ta przypad³o¶æ mia³o mk2 a nie mk3. Wiêc musia³ mu kto¶ wjechaæ w dupe.

    Wys³ane z mojego LEX820 przy u¿yciu Tapatalka

    ---------- Post added at 18:20 ---------- Previous post was at 17:18 ----------

    Cytat Zamieszczone przez sebiks Zobacz posta
    Pewniej mondeo mk2 by³ w kompie. Widzê, ¿e ludziom czêsto mieszaj± siê te modele. Ostatnio widzia³em w komisie mondeo mk3 ¿e zmienionym zderzakiem. Pytam siê handlarza co mu siê sta³o. A ten do mnie ¿e one maj± tak ¿e siê ropryskuja przy jakim¶ mocniejszym naprê¿eniu. Pó¼niej siê dowiedzia³em ¿e ta przypad³o¶æ mia³o mk2 a nie mk3. Wiêc musia³ mu kto¶ wjechaæ w dupe.

    Wys³ane z mojego LEX820 przy u¿yciu Tapatalka
    Jednak mondeo mk2 te¿ tego nie ma. To ja nie wiem co przysz³o do g³owy temu mwchanikowi. Mo¿e mu chodzi³o o sterowanie napiêciem?

    Wys³ane z mojego LEX820 przy u¿yciu Tapatalka

  8. #7
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sebiks Zobacz posta
    Kupi³em niedawno samochód
    jaki i z którego roku? bo nie by³o mk3 1,6 88KM

  9. #8
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    Che³m
    Sorry. Mondeo mk3 2.0 benzyna 2004

    Wys³ane z mojego LEX820 przy u¿yciu Tapatalka

    ---------- Post added at 05:17 ---------- Previous post was at 03:20 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez sebiks Zobacz posta
    Pojecha³em do innego i twierdzi ¿e mo¿e to byæ regulator napiêcia, ale on niby znajduje siê w komputerze.
    Co¶ nie do koñca go¶æ zorientowany, regulator jest w altku.
    Natomiast taki objaw ¿e ³adowanie jest OK a mimo to pali siê kontrolka to albo jaki¶ problem z kabelkami przy altku, albo altek, ewentualnie sam regulator napiêcia by³ wymieniany, tylko nie na model pasuj±cy do Twojego auta.

    Zasadnicza kwestia czy na 1000% ³adowanie jest prawid³owe.
    By³em u dwóch typów. Ten pierwszy elektromechanik, sprawdzi³ napiêcie w³±czaj±c podgrzewan± szybê i ¶wiat³a i stwierdzi³ ¿e jest dobrze. Ale niestety on niby ju¿ siê nie zajmujê alternatorami i mnie odprawi³. Wiêc pojecha³em do mechaniorow u których siê ostatnio "sto³uje". Nie móg³ dok³adnie zajrzeæ bo silnik by³ gor±cy ale powiedzia³ ¿e w altku bylo co¶ grzebane. Nastêpnie powiedzieli mi o tym i nie wiem czy dobrze zrozumia³em ¿e je¶li to nic nie dzieje siê przy altku to znaczy ¿e co¶ w komputerze bo PCM w tych samochodach jest w kompie. I ¿e jak to onelo to naprawa nie bêdzie taka prosta bo moim mie¶cie(Che³m Lubelski) eleltornicy s± beznadziejni. Mo¿liwe ¿e chodzi³o im o sterowanie tym napiêciem przez komputer no ale to nie tylko w fordach tak jest,chyba...

    Wys³ane z mojego LEX820 przy u¿yciu Tapatalka

    ---------- Post added at 06:51 ---------- Previous post was at 05:17 ----------

    Dzisiaj by³em jeszce raz u tych mechaników. Koles siê zarzeka ¿e regulator jest w komputerze bo on du¿o tych samochódow robi³.

    Wys³ane z mojego LEX820 przy u¿yciu Tapatalka

  10. #9
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sebiks Zobacz posta
    Koles siê zarzeka ¿e regulator jest w komputerze bo on du¿o tych samochódow robi³
    regulator jest na 100% w alternatorze ale GEM czyli komputer steruje natê¿eniem i napiêciem pr±du ³adowania a to sjest ró¿nica.
    Cytat Zamieszczone przez sebiks Zobacz posta
    ale powiedzia³ ¿e w altku bylo co¶ grzebane
    móg³ byæ regenerowany na zamienniku (mowa o regulatorze) i dlatego GEM siê gubi i wywala kontrolkê. w³ó¿ nawet u¿ywany ale orygina³ i pozbêdziesz siê k³opotu. zamiennik regulatora podaje z³e info trzecim kablem z alternatora do GEM-u i dlatego kontrolka siê ¶wieci

  11. #10
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    Che³m

    ¦wiec±ca siê kontrolka ³adowania zaklejenie kontrolki ta¶ma przez sprzedawcê

    @Jendrekmak Dziêki za odpowied¼. Poszed³em dzisiaj odebraæ samochód (oczywiscie nie naprawiony) kole¶ pokaza³ mi alternator i twierdzi ¿e po³owa jest nowa a po³owa stara. G³upio mu siê zrobi³o bo przyzna³ mi racjê, ¿e regulator jest przy altku. Powiedz mi jak dobraæ ten legurator. To musi byæ odpowiedni do rocznika i rodzaju silnika?. Wiesz mo¿e gdzie móg³bym taki dostaæ?
    Ostatnio edytowane przez sebiks ; 21-09-2017 o 19:24

  12. #11
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Regulator napiêcia, gdy padnie, mo¿e przej¶æ w tryb awaryjny. Wtedy jest sta³e ³adowanie 14,4V. Nie dzia³a wtedy Smart Charge (sterowane przez PCM a nie GEM), i oczywi¶cie ¶wieci kontrolka.

  13. #12
    Zielony listek Awatar Venetian
    Imiê
    Alek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Aug 2006
    Mieszka w
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Regulator napiêcia, gdy padnie, mo¿e przej¶æ w tryb awaryjny. Wtedy jest sta³e ³adowanie 14,4V. Nie dzia³a wtedy Smart Charge (sterowane przez PCM a nie GEM), i oczywi¶cie ¶wieci kontrolka.
    Czy jest do tego jaki¶ kod b³êdu na WDSie/ForScan'ie? Nie w samym OBD2 tylko w kodach 'fordowych'?
    Ostatnio edytowane przez Venetian ; 27-05-2022 o 23:30

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Venetian Zobacz posta
    Czy jest do tego jaki¶ kod b³êdu na WDSie/ForScan'ie? Nie w samym OBD2 tylko w kodach 'fordowych'?
    Jako takiego nie ma, ewentualnie s± b³êdy dotycz±ce napiêcia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  15. #14
    Zielony listek Awatar Venetian
    Imiê
    Alek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Aug 2006
    Mieszka w
    Opole
    Uhm, forscan wyrzuci³ mi podpowied¼ w postaci b³êdu P1246, przy czym to by³o po miesi±cu nie uruchamiania auta; po kilku kilometrach problem siê rozwi±za³. Czy to mo¿na uznaæ za wskazówkê ¿e regulator mia³ problem ze s³abo na³adowanym akumulatorem (i nale¿y zacz±æ siê rozgl±daæ) czy to siê po prostu zdarza?

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Venetian Zobacz posta
    to by³o po miesi±cu nie uruchamiania auta;
    Mog³a siê np szczotka przywiesiæ czy komutator za¶niedzieæ.
    Trza przez parê dni poje¼dziæ i sprawdzaæ napiêcie ³adowania czy nie spada poni¿ej 13.6V.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  17. #16
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    Che³m
    Hej, ostatnio mechanik wymienia³ mi pier¶cienie w silniku. Zrobi³ co mia³ zrobiæ, ale wyskoczy³a kontrolka ³adowania i raczej to nie z jego winy, bo alternatora nie tyka³. A wygl±da to tak, odpalam samochód, kontrolki znikaj±, ale gdzie¶ po oko³o 20 sekundach zapala siê kontrolka ³adowania. Napiêcie jest okej 14,1v Samochód d³ugo sta³ nie odpalany oko³o dwóch tygodni. Mia³em podobnie jak kupi³em ten samochód. Tylko ¿e tam sprzedawca zaklei³ kontrolkê ta¶ma, dopiero pó¼niej siê kapnalem. Ale kupi³em u¿ywany alternator i problem siê rozwi±za³ i po trzech latach znowu to samo. Wydaje mi siê ¿e to regulator napiêcia wysy³a jakie¶ b³êdne informacje do komputera, ale nie jestem pewny. I prócz irytuj±cej kontrolki jest jeszcze jeden problem, bo gdy za¶wieca siê kontrolka, to automatycznie wy³±cza siê grzanie przedniej szyby, je¶li jest w³±czone.

    Wys³ane z mojego POCO F2 Pro przy u¿yciu Tapatalka

  18. #17
    Poch³aniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy S±cz
    zacznij od na³adowania aku prostownikiem, komp wy³±cza grzanie szyby bo mo¿e byæ za du¿y pobór pr±du a za s³aby aku

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechaæ.

  19. #18
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    Che³m
    Tu Aku nie ma nic do rzeczy, po prostu grzanie wy³±cza siê od razu w momencie jak wyskakujê kontrolka ³adowania. Czyli po 8 sekundach od odpalenia silnika

    Wys³ane z mojego POCO F2 Pro przy u¿yciu Tapatalka

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 21:47
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 19:37
  3. [MkII] ¶wiec±ca kontrolka od ABS i TSC
    By MKII in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-03-2007, 16:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów