+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    10 Apr 2017
    Mieszka w
    RZ

    roznice miedzy 140 ps a 163 ps - a chip tuning

    Witam Panowie

    chce kupic do mojego mk4 chipa - http://allegro.pl/chip-tuning-box-cy...462760553.html

    mam mondeo mk4 z 2013 r. z silnikiem 140 ps w automacie - powershift

    pytanie do Was; czy mk4 163 ps to ten sam samochod ? w sensie te same podzespoly , turbo, silnik etc. ?

    Bo jezeli tak to logika mi wskazuje ze spokojnie moge podlaczyc sobie tego chipa i nic zlego z samochodem sie nie stanie - jezeli zas pewne elementy sa ''trwalsze/inne'' w wersji z 163 konnym silnikiem to juz to daje do myslenia

    pozdrowienia

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Od
    24 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak, silniki 140 i 163 konie to dokładnie ta sama konstrukcja. A tego chipa, a właściwie boxa darowałbym sobie. Najprościej podnieść moc ze 140 do 163 koni aktywując w kompie auta mapę 163 konną. Okazuje się bowiem, że każdy egzemplarz Mondeo ma te mapy wgrane już fabrycznie. Sporo osób tak robi i ja również miałem przyjemność. Koszt 250-350 PLN. Takie coś robi np. Solid Garage z Warszawy, ale również niektórzy prywatnie. Poszukaj wątków na temat upgrade ze 140 do 163. Jeżeli jednak chcesz mieć prawdziwe osiągi, to zrób pełen remap (modyfikację oprogramowania) u speca od chiptuningu. Koszt zaczyna się od 1000 PLN, ale efekty w tym motorze rewelacyjne (do 200 koni i nawet 420Nm momentu).

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    10 Apr 2017
    Mieszka w
    RZ
    @Kusybox przekonales mnie - jezeli to sa te same samochody - doslownie identyczne - to robie mape. )

    jestem z rzeszowa - czy mozesz mi poradzic gdzie blizej moge zrobic taka mape? w sensie jakas zaufana firma z tuningiem ?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Ktory rok masz auta?

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Od
    24 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez korzonekx Zobacz posta
    @Kusybox przekonales mnie - jezeli to sa te same samochody - doslownie identyczne - to robie mape. )

    jestem z rzeszowa - czy mozesz mi poradzic gdzie blizej moge zrobic taka mape? w sensie jakas zaufana firma z tuningiem ?

    Zawołanym specem od remapowania Forda, znanym chyba większości na tym forum, jest kolega heko z Krakowa. Inaczej rzecz biorąc - to firma GCS Tuning. Poczytaj forum w sekcji Tuning, wątek "Wykresy z hamowni". Kolega heko jest tam bardzo aktywny i wrzuca dużo wykresów swojej pracy. Zapytaj go na priv. Na pewno zaproponuje dobrą cenę. No chyba, że masz kogoś znanego w bliższej okolicy...

    Aha i nie patrz na stare wykresy 2,0 TDCI sprzed 2010 roku (motor DW10). Silnik przed face-liftem miał inny układ wtryskowy niż polift i dawał się modyfikować bezpiecznie jedynie do okolic maks. 175-180 koni. Polifty (jak u Ciebie), czyli motor DW10C na układzie Delphi idzie dużo lepiej. Najgorsze egzemplarze to ok. 185 kucy, ale niektóre idą nawet na 200. Zwykle ok. 400-410Nm.

    Sam też będę wirusował, bo mam od roku DW10C z 2011r. Mam niby mapę 163 konie, ale zwykle jest ich w realu ok. 150-155 i 320-330Nm. Po prostu w tej specyfikacji praktycznie nigdy nie trzymają mocy deklarowanej przez producenta. Brakuje mi takiego "kopnięcia" w plecy, jakie miałem w moim poprzednim MK4 (2008 r.) z poczciwym starym klekotem 1,8TDCI, który po zmianie mapy miał wprawdzie tylko 156 koni, ale przy tym 400Nm momentu.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    10 Apr 2017
    Mieszka w
    RZ
    Cytat Zamieszczone przez Marcinus_1 Zobacz posta
    Ktory rok masz auta?
    2013 r. grudzien

    ---------- Post added at 21:42 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

    @Kusybox

    przede wszystkim dziekuje Ci bardzo za konkretna i dluga odpowiedz )))

    odnoszac sie do kwestii mocy - mam obecnie przejechane 122 000 km , chce nim pojezdzic do 250 000 km. Boje sie wiekszej mapy niz ta gdzie moc bedzie wynosic 163 km. Po prostu nie chce azeby to wplynelo na zywotnosc silnika, turbo i innych podzespolow.

    Oczywiscie bardzo chcial bym i kusi mnie to, ale racjonalnosc bierze gore bo nikt mi nie zagwarantuje ze ingerencja w zwiekszenie do wiekszej mocy nie przelozy sie na komponenty samochodu.

    Napisales ze 155 koni 330 nm. Ile obstawiasz ze moja seria 140 km ma obecnie?
    Czy masz wgrana oryginalna fordowska mape? Czy miales jakies problemy z samochodem po mapie z 140 na 163 km?

    Wniosek; czyli jak zrobie mape z 140 na 163 km to realnie bede mial 155 km?

    pozdrawiam serdecznie !

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Po zmianie mapy na 163 bedziesz mial odczucie ze sie niewiele zmienilo. Generalnie roznice czuc tak od 2700rpm przez chwile w gore, przekladajac na normalny jezek jest roznica przy wyprzedzaniu.

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    10 Apr 2017
    Mieszka w
    RZ
    boje sie zmiany na wiecej - aczkolwiek wiadomo - chcial bym

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus_1 Zobacz posta
    Po zmianie mapy na 163 bedziesz mial odczucie ze sie niewiele zmienilo. Generalnie roznice czuc tak od 2700rpm przez chwile w gore, przekladajac na normalny jezek jest roznica przy wyprzedzaniu.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Od
    24 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez korzonekx Zobacz posta
    boje sie zmiany na wiecej - aczkolwiek wiadomo - chcial bym

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus_1 Zobacz posta
    Po zmianie mapy na 163 bedziesz mial odczucie ze sie niewiele zmienilo. Generalnie roznice czuc tak od 2700rpm przez chwile w gore, przekladajac na normalny jezek jest roznica przy wyprzedzaniu.
    Niespecjalnie trzeba się bać. To wszystko kwestia tego jak będziesz użytkował auto. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że moje poprzednie 1,8 TDCI kupiłem jak miało na zegarze 40 tys. od razu, następnego dnia po zakupie zrobiłem przegląd z wymianą oleju itd. oraz pojechałem do tunera na remap. Wiedziałem, że seryjne 1,8 TDCI jest za słabe do tej budy. Przejechałem przez 4,5 roku 40 tys. (mało jeżdżę) i żadnych problemów, błędów na kompie itd. Nie zawsze byłem delikatny (ale nie nie katowałem). Koleś, który kupował ode mnie auto rok temu przewiskał je dokumentnie - uwzględniając najlepszy serwis ASO Forda w Warszawie, gdzie oględziny trwały 2,5 h. Wszystki 100% OK.

    Myślę szczerze, że remap jest dla rozsądnych, tzn. jak będziesz robił cuda i katował, to coś się prędzej lub później zwali - to tylko maszyna. Remap jest dobry, w zakresie rozsądku, i daje dodatkową moc i moment i kiedy potrzeba. Plus komfort. Masz tak dużo mocy, a przede wszystkim momentu obrotowego, że poruszając się w zakresie 2-3 tys. obrotów potrafisz generować bardzo solidne przyspieszenie - i więcej specjalnie nie trzeba. Też kiedyś na początku spanikowałem z moim 1,8 TDCI jak heko, po obejrzeniu mojego wykresu na tym forum skomentował, że mam mocnego moda. Akurat taki miałem egzemplarz, a program był standardowy (Kreator Mocy, Warszawa). Ale silnik działał jak marzenie i ciągnął zajefajnie. Stary klekot...tylko 1756 cm sześciennych pojemności vs. i 1,5 tony...kto by pomyślał...

    ---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

    A właśnie. Zmiana mapy na 163 konie faktycznie niewiele daje. Rożnica bardziej w górnym zakresie obrotów, powyżej 3000. Ale nie mam serca...
    Remap działa od samego dołu, więc jest efektywnie odczuwalny praktycznie zawsze.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    10 Apr 2017
    Mieszka w
    RZ
    @Kusybox

    Nie rozumiem tego

    A właśnie. Zmiana mapy na 163 konie faktycznie niewiele daje. Rożnica bardziej w górnym zakresie obrotów, powyżej 3000. Ale nie mam serca...
    Remap działa od samego dołu, więc jest efektywnie odczuwalny praktycznie zawsze.

    p.s. wyslalem Ci prywatna wiadomosc - zerknij

    ---------- Post added at 12:13 ---------- Previous post was at 10:44 ----------

    Koledzy Drodzy

    bardzo pozytywne wiesci -dzwonilem do Heko i jestem umowiony na piatek na godzine 10 na remap !


    napewno dam znac i napisze na forum relacje jak to wszystko przebieglo
    Ostatnio edytowane przez korzonekx ; 23-09-2017 o 13:13

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Od
    24 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez korzonekx Zobacz posta
    @Kusybox

    Nie rozumiem tego

    A właśnie. Zmiana mapy na 163 konie faktycznie niewiele daje. Rożnica bardziej w górnym zakresie obrotów, powyżej 3000. Ale nie mam serca...
    Remap działa od samego dołu, więc jest efektywnie odczuwalny praktycznie zawsze.

    p.s. wyslalem Ci prywatna wiadomosc - zerknij

    ---------- Post added at 12:13 ---------- Previous post was at 10:44 ----------

    Koledzy Drodzy

    bardzo pozytywne wiesci -dzwonilem do Heko i jestem umowiony na piatek na godzine 10 na remap !


    napewno dam znac i napisze na forum relacje jak to wszystko przebieglo

    SUPER. Koniecznie daj znać co i jak. Jakie wrażenia z wizyty i z jazdy. Wrzuć fotkę wykresu.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    10 Apr 2017
    Mieszka w
    RZ
    mam pytanie do Kolegow;

    @mayak @heko

    http://baza.edpol.pl:8080/partscatal...=00036&b=06239 tutaj jest info iz silniki 140 i 163 km sa jednak innymi silnikami ...

    Gdzie moge zweryfikowac - informacja OFICJALNA od forda - iz WSZYSTKIE PODZESPOLY sa IDENTYCZNE w wersji 140 km i 163km ?

    mysle o zmianie z 140 km na 163 km - ale musze miec pewna informacje ...
    Ostatnio edytowane przez korzonekx ; 03-10-2017 o 10:21

  14. #13
    Zielony listek Awatar mayak
    Imię
    Marcin
    Model
    S-Max '07/Mondeo '12
    Silnik
    2.0d140->163 PowerShift
    Od
    06 May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    w tych wszystkich listach części nie rozróżniają że są dwa KOMPLETNIE różne silniki 2.0tdci : 140KM DW10 (przedliftowe mk4) oraz 140/163KM DW10C ("C" jest tu kluczowe) czyli polift
    Pozdrawiam, Mayak
    Mondeo4 2.0tdci 140 PowerShift '12

    mody: upgrade mocy do 163KM, tempomat, bluetooth+USB, Convers z wizualizacją parktronika, cyfrową prędkością, napięciem i temp. silnika, lusterko fotochrom
    w planach: grzane fotele, audio, AFS i ACC

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar heko
    Imię
    Grzegorz
    Model
    FF 3 RS
    Silnik
    2.3eb 400+
    Opis
    Focus 3 RS 2.3eb 400+
    Od
    15 Apr 2008
    Mieszka w
    Krakowie
    oficjalnie się nie dowiesz, a pewne to jest jak mało co :P

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    10 Apr 2017
    Mieszka w
    RZ
    @heko ja mysle ze wielu z forumowiczow ta informacja okazala by sie przydatna ...

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar heko
    Imię
    Grzegorz
    Model
    FF 3 RS
    Silnik
    2.3eb 400+
    Opis
    Focus 3 RS 2.3eb 400+
    Od
    15 Apr 2008
    Mieszka w
    Krakowie
    ale przecież od 2010r. jest jasne jak słońce
    W Mondeo MKIV są 2 silniki:


    przedliftowe do 2010r. DW10 115, 130, 140, 143KM
    poliftowe od 2010r. DW10C 115, 140, 163KM

    i bez względu na moc, kompletny silnik z osprzętem jest w 100% identyczny,róznica zasadnicza jest tylko między przed i poliftem

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Od
    24 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Dobrze powiedziane. Krótko, konkretnie i jasno.

  19. #18
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    29 May 2018
    Mieszka w
    gdynia
    Witam chciałbym chipowac moje autko 2.0 140 mondeo poszukuję kogoś z Trójmiasta możecie kogoś polecić kto ma mapę na 163?

  20. #19
    Zielony listek Awatar mayak
    Imię
    Marcin
    Model
    S-Max '07/Mondeo '12
    Silnik
    2.0d140->163 PowerShift
    Od
    06 May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Chipowanie i zmiana na 163 to dwie różne rzeczy
    Pozdrawiam, Mayak
    Mondeo4 2.0tdci 140 PowerShift '12

    mody: upgrade mocy do 163KM, tempomat, bluetooth+USB, Convers z wizualizacją parktronika, cyfrową prędkością, napięciem i temp. silnika, lusterko fotochrom
    w planach: grzane fotele, audio, AFS i ACC

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar heko
    Imię
    Grzegorz
    Model
    FF 3 RS
    Silnik
    2.3eb 400+
    Opis
    Focus 3 RS 2.3eb 400+
    Od
    15 Apr 2008
    Mieszka w
    Krakowie
    w Trójmieście mam oddział, na chipa z hamownią zgłoś się do Fy. Praust Moto w Pruszczu Gdańskim

Podobne wątki

  1. [MkIII] Chip tuning
    By Mafik in forum Tuning
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 20:40
  2. [MkII] Chip tuning 1.8 TD
    By mondek737 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 26-12-2010, 10:48
  3. [MkIII] Roznice miedzy sprezynami
    By jason1980 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 12:29
  4. [Tuning]Chip a lpg
    By Chudy26 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 09:50
  5. [MkII] chip tuning?
    By radzam in forum Tuning
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-03-2006, 11:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów