+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    29 Sep 2017
    Mieszka w
    Opole

    Zakup Mondeo Mk4 2.5t +lpg czy 2.0 tdci 140ps.

    Witam wszystkich. Temat założyłem gdyż podobne są dośc stare tj. z 2010 2011 roku, a może na rynku coś się w między czasie zmieniło. Wiosną będę chciał kupić Mondeo MK4. Moje poszukiwania zaczynam teraz gdyż może trafi się coś ciekawego wcześniej. Dotychczas jeżdzę Audi A4 B5 1.8t + lpg180 PS oraz Focusem mk2 1.6 Ti + lpg. Czytając różne fora i grupy na fb uznałem że najlepszy byłby właśnie mk4. Jedyny problem to wybór silnika. Dotychczas jeździłem autami starszymi i chciałem kupić coś w okolicy 2011 roku. Celowałem w 2.0 TDCI 140PS. Jednak nigdy nie posiadałem diesla. Zawsze miałem benzynę z LPG. Dlatego poszukałem jakiejś rozsądnej benzyny i mk4 i trafiłem na 2.5t. Jednak, był one montowane tylko liftin gu czyli bodajże do 2010 roku. Podaż tych samochodów jest bardzo mało. Ilośc opinii też nie powala. Mam pytanie do użytkowników tego silnika i do użytkowników 2.0 tdci po lifcie. Jakie wady i zalety są przedlifta 2.5t w stosunku 2.0tdci polift i odwrotnie. Moje poprzednie auta zawsze był przedliftami i później tego żałowałem. Przy zakupie mk4 wolałbym uniknąć rozczarowań. podstawowe pytania to
    1. Który silnik na przestrzeni 5 lat może być droższy w utrzymaniu. Mam tu na myśli wymiany rozrządu, turbiny, filtrów olejów itd. ew. jakieś szczególne przypadłości danego silnika.
    2. Czy 2.5t jak i tdci mają różne kody silników tj. tak jak w przypadku mojego audi niby 1.8t a są różne oznaczenia jak ANB AEB BEX itd. Jeżeli mają różne oznaczenia to który jest godny polecenia.
    3. Czy warto za wszelką cenę chcieć polifta ? Czy były jakieś bardzo ważne usprawnienia podczas tego liftingu ?
    4. Czy 2.5t można spokojnie zagazować ?
    5. Czy warto mieć parcie na nawi w mk4 ? czy zwykłe radio też daję radę? a czy wyświetlacz lcd nawi ma jakieś szczególne plusy ?
    6. Teraz w aucie mam 180ps i 290Nm w turbo-benzynie. Czy zakup 2.0 tdci + zrobienie programu na np. 160PS da mi "podobną" satysfakcję z jazdy ??
    To puki co tyle pytań. Wszystkim chętnym mi pomóc bardzo dziękuję. Krytykantom też Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    Cytat Zamieszczone przez Sirbielu88 Zobacz posta
    Czy zakup 2.0 tdci + zrobienie programu na np. 160PS da mi "podobną" satysfakcję z jazdy ??
    Never
    ad. 5 Kwestia indywidualna. Gra ok, fajnie wygląda. Mapy szału nie robią. Ale sony to podstawa w MK4. Albo sony, albo duża navi.
    ad. 4 gazuj ile wlezie i ciesz się tanią jazdą Tylko wybierz dobrego gazownika. To podstawa.
    ad. 3 świeższy, lepsze silniki dizla :P Powershift... Ale niestety brak 2.5T
    ad. 2 tutaj nie pomogę :P
    ad. 1 raczej tdci, te silniki w mk4 są naprawdę udane. Może nie dadzą frajdy tak jak 2.5T/2.0 ecoboost ale przejeżdżą sporą ilość km. 2.5T potrafi zrujnować kieszeń
    Pytanie jakie przebiegi też robisz... 2.0 tdci + powershift + program i osiągi mogą być lepsze niż Twoje audi Albo przynajmniej porównywalne. B5 jest chyba stosunkowo lekka
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

Podobne wątki

  1. Zakup mondeo mk4 2.0 tdci
    By inferno192 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2017, 17:04
  2. Ford Mondeo 2,0 TDCi - zakup
    By dodok in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 08:21
  3. zakup mondeo tdci
    By darecki 99 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 01:51
  4. Zakup Mondeo MK4 - 2.0 TDcI
    By waszek_rmc in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 13:17
  5. Zakup Mondeo mk3 2.2 TDCI Kombi
    By mattemero in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów