+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 123
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła

    Problem z biciem kół

    Hej

    Mam problem z biciem kół podczas jazdy i podczas hamowania... felgi aluminiowe ford'owskie a na nich nowe letnie opony Fulda EcoControl HP 205/55/R16 założone w poprzednią wiosnę... od kiedy na nich jeżdżę było oki nawet do prędkości 205 km/h. W te wakacje zostały wymienione wszystkie tarcze i klocki na nowe firmy TRW... jazda i hamowanie bajka jak nowym autem z salonu... miesiąc temu zaczęły bić podczas jazdy i hamowania wszystkie koła bo wibracje było czuć na kierownicy i fotelu więc wczoraj pojechałem wyważyć koła i okazało się że jedna opona jak by się lekko zdeformowała i wulkanizator zalecił reklamację tej opony ale została ona wyważona tak jak wszystkie koła i założona na tył... teraz podczas jazdy i podczas hamownia też minimalnie czuć bicie... czy ta wadliwa opona może dawać taki efekt???, dalej czuć minimalne wibracje na kierownicy i fotelu.... jeżeli chodzi o zawieszenie to powiedzmy że igła bo nic nie stuka nic nie puka, przy wymianie tarcz i klocków wszystko dokładnie oczyszczone, dzisiaj dla pewności ściągnąłem każe koło i oczyściłem tarcze i alufelgi w miejscach ich styku a koła dokręciłem kluczem dynamometrycznym i nic nie pomogło.

    PS: Zauważyłem też kilka razy jak już zaczęło robić się chłodniej że przed wyważeniem kół jak auto postoi przez noc i rano jadę do pracy to bicie na początku jest większe i maleje z każdym km...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 05-10-2017 o 00:09

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A weź zamiast tego felernego koła zasadź zapas i będzie wiadomo czy to pokłosie rozwarstwionej opony czy trza szukać w czym innym problemu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Hej

    Zaryzykowałem i pojechałem do wulkanizatora u którego zakładałem opony na felgi a nie u wulkanizatora u którego wyważałem koła przed wczoraj... jak im powiedziałem "o co kaman" to od razu dorwali się do koła lewego tylnego i stwierdzili ze to dopuszczalne i reklamacja będzie bezpodstawna... wyważyli wszystkie koła i nawet to które niby nie wymagało wyważania tzn. klejenia ciężarków... ogólnie wszystkie były źle wyważone i po dzisiejszym wyważeniu wszystkie problemy ustały... zapłaciłem 48zł i za free sprawdzili geometrie i wyszła idealnie... mundek teraz płynie
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 05-10-2017 o 15:33

  5. #4
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    Hej

    Zaryzykowałem i pojechałem do wulkanizatora u którego zakładałem opony na felgi a nie u wulkanizatora u którego wyważałem koła przed wczoraj... jak im powiedziałem "o co kaman" to od razu dorwali się do koła lewego tylnego i stwierdzili ze to dopuszczalne i reklamacja będzie bezpodstawna... wyważyli wszystkie koła i nawet to które niby nie wymagało wyważania tzn. klejenia ciężarków... ogólnie wszystkie były źle wyważone i po dzisiejszym wyważeniu wszystkie problemy ustały... zapłaciłem 48zł i za free sprawdzili geometrie i wyszła idealnie... mundek teraz płynie
    Problem jednak nadal występuje... koła były wyważone... dziś jednak postanowiłem ściągnąć koła i przeczyścić felgi w miejscu gdzie się stykają z tarczami... na początek 2 koła przednie ładnie papierkiem przeczyściłem na błysk i tak samo tarcze... jazda próbna i myślę bingo bo igła i banan na twarzy... 0 mrowienia, wibracji, telepania itp itd... na koniec 2 koła tylne i jazda próbna i minimalnie wibruje całe auto... już mam brak sił do tych kół... było przez 1,5 roku idealnie a tu nagle takie rzeczy, ponowne wyważenie w innym zakładzie czy co robić??
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 10-10-2017 o 22:27

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    sprawdz bicie tarcz hamulcowych czujnikiem zegarowym.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    gdyby było od tarcz to byłoby bicie przy hamowaniu(gdyby tarcze były krzywe), a tutaj kolega mówi że jest bicie ciągle, nie tylko przy hamowaniu ?
    będę w piątek w pile
    Ostatnio edytowane przez mar1986 ; 11-10-2017 o 01:14

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Tzn kierownica nie lata podczas jazdy... no może minimalnie czuć... czuć takie jak by wibracje na budzie jeszcze... podczas hamowania jest ok a przed wyważeniem kół biło też podczas hamowania więc tarcze wykluczam... podejrzewam że nie dokładnie wyważyli koła... przeglad mam dopiero pod koniec listopada a mam swoją stacje diagnostyczną na której tylko robię przeglądy i jak im powiem żeby dokładnie krok po kroku sprawdzili zawieszenie a nie na pałę to tak zrobią pomimo że nic nie stuka nic nie puka, geometria wzorowa sprawdzana w zeszłym tygodniu ... zimówki mam juz przygotowane tzn nowe (używane) stalówki odmalowane proszkowo i wyważone na nowo ale jeszcze za wcześnie żeby zmienić...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 11-10-2017 o 09:17

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Pany wyważenie opon to nie takie prosta jak się wydaje kiedyś ze 3 czy 4 razy przeważałem skończyło się na tym ze do Aso pojechałem i 100 wydałem i problem się skończył. Wyważarki w zakładach idą non stop i mało kto je sprawdza ...


    Cały czas do przodu

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Pojechałem dzisiaj do innego zakładu... auto na podnośnik sprawdzili czy są jakieś luzy i nic nie wykryli... zeszlifowali osadzenie felg na nowo jakaś maszynką na błysk po czym sprawdzili wyważenie kół... złapali się za głowę i powiedzieli że nie skomentują wyważenia tych kół... dla przykładu na jednym kole pokazało brak 40g i 10g reszta tak od 15g do 35g i wyważyli każde koło na nowo sprawdzając 2-3 krotnie, założyli na auto i bez płacenia kazali jechać na jazdę próbną... pojechałem i okazało się że jest igła , wróciłem i mówię że jest idealnie a szef zakładu mówi że miło słyszeć a pan płaci tylko za wyważenie 60zł ,

    W poprzednim zakładzie w którym bylem na wyważnie kół i na poprawce która nic nie dała za oczyszczenie felg i sprawdzenie zawieszenia by pewnie ze 100zł policzyli...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 12-10-2017 o 12:48

  11. #10
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    I znowu to samo... minimalnie czuć wibracje i drgania na kierownicy...

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Może się któryś wyważnik odkleił.
    Sprawdziłbym czy same flansze nie mają jakiegoś bicia.
    Może jest gdzieś w okolicy zakład który koła na samochodzie doważa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Najdziwniejsze jest to ze przez 1,5roku było idealnie... w mieście i okolicy nie doważają na aucie, flansze czyścili na błysk, wyważałem w czwartek i było ok, wczoraj już było czuć minimalne drgania na kierownicy i budzie... głupio mi jechać powiedzieć że chce żeby poprawke zrobili bo byłem na jeździe próbnej i powiedziałem że jest ok... już mam dosyć jeżdżenia po wulkanizatorach i co wizytę być lżejszym o 50-60zł...

    edit: zadzwoniłem i mam podjechać na 13:00 na darmową poprawkę
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 14-10-2017 o 13:09

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    ja się zastanawiałem wczoraj czy jechać i zrobić wyważenie i sprawdzić geometrię w swoim aucie, przy okazji jak byłem w Pile
    ale jednak się nie skusiłem na te dodatkowe koszty,
    jak jadę nawet do 140 wczoraj to na kierownicy nic nie czuję
    jedynie czasem się zastanawiam gdy wydaje mi się że jade po bowej prostej drodze, wizualnie idealnie gładka dlaczego buda mi się buja delikatnie

  15. #14
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Byłem na poprawce oczywiście za free i trafiło na starego dobrego pracownika... wyważyli na nowo ale z jakąś przystawką do alufelg specjalną... jak to powiedział mechanik to tak jak by piasta a nie ten gruby wałek jak standardowo i pomogło

  16. #15
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Lewa tylna opona jest troszkę zdeformowana i zauważyłem jedną rzecz... jadę prosto i jest ok, skręcam w lewo tył przechyla się na prawo i jest ok ale gdy skręcam w prawo tył przechyla się na lewo i wtedy lewa tylna opona dostaje obciążenie i czuć drganie na tym kole... czy taka opona nadaje się na reklamację???, zakład w którym wyważałem 2x najpierw bez skutku uważa ze opona w normie i nie uznają reklamacji a w drugim zakładzie w którym zrobili porządek z kołami twierdzą że reklamować i uznają reklamację....

  17. #16
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Hej

    Problem powrócił... znowu to samo... 3 wulkanizatorów i za każdym razem to samo???, jak na zimówkach będzie ok to wszystkie 4 szt idą na reklamacje
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 18-10-2017 o 18:43

  18. #17
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    jak na zimówkach będzie ok to wszystkie 4 szt idą na reklamacje
    Jak nie kupiłeś w salonie samochodowym to marne szanse że ci reklamacja przejdzie, stracisz czas i pieniądze ja już 2x próbowałem reklamować i zawsze odrzucona. Tak smutna prawda opona sprzedana niech się klient buja.


    Cały czas do przodu

  19. #18
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Ja już zgłupiałem totalnie, już sam nie wiem o co chodzi z tymi kołami... możliwe żeby to była wiana opon???, 3x wyważane 2-3dni spokoju i znowu drgania na kierownicy, fotelu i za każdym razem maszyna pokazuje że koła nie wyważone... fakt tylna lewa jest lekko zdeformowana co widać... i dawała by takie drgania na całe auto że przód by bił???, no i ze pozostałe 3 były by też wadliwe???

    I najdziwniejsze jest to że do końca marca 2016 do sierpnia 2017 było ok i nie wyczuwałem najmniejszych wibrcji na przodzie i tyle i nagle zaczęło bić i wyważanie nie pomaga...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 18-10-2017 o 22:27

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    tylna lewa jest lekko zdeformowana co widać... i dawała by takie drgania na całe auto że przód by bił???
    Możliwe. W Wa-wie mieliśmy taki przypadek, chłopak rok czasu walczył z biciem na fajerce a winowajcą tylna piasta była.
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    no i ze pozostałe 3 były by też wadliwe???
    Teraz jest mocno gruba afera że jakiś metalowy koncern japoński wadliwą stal miedź i aluminium na świat puścił, z ich materiału korzystały koncerny samochodowe robiąc drzwi i maski do aut i ... koncerny oponiarskie wykorzystujące ich druty do oplotów opon.
    Jak wszystkie 4 opony masz z jednej partii i takie cyrki Ci się dzieją to możliwe też że po prostu dana partia była wadliwa.
    No chyba że zawiecha jakoś mocno jest rozjechana zbieżność/geometria i żre opony, ale samo odkształcenie opony (burchle/zgrubienia) to jest wada opony.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Piasty i łożyska są ok, koła luzów nie mają łożyska nie huczą... na maszynie jak sprawdzali to wszystkie felgi stwierdzili ze są ok... opony tylko jedna jest odkształcona i jest ona z tyłu z lewej właśnie założona co od razu widać gołym okiem a pozostałe 3 na oko ok... opony są z jednej partii kupione jako komplet 4 szt nówki w InterCarsie, geometria była sprawdzana i jest ok, zawieszenie tak samo... autem jak się jedzie to czuć jak cala buda wibruje szczególnie tył ale przód też czuć jak wibruje ale specjalnie jakoś na kierownicy nie wyczuwam bicia ale coś tam czuć... efekt jest taki jak bym jechał po jakiejś tarce.

    Jakie są szanse że uwzględnią mi reklamacje i wymienią na 4 nowe sztuki???, warto w ogóle walczyć z nimi???

    Ojciec podpowiada że jak będę zakładał zimówki to jedno koło wymieniać dziennie i jeździć i obserwować
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 19-10-2017 o 08:08

Podobne wątki

  1. [ST220] st220 problem z dopasowaniem skrzyni 6 biegowej i problem z misa olejowa
    By andrzej6891 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2017, 18:11
  2. [MkIII] Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:56
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 21:07
  4. Problem z pradem....jak problem wiadomo Francuz...
    By KarolRS in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 23:24
  5. [MkII] Problem z hamulcem, duzy problem. Miękki pedał
    By szczota in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów