+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały

    Katalizator do V6

    Panowie. Okazuje się że mój katalizator pomału się kończy. Słychać już metaliczne dźwięki, środek się zaczyna tłuc. 2 miesiące temu na przeglądzie spaliny wyszły OK. Przebieg ok. 160 tys. tego auta (ale wiadomo jak to przebieg). Zastanawiam się co dalej. Poczytałem trochę wątków z wątpliwościami o strumienicach, zwykłych rurkach itd. Najchętniej włożyłbym znowu kata ale cena mnie odstręcza - nowy zamiennik jakiś firm ERNST, czy VEGAZ to koszt. dobrze pow. 1 tys. do 2,5 litra V6 (ale rozumiem że do mojego 3.0 też podejdzie). Używki nie chcę bo wiadomo.. tym bardziej że też tanie nie są.. Może ktoś wymieniał i ma namiary na tańsze źródło kata, a jeśli nie to jakie zastosować najlepiej rozwiązanie - ale takie sprawdzone/pewne w tych motorach (żeby check nie wyskakiwał a auto nie straciło na mocy). Czy może jeździć z tak tłuczącym się katem póki się zupełnie nie rozleci ? Przerabiał ktoś może ostatnio ten temat ? Co do przeglądów to obecnie/póki co - nie wszystkie stacje są zobligowane do przeprowadzenia inspekcji spalin, choć spora część już to robi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały
    To zawężając pytanie czy ktoś się orientuje czy taki kat. z 2,5l LCBD: http://www.ebay.co.uk/itm/1x-OE-Qual...YAAOSwpDdVBGOB od 2,5 l przypasuje do do 3.0l REBA. Trudno w necie ustalić to jednoznacznie bo do 3,0l katów generalnie brak na stanach

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kordecki Zobacz posta
    czy taki kat. z 2,5
    Problemem może być że on będzie miał mniejszą przepustowość.
    Ale tego to i tak na 100% nie wiadomo jak nie ma konkretnych danych dotyczących kata do3.0i do tego z linku.
    Pojeździj po tłumikarzach i zapytaj czy któryś by nie miał, bo oni mają swoje hurtownie/źródła.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały
    Wygląda że to te same po numerach katalogowych poz. FR 6038T pokazuje te same numery katalizatorów dla motorów 2.5 i 3.0 (producenci KLARIUS i BM) co faktycznie jest trochę dziwne uwzględniając teoretycznie inną wydawałoby się przepustowość. W Fordzie jak dzwoniłem nie chcą "zdradzić tajemnicy" tj. numeru katalogowego części twierdząc że nie mogą udzielać takich informacji. Mogą natomiast udzielać informacji o cenie poszukiwanego kata do 3.0 REBA tj. 3,5 tys.
    http://www.eurocats.co.uk/catalogue/...te&part_no&key
    i
    http://www.niparts.com/s_9F006D/1346076.html

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kordecki Zobacz posta
    W Fordzie jak dzwoniłem nie chcą "zdradzić tajemnicy" tj. numeru katalogowego części twierdząc że nie mogą udzielać takich informacji
    Zadzwoń na Popularną w Wa-wie, kilkanaście razy bez problemu uzyskiwałem potrzebne numery.

    A inna sprawa, na forum mamy dział w którym za jedyne "poproszę" chłopaki podają numery katalogowe
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...47#post3223147
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały
    Dzięki. Po VINie ustalone że to te same katy do V6 2,5 LCBD i 3.0 REBA. A zatem będę najprawdopodobniej zamawiał tego kata z linku ebay.uk powyżej. A może któryś z szanownych forumowiczów coś się orientuje nt. tego producenta BM catalyst. Z opisu wskazuje że to aftermarket nowy. Nigdy nie brałem nic z zagranicy i nie chciałbym wtopić ze to jakaś atrapa itp. zwłaszcza że cenowo podejrzanie OK ok. 85 funtów w porównaniu do ASO 3,5 tys. zł.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kordecki Zobacz posta
    Po VINie ustalone że to te same katy do V6 2,5 LCBD i 3.0 REBA.
    Widziałem, widziałem, i powiem że jestem na plus zaskoczony że Ford nie wykorzystał okazji do zmienienia konstrukcji żeby drożej sprzedawać.
    Cytat Zamieszczone przez Kordecki Zobacz posta
    cenowo podejrzanie OK ok. 85 funtów w porównaniu do ASO 3,5 tys. zł.
    W ASO np lampa do MKII kosztowała 1200zł, a tej samej firmy tylko nie w ASO 250.

    Cytat Zamieszczone przez Kordecki Zobacz posta
    nie chciałbym wtopić ze to jakaś atrapa itp.
    Tutaj to ryzyko zawsze jest, nawet jak w polskich sklepach zamawiasz.
    Twój potencjalny sprzedawca ma 77459 komentarzy i 99.6% pozytywów, przy takim promilowym odsetku negów przewalaczem raczej nie jest, nie wgłębiałem się za co dostał negi, mogą to być "mało ważne" np za zbyt długi czas wysyłki, czy za odrzucenie zamówienia bo nie miał towaru, warto sprawdzić dla spokojności ducha za co dostał negi.
    Kolejna rzecz płatność PayPal jest o tyle bezpieczna że w razie jakichś udokumentowanych komplikacji PayPal zwraca kasę kupującemu, a potem sami już walczą ze sprzedającym (chyba że mi się z inną firmą obsługującą transakcje pomerdało)
    W opisie jest też
    Returns: 30 days refund, buyer pays return postage
    I że Ebay zabezpiecza zwrot kasy, a oni uczciwiej podchodzą niż aledrogo.

    Ale nie ma co też ukrywać że każda transakcja na odległość zawsze jest jakimś tam ryzykiem obarczona, bez względu czy na aledrogo zamówisz czy na ebayu czy alibabie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały
    Dzięki. Jak zakupię to dam znać jak wyszło. Pytałem bardziej w kontekście czy to jakiś sensowny producent i czy ten opis oznacza jak mi się wydaje normalny katalizator w sensie nie jakąś atrapę Pozdrawiam

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    16 Jan 2015
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Witam Cię milem podobny problem z katem i postanowiłem zaryzykować i się go zwyczajnie pozbyć zostawiając same prekaty.
    po czym udalem sie na stacje diagnostyczna celem testu czy auto przechodzi testy itd.
    Jak sie okazalo nie zmieniilo to wynikow i bezstresowo moge jezdzic bez obawy.
    Jesli chcesz to wystarczy wstawic ladnie rure z kwasa zrobia ci to w kazdym pozadnym zakladzie ktory specjalizuje sie w wydechach
    pozdrawiam

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Przy obecnych przepisach wystarczy optyczny widok że katalizatora brak i z dowodem można się pożegnać.
    A od dzisiaj weszły zmiany w badaniach aut w SKP, i diagności raczej nie przepuszczą auta w którym będzie widać że kat został wycięty.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar drt_c
    Imię
    Robert
    Model
    ST 220
    Silnik
    Typowy
    Opis
    HB
    Od
    17 Oct 2016
    Mieszka w
    Strumień
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Przy obecnych przepisach wystarczy optyczny widok że katalizatora brak i z dowodem można się pożegnać.
    A od dzisiaj weszły zmiany w badaniach aut w SKP, i diagności raczej nie przepuszczą auta w którym będzie widać że kat został wycięty.
    Weeeeź Pan nie strasz. Ja mam przegląd za tydzień

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    16 Jan 2015
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Nic nie musi byc widac robisz ladnie z kwasa profesjonalnie wszystko i nic nie widac a mdo ma prekaty i robia one robote;d

  14. #13
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały
    Koniec końców zamówiłem kata ale trochę poczekam na przesyłkę https://www.ebay.co.uk/itm/New-Genui...kAAOSwCmZZS-a- Po montażu dam znać
    A swoją drogą to to, że około miesiąc temu analiza spalin na przeglądzie wyszła mi OK (przy sypiącym się już w środku katalizatorze głównym) to wobec tego zasługa sprawnych prekatów (?) skoro parametry spalin były w normie.
    Ostatnio edytowane przez Kordecki ; 15-11-2017 o 15:04

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak silnik sprawny, nie żlopie oleju, układ zapłonowy dobrze zapala mieszankę, wtryski nie leją, to nawet bez centralnego kata spaliny potrafią się w normie trzymać. Ale wystarczy wypadanie zapłonu na jednym garnku i wtedy bez kata spaliny będą po za normą.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIV] Katalizator 2.0 Pb
    By korczydar in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 18:21
  2. [MkI] Katalizator 1.8
    By Grzesio in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 15:14
  3. [MkI] katalizator czy co?
    By arczi1987 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-12-2008, 12:16
  4. [MkII] Katalizator
    By pleban in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-06-2007, 23:15
  5. [MkIII] Katalizator
    By bover in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-01-2007, 13:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów