+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    2001r
    Od
    18 Dec 2016
    Mieszka w
    Lębork

    Napięcie ładowania

    W samochodzie wszystko wyłączone i prąd ładowania to 14.5 - 14.6. Nie spada nawet przy klimie i radiu. Ale gdy włączam światła spada do 13.9 - 14. Czy to normalne? Dodam że aku mi się rozładowuje przez noc ale wyczaiłem już że to przez wycieraczke tylnej szyby. Tylko teraz to ładowanie...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawdź to ładowanie na sprawnym naładowanym akumulatorze a nie pustym. Skoro pada przez noc to normalne, że go będzie ładowało takim napięciem.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    2001r
    Od
    18 Dec 2016
    Mieszka w
    Lębork
    Ale czy nie powinien ładować 14.5 - 14.6 także przy zapalonych światłach? Jak zapale to spada na 13.9 0 14 i tak zostaje dopóki nie zgasze

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Pomiar robiony był na wolnych obrotach czy również przy około 1500 ?
    A swoją drogą jak akumulator wyładowany to alternator próbuje go jak najszybciej naładować i stąd napięcie powyżej 14.4V
    Prawidłowy prąd ładowania w MKIII jest w zakresie 13.6-14.4V i jest zależny od włączonych odbiorników oraz kondycji akumulatora.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    2001r
    Od
    18 Dec 2016
    Mieszka w
    Lębork
    Akumulator naładowany, pokazuje napięcie 12.9 (ładował się całą noc). Po podłączeniu do auta dalej go ładuje prądem 14.6, światła przy podnoszeniu np. szyb przygasają. Prądu nic nie pobiera bo w spoczynku pokazuje 0,12 i zaraz spada do 0,02 i tak zostaje. Ale po zostawieniu auta na 12h zakreci raz i koniec, tylko kable... Więc już sam nie wiem o co chodzi :/

  7. #6
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Świdnica
    Wchodzi na to że aku pada
    Może mieć zwarcie na calach

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    2001r
    Od
    18 Dec 2016
    Mieszka w
    Lębork
    Tylko jak go odłączam na wieczór i rano podłączam to odpala normalnie. I tak przez miesiąc można.

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Może po dłuższym czasie coś podbiera prąd, sprawdziłbym masy.

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grasband Zobacz posta
    Ale po zostawieniu auta na 12h zakreci raz i koniec, tylko kable... Więc już sam nie wiem o co chodzi :/
    Często przewijającą się przypadłością jest uszkodzenie alternatora a konkretnie którejś z diod że po jakimś czasie robi się z niej przewodnik
    Tutaj niedawno
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...od#post3212353
    i niby altek sprawdzany a jednak wyszło że daje ciała.

    To nie jest dogmat że i u Ciebie to samo, ale jest to częsta przyczyna takiego problemu jak Twój.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    2001r
    Od
    18 Dec 2016
    Mieszka w
    Lębork
    Siedziałem w aucie godzine i raczej nic nie bierze pradu. Wziąłem od kumpla akumulator, naładowałem, wsadziłem i ładowanie dalej 14.5 - 14.7. Światła pod obciążeniem też przygasają.

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grasband Zobacz posta
    Siedziałem w aucie godzine i raczej nic nie bierze pradu.
    No ale skoro po odłączeniu akumulatora na noc bez problemu odpalasz, a na podłączonym akumulatorze znika z niego prąd to raczej jednak coś podciąga Ci ten prąd...
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Jun 2015
    Mieszka w
    Wąwolnica
    Włączając na zegarach podgląd prądu ładowania,wartość po przecinku skacze tak szybko że nie widać czy to jest,przykładowo 13,9 czy 13,1.Od czasu gdy nastały mrozy na wolnych obrotach zaczęły mi lekko pulsować światła które zanika przy delikatnym podniesieniu obrotów.Wcześniej,i teraz też przygasanie jest np gdy załączyło się esp lub abs.
    Sam prąd ładowania raczej jest w normie,po odpaleniu rano ok 14V potem spada.Czy to skakanie ładowania jest normalne czy coś się zaczyna dziać?

    EDIT
    Znalazłem temat z migotaniem świateł i tylko mam jedno jeszcze pytanie.
    Wszyscy piszą ża ładowanie mają powiedzmy 13,8 czy 14,1
    A u mnie jedynie widać 13 i po przecinku zamazaną wartość.Czy takie skakanie jest normalne czy też powinno się zmieniać o wiele wolniej tak że można swobodnie odczytać?
    Ostatnio edytowane przez jarek1124 ; 16-01-2018 o 23:00

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jarek1124 Zobacz posta
    A u mnie jedynie widać 13 i po przecinku zamazaną wartość.Czy takie skakanie jest normalne czy też powinno się zmieniać o wiele wolniej tak że można swobodnie odczytać?
    ładowanie nie powinno spadać poniżej 13.6, kiedyś walnąłem o tym elaborat.
    Jak na wyświetlaczu ciężko się dopatrzyć to kup jakiś miernik elektroniczny za 10-15 zł i będzie widać.
    Samo przygasanie świateł może występować jak silnik ma zbyt małe obroty żeby alternator się prawidłowo wzbudzał, ewentualnie altek się kończy i potrzebuje wyższych obrotów żeby dobry prąd wyprodukować.
    Natomiast światło nie powinno mrygać/drżeć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    ładowanie nie powinno spadać poniżej 13.6, kiedyś walnąłem o tym elaborat.
    bardzo chętnie bym się zapoznał bo coś mi się zdaje że te wartości można sobie między bajki włożyć (bo albo archaiczne benzynowe mondeo mk2 ma układ inteligentnego ładowania w przeciwieństwie do mk3, albo u mnie się cuda dzieją które się filozofom nie śniły)
    po poprzednich postach nie znalazłem żadnego elaboratu.
    na swoim przykładzie powiem tylko, że wahania od 13,0V do 14,6V to wyniki w normie i nie powodują żadnych nieprawidłowości w zasilaniu w prąd aku i wszelkich odbiorników
    ale moje auto widać - specyficzne
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    bardzo chętnie bym się zapoznał bo coś mi się zdaje że te wartości można sobie między bajki włożyć
    Wystarczy zapoznać się z zasadą działania akumulatora i będzie wszystko jasne dlaczego nie powinno być więcej jak 14.4V i mniej niż 13,6V
    I o tym był między innymi elaborat, i dlaczego regulatory są tak ustawione żeby w tym przedziale utrzymywać napięcie.
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    i nie powodują żadnych nieprawidłowości w zasilaniu w prąd aku
    No właśnie jak jest poniżej 13.6 to akumulator nie jest prawidłowo ładowany, i jest to nieprawidłowość.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Już kiedyś wklejałem link do opisu działania Inteligentnego Układu Ładowania akumulatora i zrobię to kolejny raz...:
    https://drive.google.com/file/d/0B7U...ew?usp=sharing

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    @RadkoR masz konkretne info w jakich modelach Mondeo był ten układ Inteligentnego Układu Ładowania?
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    w jakich modelach Mondeo był ten układ Inteligentnego Układu Ładowania?
    Od MKIII w górę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    J.w. Od MkIII.

    O MkII pisza jedynie:
    Układ ładowania

    Układ ładowania zawiera zespół alternatora/regulatora, który wytwarza prąd zasilający instalację elektryczną pojazdu i utrzymuje akumulator w stanie naładowanym.
    Alternator napędzany jest przez silnik za pomocą paska napędu osprzętu. Dodatkowe informacje - patrz Rozdział 303-05 Napęd osprzętu. Po uruchomieniu silnika alternator zaczyna wytwarzać prąd zmienny (AC), który jest zamieniany wewnętrznie na prąd stały (DC). Prąd stały jest kontrolowany przez regulator napięcia, znajdujący się z tyłu alternatora, a następnie prąd przepływa do akumulatora.
    Wszystkie typy alternatorów są na stałe montowane z przodu bloku silnika i napędzane z prędkością mniej więcej dwukrotnie większą od prędkości silnika.
    Napięcie alternatora jest regulowane, czyli regulator napięcia wykrywa napięcie wyjściowe alternatora i zawsze nastawia je na max. 14,8 V.
    Gdy alternator nie wytwarza prądu, a zapłon jest włączony, w zestawie wskaźników pali się lampka ostrzegawcza. Jeżeli jednak obwód regulatora lub wirnika alternatora jest otwarty, lampka ostrzegawcza nie zapali się.
    Poza regulatorem elementy te powinny być serwisowane jako zespół i nie rozkładane w celu naprawy. Dodatkowe informacje - patrz Rozdział 414-02 Alternator i regulator.
    W MkIV układ Smart Charge jest jeszcze bardziej rozwinięty względem MkIII:
    Ładowanie jest kontrolowane przez moduły PCM i GEM. Moduł PCM komunikuje się z modułem sterującym alternatorem za pośrednictwem sieci LIN. Moduł PCM wysyła do alternatora polecenia zwiększenia lub zmniejszenia napięcia ładowania zależnie od wymagań układów zasilania. Z kolei moduł sterujący alternatorem przesyła do modułu PCM informacje o prądzie wyjściowym alternatora.
    Moduł sterujący alternatorem kontroluje wyjście alternatora. Jeżeli w module sterującym alternatorem, obwodach sterujących lub alternatorze wystąpi usterka, moduł PCM zostanie poinformowany i zapisany zostanie diagnostyczny kod usterki (DTC).
    Na podstawie informacji odebranych przez PCM z modułu sterującego alternatorem, moduł PCM może obliczyć obciążenie alternatora. Informacje dotyczące obciążenia alternatora są przesyłane do modułu GEM za pośrednictwem sieci CAN. Moduł GEM wykorzystuje informacje dotyczące obciążenia alternatora do obliczania maksymalnego dopuszczalnego zużycia prądu przez układy związane z warunkami pogodowymi. Moduł GEM steruje również inicjowaniem ostrzeżeń o usterkach w module wyświetlacza komunikatów. Lampka ostrzegawcza ładowania akumulatora jest wyłączana przez polecenie z modułu GEM za pośrednictwem sieci CAN.
    Aby zmniejszyć obciążenie alternatora do wartości mieszczących się w granicach wartości roboczych i wspomóc doładowanie akumulatora po uruchomieniu silnika, moduł GEM wyłącza i włącza układy nie mające istotnego wpływu na funkcjonowanie pojazdu.

    Układy sterowane przez moduł GEM mają następujące typowe obciążenia:
    •Ogrzewana szyba przednia - 70 A
    •Ogrzewana szyba tylna - 25 A
    •Ogrzewane lusterka - 4 A
    •Dodatkowe ogrzewanie - 80 A

    Układy związane z warunkami pogodowymi zostały wybrane ze względu na to, że mogą być chwilowo wyłączane prawie bez zauważalnej różnicy w ich ogólnym działaniu. Podczas takiego okresu sterowania lampki kontrolne działania danego układu pozostaną zapalone. Całkowite zmniejszenie obciążenia w przypadku, gdy wszystkie kontrolowane elementy zostaną wyłączone, wynosiłoby około 180 A.
    Moduł GEM może też włączać te same elementy w dowolnej chwili, w ten sposób zwiększając obciążenie silnika. Funkcja ta służy do wspomagania procesu rozgrzewania silnika.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 19-01-2018 o 11:44

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Sytuacja pierwsza:
    Auto w trasie,zero ostrzeżenia w postaci migającej czy zapalającej się kontrolki ładowania i stop-silnik gaśnie a Aku rozładowany do 5,5V.
    Spalony Alti.
    Sytuacja druga:
    Auto w ruchu,wyłącza się tablica rozdzielcza,silnik pracuje,ale po zgaszeniu brak możliwości rozruchu.
    Rozruch na kablach,tablica działa i po kolejnych może 2km stop....
    Napięcie 11,8V.
    Na w pełni naładowanym Aku można kilkanaście może km,ale bez np. ogrzewania.
    Alti nie ładuje,ale kontrolka nie świeci.
    Zregenerowany i jest OK.
    GDZIE TA INTELIGENCJA???
    Się pytam....
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [MkIV] Mondeo MK4-napięcie ładowania
    By Simadren in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 14-06-2021, 10:05
  2. [MkIII] Niskie napięcie ładowania
    By kovalek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 17:52
  3. [MkII] 1.8TD - prawidłowe napięcie ładowania
    By bo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 15:40
  4. [Duratec]Napięcie ładowania
    By Profesor in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 23:54
  5. [MkII] Napięcie ładowania akumulatora
    By vMZe in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2007, 12:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów