+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCI 125KM
    Opis
    2004r.
    Od
    24 Oct 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

    Czy to już koniec turbiny?

    Witam. Od dłuższego czasu mam taki oto problem.
    Auto zaczęło więcej palić, około półtorej litra, przy czym wyraźnie spadła moc.
    Przy dodawaniu gazu czarny dym dość mocno z rury się wydobywa...
    Gdy jadę stałą prędkością jest taki efekt, jakbym co sekundę na zmianę dodawał i ujmował gazu. Turbina jakby świszczy. Rury sprawdzone, nie ma nieszczelności.
    Ten świat się pojawia w momencie, gdy turbina ma obciążenie, przy przyspieszaniu.
    Często silnik się zachowuje, jakby kichnął 
    To dymienir wydaje mi się może być efektem, że spadek mocy komputer próbuje nadrobić bogatą mieszanką. Nie wyskakują żadne błędy.
    I co Wy na to mi drodzy powiecie?
    Dziękuję za opdpowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    sprawdź wirnik, jego luzy poprzeczne (powinny być 0,3-0,5mm) i opory przy obracaniu wirnikiem oraz czy nie obciera o obudowę. dostęp jest bezproblemowy. mając pistolet ze prężonym powietrzem można wprawić w ruch wirnik i po zaprzestaniu "dmuchania" powietrzem wirnik powinien się jeszcze kręcić przez kilka sekund. jeśli w ogóle się nie kręci przy dmuchaniu powietrzem to jest kiepsko.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 09-12-2017 o 16:33

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCI 125KM
    Opis
    2004r.
    Od
    24 Oct 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Wirnik ma prawidłowe luzy i kręci się swobodnie nie obciera o obudowę...
    Jakie są objawy, gdy geometria łopatek nie pracuje w pełnym zakresie otwierania się?

    ---------- Post added at 08:48 ---------- Previous post was at 08:42 ----------

    Czy przy zatartych łopatkach też byloby ten efekt falowania mocy przy stałej prędkości, czy tylko byloby spadek mocy?
    Jeszcze jedno muszę sprawdzić... Łączenie tuż za turbina, na wyjściu, może tam jest nieszczelność... To ostatnie miejsce, którego nie zbadałem...

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tommy314 Zobacz posta
    Turbina jakby świszczy. Rury sprawdzone, nie ma nieszczelności.
    Ten świat się pojawia w momencie, gdy turbina ma obciążenie, przy przyspieszaniu.
    skoro pisałeś, że rury sprawdzone to podałem pozostałe możliwości. sprawdź tą, o której wspomniałeś bo świst może być od pękniętej rury albo turbiny. więcej opcji raczej nie ma. a geometrię sprawdzisz po rozpięciu gruszki podciśnienia na turbinie, wtedy wyczujesz lepiej opory dźwigni kierownic zmiennej geometrii. opis czyszczenia kierownic jest na forum. przy dobrych chęciach i odrobinie wprawy są to 3-4 godziny roboty.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 11-12-2017 o 11:52

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCI 125KM
    Opis
    2004r.
    Od
    24 Oct 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    No i po kilku dniach intensywnych wreszcie udało mi się zając moim maleństwem. Teraz mogę powiedzieć, że rury są sprawne. Geometria także wydaje się działać sprawnie. Drogą eliminacji... Następny etap: Gruszka...
    Ktoś podpowie na co zwrócić uwagę? Jest tam i podciśnienie i elektronika.
    Znajomy mechanik powiedział mi, że to może być wina zaworu upustowego turbiny, którego nie domyka i ciśnienie z niej ucieka przez niego.
    I takie pytanie mam jedno, co mi się nasuwa: Czy po rozkręci gruszki i zamknięciu ręcznie auto będzie jechać?
    Wszystkich pozdrawiam i życzę Wesołych Świat 😉

  7. #6
    Kursant Awatar Michal220446
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MONDEO KOMBI zaślepiony EGR, INA na alternatorze
    Od
    20 Feb 2013
    Mieszka w
    Płock
    może się egr nie domykać się do końca, no i wtryski, nie zawsze wyskakują błędy.

  8. #7
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez tommy314 Zobacz posta
    (...)Znajomy mechanik powiedział mi, że to może być wina zaworu upustowego turbiny, którego nie domyka i ciśnienie z niej ucieka przez niego.��(...)
    Turbosprężarka o zmiennej geometrii łopatek nie posiada zaworu upustowego. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zippy Zobacz posta
    Jeśli się mylę to mnie poprawcie
    nie mylisz się


    Cytat Zamieszczone przez tommy314 Zobacz posta
    Jest tam i podciśnienie i elektronika
    "elektronika" to zawór sterujący podciśnieniem w gruszce. oczywiście może się popsuć ale na początek (żeby nie iść w koszty) trzeba od niego odłączyć wężyk podciśnienia idący do gruszki na turbinie i pompką podciśnieniową z manometrem sprawdzić czy trzyma bo często się zdarzają przetarcia lub inne uszkodzenia elementów układu sterowania podciśnieniowego turbiną. można też sprawdzić w jakim zakresie i czy w ogóle działa sama gruszka na odpalonym silniku. przy uruchamianiu gruszka "wciąga" kierownice turbiny i przy przegazowaniu powinna się poruszać. do tego wszystkiego można jeszcze podłączyć komputer i sprawdzić jakie maksymalne ciśnienie jest na MAP sensorze - standardowo to jest ok. 1,4-1,5 Bara (najlepiej sprawdzać w trakcie jazdy przy mocnym przyspieszaniu bo na postoju nie uda się osiągnąć ciśnienia max przez dłuższy moment)
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 30-12-2017 o 01:38

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Miałem to samo... winne okazały się uszczelki kolektora ssącego a dokładnie pierwsza od strony rozrządu... wymieniłem wszystkie 8 i ustało.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Koniec turbiny i egr - co radzicie?
    By pupek86 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 10:27
  2. [TDDi MKIII] Koniec z EGR
    By Maciek74 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 11:11
  3. [MkIII] Czy to koniec dwumasówki ?
    By piotrekbb in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 13:02
  4. [MkI] Zgasl i koniec:(
    By daniel_polak in forum LPG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-08-2006, 10:32
  5. [MkII] LPG czy ti juz koniec?
    By pawulon in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-12-2005, 18:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów