+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    14 Dec 2017
    Mieszka w
    Wrocław

    Zakup Forda Mondeo MK3 2.0 Diesel TDCI

    Witam.
    W najbliższym czasie jadę oglądać Forda Mondeo 2.0 TDCI, 136 KM 2004r sedan w automacie.
    Założyłem ten temat w celu zapytania bardziej doświadczonych osób co i jak jest z tym autkiem. W internecie naczytałem się wiele negatywnych opinii na temat TDCI 2.0. Jak to jest w rzeczywistości?
    Też chciałbym się dowiedzieć jak z automatem, czy nie ma większych problemów. Proszę o wszelkie negatywne i pozytywne informacje, oraz co sprawdzić i na co zwrócić szczególną uwagę podczas oglądania samochodu.
    Z góry dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez Majkelos ; 14-12-2017 o 19:04

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Imię
    Rafał
    Model
    2.0 tdci kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    13 Nov 2013
    Mieszka w
    Częstochowa
    Myślę że wystarczyło by poczytać forum, ja osobiście mogę powiedzieć że mam już któreś mondeo, żona ma automat taki jak chcesz obejżeć, ja jestem b.pozytywnie zaskoczony jak ten silnik współpracuje ze skrzynią, w zasadzie nie ma zużycia ,a porównanie mam do mojego, młodszego i w manualu, przy automacie silnik nie dostaje po grzbiecie, skrzynia raczej bezawaryjna i bezproblemowa, w trasie z ciężkim butem około 8 L, w mieście ponad 10, to chyba jedyna wada.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Fixmax Zobacz posta
    w mieście ponad 10
    to go napraw bo powinien palić 8,0L max 9,0 w mieście

  5. #4
    Pieszy
    Imię
    Rafał
    Model
    2.0 tdci kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    13 Nov 2013
    Mieszka w
    Częstochowa
    Nie ma co naprawiać, to auto żony, jeżdzi nim do pracy tylko, krótkie odcinki, z tiptronica nie korzysta ,bo mówi że nie po to ma automat żeby coś dotykać ,no może poza radiem :P

  6. #5
    Zielony listek Awatar hydros
    Imię
    Sylwek
    Model
    MKIII Sprzedany
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    automat Jatco z 2005
    Od
    27 Sep 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Fixmax Zobacz posta
    Nie ma co naprawiać, to auto żony, jeżdzi nim do pracy tylko, krótkie odcinki, z tiptronica nie korzysta ,bo mówi że nie po to ma automat żeby coś dotykać ,no może poza radiem :P
    Tyle bedzie palic (lub wiecej) jesli jazda jest w centrum, korki, swiatla, krotkie odcinki, itp.
    Mi wychodzi 8,5, ale mam do centrum kilka km na 2-3 pasmowce.

    I calkowicie sie zgadzam ze przy ciezkiej nodze na trasie (eSki lub autostrady) wychodzi okolo 8. Ale jak latasz po zwyklych krajowkach to wychodzi okolo 6 l.

    Jesli chodzi o uklad wtryskowy to loteria. Wydaje mi sie ze lepiej kupic uszodzony uklad i naprawic w dobrym, rzetelnym serwisie i cieszyc sie przyjemnoscia z jazdy zapominajac o problemach na nastepne wiele tys km.
    Takie uszkodzone mondki mozna tanio kupic, sa do 4 tysi z rocznika 05-06, pakujesz drugie tyle masz dobra fura.

    Skrzynia - bajka, tylko warto zmienic olej i nie sluchac bajek o tym ze w tej skrzyni sie oleju nie zmienia.

    Mojego mam 2 lata, przytargany z helmutowa, kupiony za smieszne pieniadze, zrobione co potrzeba (uklad wtryskowy) i kilka innych drobnych rzeczy.
    Teraz nawijam km bezstresowo
    Ostatnio edytowane przez hydros ; 17-12-2017 o 17:38

  7. #6
    Pieszy
    Imię
    Rafał
    Model
    2.0 tdci kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    13 Nov 2013
    Mieszka w
    Częstochowa
    [QUOTE=hydros;3232450]
    Cytat Zamieszczone przez Fixmax Zobacz posta
    Skrzynia - bajka, tylko warto zmienic olej i nie sluchac bajek o tym ze w tej skrzyni sie oleju nie zmienia.
    w 100 % się zgadzam, a te bajki się biorą z tego że wiele koncernów samochodowych mówi że czy olej w skrzyni, czy łańcuchy rozrządu itp są na całe życie samochodu, tylko że życie samochodu na ,,zachodzie,, przeważnie kończy się na 200000km, a u nas przynajmniej na 500 :P
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Zakup Forda Mondeo Mk4 1.8 TDCI 2007 rok
    By radson82 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2017, 11:12
  2. Zakup Forda Mondeo MK3
    By sebap in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 13:02
  3. Zakup forda mondeo.
    By leon71 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 08:57
  4. [MkIII] zakup FORDA MONDEO
    By MAVERICK in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 12:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów