+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    30 Dec 2017
    Mieszka w
    Ryki

    Unhappy Nagła awaria podgrzewania przedniej szyby.

    Witam,

    Rozpoczynam kolejny temat w tej sprawie, ponieważ żadne instrukcje, które odnalazłem, nie pomogły.

    Jestem posiadaczem Mondeo Mk III 2.0 TDCi 2002 r. z podgrzewaną przednią szybą. Około miesiąc temu używałem jej bez problemu. Oczywiście nie wszystkie paski grzały, ale generalnie było ok. Wczoraj włączyłem podgrzewanie, ale szyba pozostała całkowicie zamrożona. Od razu wymieniłem te dwa bezpieczniki 30A znajdujące się pod maską - nie pomogło. Kontrolka przy włączniku podgrzewania świeci po naciśnięciu i po kilku minutach gaśnie. Zauważyłem natomiast jedną dziwną rzecz: gdy uruchamiam podgrzewanie tylnej szyby to światełko w suficie delikatnie przygasa na ułamek sekundy i słychać jakieś cyknięcie, a gdy uruchamiam podgrzewanie przedniej szyby ze światełkiem nic się nie dzieje, ponadto nie słychać żadnego "cyknięcia".

    Sprawdziłem wtyczkę w podszybiu po prawej stronie z perspektywy kierowcy - wszystko wydaje się ok na pierwszy rzut oka. Ostatnią naprawą jaką wykonywałem w okresie od ostatniego udanego użycia podgrzewania była wymiana pękniętego mechanizmu wycieraczek (nie wiem czy to ma jakiś związek).

    Ponadto podładowałem dziś akumulator (w service menu po podładowaniu kilkugodzinnym na wyłączonym silniku wartość bat wynosi 120, na włączonym: 145-148). Nie wiem czy to poprawne parametry, dlatego podaje je do oceny ewentualnej pomocnej osobie

    Bardzo proszę o pomoc, ponieważ podgrzewanie przedniej szybki w zimie jest potrzebne jak woda na pustyni...

    Korzystając z okazji - składam życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.


    Z poważaniem,

    Mariusz.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar marcinmg1
    Opis
    Insignia ST BiTurbo 2013 195 KM, Suzuki SX4 120KM
    Od
    04 Aug 2010
    Mieszka w
    mazowieckie - okolice Płocka
    Jak nie cyka to przekaźnik, można to sprawdzić miernikiem, sprawdź sterowanie przekaźnika czy działa a potem obwód wysoko prądowy. Może poluzowała się masa?
    Tu masz zapożyczony schemat:
    https://forum.fordclubpolska.org/att...7&d=1349774728
    Ostatnio edytowane przez marcinmg1 ; 30-12-2017 o 21:55

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    A przekaźnik od grzania przedniej szyby nie jest przypadkiem pod maską? Niech sprawdzi czy spryski grzeją (włączają się razem z szybą). Wtedy będzie wiadomo czy sama szyba padła czy coś z elektryką.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar marcinmg1
    Opis
    Insignia ST BiTurbo 2013 195 KM, Suzuki SX4 120KM
    Od
    04 Aug 2010
    Mieszka w
    mazowieckie - okolice Płocka
    Może jak naprawiał wycieraczki to coś poluzował lub urwał, przekaźnik jest pod maską. Napisał, że wymienił bezpieczniki tzn. prawdopodobnie doszło do zwarcia, być może przez poluzowany przewód. Skoro kontrolka pali się i gaśnie po pewnym czasie tzn, że przekaźnik jest jednak sterowany a więc do sprawdzenia obwód prądowy tego przekaźnika.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak jak piszesz. Przy demontażu podszybia najprawdopodobniej uszkodzone zostało któreś złącze od grzania szyby. Są 2: w dolnych rogach szyb - po jednym na stronę oczywiście.
    Trzeba raczej zdjąć podszybie i sprawdzić złącza. Ewentualnie rozpiąć oba i sprawdzić omomierzem rezystancję szyby. Wtedy będzie wiadomo czy przypadkiem główna ścieżka w szybie nie poszła. Ale moim zdaniem na 100% poluzowało się coś pod podszybiem.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Przekażnik od podgrzewania przedniej szyby.
    By Mewa_lp in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 22:58
  2. [MkIII] moduł podgrzewania przedniej szyby
    By fenomen8517 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 20:47
  3. [MkIII] Jak zdemontować przycisk od podgrzewania przedniej szyby
    By dzanas2 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 17:38
  4. Podłączenie podgrzewania przedniej szyby
    By waldek11 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 15:09
  5. [MkII] Przekaźnik czasowy podgrzewania przedniej szyby
    By Roman7070 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-07-2007, 10:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów