+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Puławy

    Red face Pomoc w naprawie

    Witam. Nie długo będę posiadaczem Forda Mondeo MkIII . Samochód był podłączony pod komputer , pokazało się aż 4 błędy . P100 - Cykl OBD II nie zakończony . P1633 - Napięcie zasilania pamięci KAM Keep Alive za niskie . P0016 - Korelacja sygnałów wału korbowego i wałka rozrządu - Bank 1 sensor A i C1310 - Przertwornik ciśnienia hamowania koła przedniego lewego - usterka w obwodzie . Czy ktoś może miał z czymś takim problem ? Jak go rozwiązać oraz jakie będą tego koszty ? Jest to samochód z 2005 roku 1.8 benzyna + gaz 110 KM . Z góry dzięki za odpowiedzi .

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar TomoGru
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    24 Nov 2015
    Mieszka w
    Rybnik
    Cytat Zamieszczone przez QUEGANGEN Zobacz posta
    Witam. Nie długo będę posiadaczem Forda Mondeo MkIII . Samochód był podłączony pod komputer , pokazało się aż 4 błędy . P100 - Cykl OBD II nie zakończony . P1633 - Napięcie zasilania pamięci KAM Keep Alive za niskie . P0016 - Korelacja sygnałów wału korbowego i wałka rozrządu - Bank 1 sensor A i C1310 - Przertwornik ciśnienia hamowania koła przedniego lewego - usterka w obwodzie . Czy ktoś może miał z czymś takim problem ? Jak go rozwiązać oraz jakie będą tego koszty ? Jest to samochód z 2005 roku 1.8 benzyna + gaz 110 KM . Z góry dzięki za odpowiedzi .
    Może lepiej się spytaj ile oleju bierze od wymiany do wymiany.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Puławy
    Jest aż tak strasznie ?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez QUEGANGEN Zobacz posta
    Jest aż tak strasznie ?
    Potrafi być strasznie, bo bolączką MKIII są zapiekające się pierścienie i żlopie litra oleju na 800-1000km.
    Niedawno był temat, sprzedający twierdził że litra na 20tyś bierze silnik, chłopak kupił, serwis/przegląd przedsprzedażowy nie miał żadnych zastrzeżeń a okazała się padaka.
    Oczywiście nie zawsze tak jest i często się trafia na fajny egzemplarz, ale to co wyżej pisałem o bolączce pierścieni, ciężko to jest jakoś wiarygodnie sprawdzić przy kupnie.
    A dokładając jeszcze te błędy które podałeś to trza się liczyć że być może altek się kończy albo akumulator, do wymiany czujnik ABS-u, no i ciekawe czy błąd synchronizacji jest związany tylko z usterką któregoś czujnika czy jakimś niekontaktem, czy jednak grubsza sprawa, np przestawiony rozrząd.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 05-01-2018 o 12:34
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Puławy
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez QUEGANGEN Zobacz posta
    Jest aż tak strasznie ?
    Potrafi być strasznie, bo bolączką MKIII są zapiekające się pierścienie i żlopie litra oleju na 800-1000km.
    Niedawno był temat, sprzedający twierdził że litra na 20tyś bierze silnik, chłopak kupił, serwis/przegląd przedsprzedażowy nie miał żadnych zastrzeżeń a okazała się padaka.
    Oczywiście nie zawsze tak jest i często się trafia na fajny egzemplarz, ale to co wyżej pisałem o bolączce pierścieni, ciężko to jest jakoś wiarygodnie sprawdzić przy kupnie.
    A dokładając jeszcze te błędy które podałeś to trza się liczyć że być może altek się kończy albo akumulator, do wymiany czujnik ABS-u, no i ciekawe czy błąd synchronizacji jest związany tylko z usterką któregoś czujnika czy jakimś niekontaktem, czy jednak grubsza sprawa, np przestawiony rozrząd.
    Właśnie znalazłem takiego forda od pierwszych właścicieli . Autko kupione w polskim salonie , niby jezdziła nim żona właściciela . Pewnie nie używalibyśmy komputera gdyby na jezdzie próbnej auto by normalnie przyspieszało . Wiem że to nie jest duży silnik ale cos było nie tak. Pedał gazu wciśnięty na maxa na 3 biegu a samochód jedzie tak jak na drugim . Z takim zbieraniem to z Tico by miał duży problem . Myślę że jest to okazja , 1 właściciel 2005 rok gaz z 2016 , 181 000 przebiegu wszystkie papiery zostały sprawdzone i sie zgadza koszt to 8 900 zł . I Myślę ze za 8000 zł bedzię go można kupić. Co Myślicie ?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez QUEGANGEN Zobacz posta
    Myślę że jest to okazja , 1 właściciel 2005 rok gaz z 2016 , 181 000 przebiegu wszystkie papiery zostały sprawdzone i sie zgadza koszt to 8 900 zł . I Myślę ze za 8000 zł bedzię go można kupić. Co Myślicie ?
    Patrząc na ceny wywoławcze choćby na allegro
    https://allegro.pl/kategoria/mondeo-...d=2005&order=p
    to nie wiem czy to jest okazja, bo jakby nie patrzył auto jest niesprawne i nie wiadomo co faktycznie poleciało w aucie, bo może być przeskoczony rozrząd, walnięta pompa ABS-u, uszkodzony alternator.
    Wątpię aby w ogóle znalazł się kupiec na tego mondka jak check świeci, a jakby się znalazł i zapoznał z błędami to więcej jak 5 tyś by nie dał.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez QUEGANGEN Zobacz posta
    C1310 - Przertwornik ciśnienia hamowania koła przedniego lewego - usterka w obwodzie
    Nie wiem czy tu jedynym ratunkiem nie będzie wymiana pompy+sterownika ABS...

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    będzie wymiana pompy+sterownika ABS...
    Też mi tym zalatuje, bo albo do sterownika nie dociera sygnał z czujnika koła, (coś z czujnikiem, albo we wtyczce na pompie niekontakt) i elektrozawór nie reauguje
    albo uwalony elektrycznie zawór w pompce albo zatarty. Czasami pomaga odpowietrzenie układu.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 05-01-2018 o 20:05
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    https://forum.fordclubpolska.org/sho...35&postcount=5
    Tutaj piszą, że przyczyną C1310 był zapowietrzony układ. Dobrze byłoby zrobić profesjonalne odpowietrzanie pompką ciśnieniową na zbiorniczek.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 05-01-2018 o 20:23

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez QUEGANGEN Zobacz posta
    P100 - Cykl OBD II nie zakończony
    chyba P1000 ale ten błąd się olewa bo jest to problem z cyklami sprawdzania systemów a nie z samym autem.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ighlight=p1000
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 07-01-2018 o 15:14

Podobne wątki

  1. [Duratec] Szarpanie po naprawie 2.0
    By Patrykkanarek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 08:31
  2. [MkIV] Informacja o naprawie.
    By jpiebora in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-01-2015, 09:25
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 20:41
  4. [MkII] Po naprawie nie pali
    By Azarado in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2007, 00:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów