+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Skalbmierz

    Prawy Ksenon mruga przez chwile MK3

    Witam panowie, potrzebuje pomocy z jedną prawa lampa w mondeo MK3 Ksenowa, mianowicie założyłem lampy ksenowe w swojej monisi lewa lampa jest okey wszystko z nią w porządku, a prawa niestety po włączeniu zapłonu czy bądź też odpalenia auta od razu, przez chwile mruga z jakieś 1-3 sekundy zależność jak długo nie odpalam auta i za chwile normalnie świeci glac nic się z nią później nie dzieje, tylko te pierwsze sekundy, powiedź mi tylko czy to może być wina uszkodzonego żarnika bądź też przetwornicy czy może trzeba doprowadzić plusowy kabel dodatkowy bezpośrednio z akumulatora z + ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar kulas
    Imię
    Adrian
    Model
    Ford maverick xlt
    Silnik
    2.3 150 pb+lpg
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Poznań

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Skalbmierz
    Kolego kulas nie bardzo mi to rozjaśniło ani wyjaśniło, mianowicie zastanawiam się nad daniem bezpośredniego plusa z akumulatora na lampę prawa ponieważ dziś przez to migotanie/mruganie spaliło mi żarnik, tylko obawiam się że jak dam plus na lampę to rano nie zapale auta gdyż rozładuje mi akumulator? czy się mylę?

  5. #4
    Rekrut Awatar G&M_2012
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Zaborówek
    Sterowanie w Mondeo jest minusem, więc podanie plusa bezpośrednio z akumulatora nie powinno go rozładować
    Ale lepiej znajdź plusa w lewej lampie i przeciągnij plusa do prawej lampy (zmostkuj oba przewody )
    FORD MONDEO 2002 TDDI 115KM SILVER STARDUST zmiana na BLUE PEARL- IN PROGRES II FL

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Skalbmierz
    Tak też myślałem dać z lewej lampy na prawa kabel przeciągnąć tylko obawiam się że może być za duże obciążenie na bezpieczniku i będzie go palić są założone 20/30 pod maska i w pod kierownica, mam auto sprawdzone z dani i jakimś dziwny trafem mam na przełączniku na 0 już po zapłonie zapalone światła przód tył i przez to cierpi prawa lampa bo mryga właśnie musze chyba przełacznik przerobic na normalny ze zero to zero bez swiatel, przełącznik drugi rownież podmieniony i to samo oraz przekażnik instalacja od przełacznika wyglada na oryginalna nie wpinane tam nic.

  7. #6
    Rekrut Awatar G&M_2012
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Zaborówek
    A jaki masz przełącznik do świateł? z funkcją AUTO czy bez niej?
    FORD MONDEO 2002 TDDI 115KM SILVER STARDUST zmiana na BLUE PEARL- IN PROGRES II FL

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Skalbmierz
    wlasnie przelacznik mam normalny bez funkcji auto.

  9. #8
    Rekrut Awatar G&M_2012
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Zaborówek
    Najprościej to odłącz całkowicie przełącznik i sprawdź czy wtedy oświetlenie się nie włącza. Jeżeli będzie zgaszone to podmień przełącznik
    FORD MONDEO 2002 TDDI 115KM SILVER STARDUST zmiana na BLUE PEARL- IN PROGRES II FL

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Skalbmierz
    Tak nie próbowałem spróbuje jutro ale przełącznik podmieniał na inny bo pracuje na kasacji także mam dostęp do wszystkich części podmieniałem również przekaźnik ale efekt jest ten sam, kable za przełącznikiem elegancko widać na fabrykę zrobione także nikt tam nie grzebał będę musiał chyba pobawić się przerobić instalacje trochę na przełączniku

  11. #10
    Kursant Awatar jvp
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Automat / Kombi
    Od
    24 Apr 2014
    Mieszka w
    Słupsk
    Cześć. Wyczyść przewody masowe (pod reflektorami, pod aku). U mnie pomogło 2 lata temu i do teraz spokój.

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Skalbmierz
    Część mam zamiar zmienić kostkę z instalacji z auta ponieważ podmieniłem lewą lampę na prawa to świecił postój i dlugie a ksenon się nie załączył jedynie po podpnięciu kosci mrygnał i tyle, także wymienie kostkę i wyczyszcze styki w prawym ksenonie bo widze ze troszke sa zasniedziałe jaki będzie efekt dam znac.

    A co do wcześniejszy wypowiedzi ze mondeo ma sterowanie minusem to niestety lampy okazało się że są sterowanie normalnie plusem sprawdzone.
    Ostatnio edytowane przez yankees0 ; 17-01-2018 o 22:14

Podobne wątki

  1. [MkIII] samowolka z nadmuchem po odpaleniu silnika przez chwile
    By MayheM in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 22:36
  2. [MkIII] Nie działa prawy ksenon
    By dziku999 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 00:04
  3. [MkIV] Nie pali się prawy ksenon
    By miszelos in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 17:17
  4. [MkIII] mruga, lampa, ksenon
    By Markon in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 16:11
  5. [TD MkI] jak odpalam rano to nie wchodzi przez chwile na obro
    By drozdzik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 20:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów