+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła

    Coś stuka pod maską

    Witam

    Mam problem i już mnie to zaczyna mocno denerwować... problem występuje od dawna i nie występuje na zaciągniętym ręcznym przy próbie ruszenia do przodu czy do tyłu. Podczas ruszania czy to na skręconych kołach czy wyprostowanych tzn. odpalam auto wrzucam jedynkę i ruszam... tocząc się powoli jak wcisnę i puszczę gaz słychać stuknięcie metaliczne i czuć szarpniecie pod maską. To samo dzieje się na wstecznym. Lubi też postukać na innych biegach. Kiedyś pojechałem na stacje kontroli pojazdów bo coś stukało z tyłu i się okazało że to amortyzator tylny prawy a cała reszta zawieszenia ok. Dałem auto do mechanika od Fordów żeby wymienił amortyzatory i odboje i kazałem sprawdzić jeszcze raz całe zawieszenie dokładnie i znaleźli tylko pukający prawy przedni łącznik stabilizatora. Łączniki wymieniłem oba sam. Wydawało by się że zawieszenie jest ok. Obstawiłem przeguby... przód daliśmy ze szwagrem na pieńki koła ściągnęliśmy, zaczęliśmy szukać na zgaszonym i wyłączonym silniku i wyszło że przeguby i dwumasa są ok i ze cały silnik lata przód tył i że to dolna poduszka skrzyni biegów. Poduszkę wymieniłem na zamiennik Febi i bez skutku dalej stuka. Dzisiaj zawołałem kuzyna który ma też Mondeo MK3, pojeździł troszkę i stwierdził że przeguby ok, że to nie sprzęgło i obstawiał by zawieszenie. Otworzył maskę i zaczęliśmy naciskać na blotnik i słychać coś z lewej strony i stwierdził że lewa poduszka amortyzatora bardziej chodzi niż prawa. Podczas normalnej jazdy nic nie stuka nic nie puka w zawieszeniu, przejeżdżając przez garby też nic...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 12-01-2018 o 19:39

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A zobacz czy da się dokręcić od góry ten amorek?
    U nas po wymianie poduszek amorka po tygodniu coś zaczęło pukać, zawiechę przepatrzylem z człowiekiem który ma pojęcie o mondkach i nic nie znaleźliśmy, a okazało się że wystarczyło o ćwierć obrotu dokręcić nakrętkę na amorku i jak ręką odjął.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A zobacz czy da się dokręcić od góry ten amorek?
    U nas po wymianie poduszek amorka po tygodniu coś zaczęło pukać, zawiechę przepatrzylem z człowiekiem który ma pojęcie o mondkach i nic nie znaleźliśmy, a okazało się że wystarczyło o ćwierć obrotu dokręcić nakrętkę na amorku i jak ręką odjął.
    Byłem sprawdzić przed chwilą i tej nakrętki dużej nie mogę dokręcić bo sprężynuje pod nią ta guma, widać jak guma z nakrętką się przekręca o tyle o ile napnę grzechotkę... 3 nakrętki w około szok... bardzo słabo dokręcone zarówno z lewej jak i z prawej strony więc dokręciłem porządnie i niestety nic to nie dało przy ruszaniu dalej dochodzą metaliczne stuki spod maski...

    Co do górnej poduszki skrzyni biegów to małym łomikiem jak ją napinam to cały silnik się rusza, poduszka chodzi bardzo lekko i do końca czy to do przodu czy do tyłu i słychać jak skrzeczy guma ale nie widać z zewnątrz spękań ale nie wiem jak pod spodem bo jej całkowicie nie wykręcałem.

    To stukanie dochodzi jak by z dolnej części komory silnika...
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 12-01-2018 o 20:42

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    nie mogę dokręcić bo sprężynuje pod nią ta guma
    "Kontrujesz" imbusem a nakrętkę na amorze dokręcasz odgiętym kluczem oczkowym.

    Zdjęcie poglądowe:
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 12-01-2018 o 21:13

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Byłem sprawdzić i już nic nie idzie dokręcić

    Każdego dnia przejeżdżam przez krzyżówkę w poprzek mocnych kolein i nic w zawieszeniu nie słychać... a tym bardziej takiego metalicznego stuknięcia które pojawia się tylko po mocniejszym wciśnieciu i odpuszczeniu gazu.

    To jest to a szczególnie pod koniec filmiku:
    https://www.youtube.com/watch?v=Sk8pKjDqJCM
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 12-01-2018 o 21:45

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Kolego, poduszka dolna skrzyni do wymiany i ewentualnie górna skrzyni też, wstawiłeś dolnąbza miękką do innego silnika albo chińczyka (Febi są podrabiane masowo). Słyszałem że jest sporo reklamacji na gumy Febi, sam bym takiej poduchy nie montował.

    Jak silnikiem nie telepie w czasie szybkiego hamowania silnikiem i jazdy po koleinach to może dało by się górna poduszkę zostawić, chociaż jak inne w takim stanie były to górna dostała w D. tak samo i padnie.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Ven83 ; 12-01-2018 o 22:58

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    Kolego, poduszka dolna skrzyni do wymiany i ewentualnie górna skrzyni też, wstawiłeś dolnąbza miękką do innego silnika albo chińczyka (Febi są podrabiane masowo). Słyszałem że jest sporo reklamacji na gumy Febi, sam bym takiej poduchy nie montował.

    Jak silnikiem nie telepie w czasie szybkiego hamowania silnikiem i jazdy po koleinach to może dało by się górna poduszkę zostawić, chociaż jak inne w takim stanie były to górna dostała w D. tak samo i padnie.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Obie miałem w rekach i Febi była o wiele twardsza od zużytego oryginału, poduszka kupiona pod silnik, po wymianie na Febi przestało mniej więcej o połowę telepać silnikiem podczas odpalania i gaszenia i na wolnych obrotach zmniejszyły się wibracje, zmniejszyły się kangurki... same stukanie pozostało bez zmian
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 12-01-2018 o 23:28

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez piotr.krol Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    Kolego, poduszka dolna skrzyni do wymiany i ewentualnie górna skrzyni też, wstawiłeś dolnąbza miękką do innego silnika albo chińczyka (Febi są podrabiane masowo). Słyszałem że jest sporo reklamacji na gumy Febi, sam bym takiej poduchy nie montował.

    Jak silnikiem nie telepie w czasie szybkiego hamowania silnikiem i jazdy po koleinach to może dało by się górna poduszkę zostawić, chociaż jak inne w takim stanie były to górna dostała w D. tak samo i padnie.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Obie miałem w rekach i Febi była o wiele twardsza od zużytego oryginału, poduszka kupiona pod silnik, po wymianie na Febi przestało mniej więcej o połowę telepać silnikiem podczas odpalania i gaszenia i na wolnych obrotach zmniejszyły się wibracje, zmniejszyły się kangurki... same stukanie pozostało bez zmian
    To że w rękach była twarda mało oddaje jej parametry w porównaniu do wymaganych. Gdybyś założył poliuretan z Olkusza nie było by wątpliwości. Albo przeguby albo poduchy. Jesteś pewny przegubów, to rób poduchy

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Teraz to ja niczego w 100% nie jestem pewien, a ty co obstawiasz???, jak dokładnie sprawdzić przeguby, sprawdzać je na uniesionych kołach czy z kanału jak auto stoi???

  11. #10
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Piła
    Dzisiaj maska w górę i w obroty poszła górna poduszka skrzyni biegów, poluzowałem śruby i łomem przesunąłem ja maksymalnie w stronę błotnika i dokręciłem bo była na maxa w stronę silnika. Dużą nakrętkę poluzowałem i silnik jak by się przesunął sam do przodu o jakiś 1cm. Pojeździłem z 10min i ani razu już nic się stuknęło. Na razie się nie nastawiam że to rozwiązało mój problem bo może się okazać że za chwilę dalej będzie stukać.
    Ostatnio edytowane przez piotr.krol ; 13-01-2018 o 13:05

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] klekot pod maską
    By urbi7476 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 13:08
  2. [MkIV] Uszczelka pod maską
    By swiatas_25 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 14:04
  3. coś dalej stuka...przy ostrym deptaniu coś stuka z przodu :/
    By GrekuPL in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 18:45
  4. gorąco pod maską...
    By gilotyna in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-08-2007, 12:36
  5. Co pod maską piszczy
    By konjak in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2005, 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów