+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    25 Sep 2015
    Mieszka w
    Sopot

    Przekłądka silnika 1.8 duratec benzyna

    Witam serdecznie, mam do Was takie pytanie, zbieram się z wymianą silnika, aktualnie posiadam 1.8 duratec 125KM benzyna+LPG, chcę wymienić na ten sam benzyniak i dołożyć nowy gaz. Mam już ponad 320 000km z tego jakies 200-250tys na gazie, sporo części m.in. upierdliwe klapki zaworów itp są powymieniane, ale mimo wszystko przebieg jest spory. Powiedzcie mi proszę z jakimi mniej więcej kosztami muszę się liczyć szukając silnika z przebiegiem około 100-150tys no i dołożenie gazu. Czy wymienia się też sprzęgło przy okazji, czy jest to zależne tylko od jej stanu zdrowia?
    Kompletnie przyznam się, że nie wiem jak i za co się zabrać. Dziękuję z góry za wszelkie porady. Pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    A czemu chcesz wymieniać silnik? Bierze olej? Nie ma mocy?
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    Rekrut Awatar G&M_2012
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Zaborówek
    Tak jak kolega poniżej zrozumiałbym gdybyś swapował na większy ale skoro ten masz ogarnięty, powymieniane elementy to jedyne pytanie przychodzi mi do głowy to "po co?".
    Nie wierz w to co piszą w ogłoszeniach że silniki wyjęte z samochodu o przebiegu 100-150kkm. W rzeczywistości mogą być o wiele gorsze niż masz teraz
    FORD MONDEO 2002 TDDI 115KM SILVER STARDUST zmiana na BLUE PEARL- IN PROGRES II FL

  5. #4
    Kursant Awatar beboku
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    30 Sep 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Silniki używane z niskim przebiegiem niekiedy okazują się dużo gorsze niż ten który chcesz wymienić, przekonał się o tym mój kolega którego "nowy" lepszy silnik nadawał się tylko na złom, zajechany że szkoda gadać. Zrób kalkulację, popatrz na ceny silników i porównaj z kosztami naprawy swojego, o ile coś się w nim dzieje złego.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Silnik u siebie wymieniałem w styczniu 2017. Stary padł podczas powrotu z Zakopanego. Z racji tego, że stało mi się to 400 km od domu postanowiłem szukanie silnika zlecić mechanikowi, u którego zostało Mondeo. Znalazł on silnik z potwierdzonym przebiegiem ok 120 tys.(auto z którego został wyjęty miało skasowany cały tył). Zapłaciłem za niego 2000 zł + 800 wymiana. Do dzisiaj praktycznie nie bierze grama oleju (zalany 5w-30) i chodzi jak zegareczek.

  7. #6
    Zielony listek Awatar musiu
    Imię
    Paweł
    Model
    Mk3 12.2005
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez blessschild Zobacz posta
    Silnik u siebie wymieniałem w styczniu 2017. Stary padł podczas powrotu z Zakopanego. Z racji tego, że stało mi się to 400 km od domu postanowiłem szukanie silnika zlecić mechanikowi, u którego zostało Mondeo. Znalazł on silnik z potwierdzonym przebiegiem ok 120 tys.(auto z którego został wyjęty miało skasowany cały tył). Zapłaciłem za niego 2000 zł + 800 wymiana. Do dzisiaj praktycznie nie bierze grama oleju (zalany 5w-30) i chodzi jak zegareczek.
    miałeś szczęście
    był '98 Mk2 1.8TD w sedanie, jest '06 Mk3 1.8Pb w kombiaczu

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    25 Sep 2015
    Mieszka w
    Sopot
    Faktycznie, ciężko stwierdzić czy dany przebieg jest oryginalny
    W sumie martwi mnie po prostu przebieg, myślałem,że przy takich przebiegach naprawa sie nie opłaca. Ja dalem się troche nabrać bo "znajomy" robił mi remont silnika niedawno bo bral litr oleju na 500km. Okazuje się,że z tego remontu szalu nie było bo za dużo wedlug innych mechaników nie powymieniał, dziwnie bulgocze z filtra powietrza teraz na wolnych obrltach. Kupiłem rok temu katalizator, w tej chwili od czerwca wracając z Zakopanego wywala check engine i na kompie pokazuje,że katalizatora jakby wogóle nie bylo dosłownie spaliny przelatują i strasznie sie nagrzewa:/ jak to reklamować? Nie mam pojecia. I tak jakoś pomyślałem po prostu o wymianie wydawało mi się to prostrze niż powiedzenie żonie,że w ciągu roku znowu idzie kasa na kolejny remont silnika:/ Jest już sporo w nim wymienione nie powiem

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Cytat Zamieszczone przez musiu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez blessschild Zobacz posta
    Silnik u siebie wymieniałem w styczniu 2017. Stary padł podczas powrotu z Zakopanego. Z racji tego, że stało mi się to 400 km od domu postanowiłem szukanie silnika zlecić mechanikowi, u którego zostało Mondeo. Znalazł on silnik z potwierdzonym przebiegiem ok 120 tys.(auto z którego został wyjęty miało skasowany cały tył). Zapłaciłem za niego 2000 zł + 800 wymiana. Do dzisiaj praktycznie nie bierze grama oleju (zalany 5w-30) i chodzi jak zegareczek.
    miałeś szczęście
    Co do silnika to fakt, miałem ale od prawie 2 lat walczę ze spalaniem - 16l/100 po mieście

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    25 Sep 2015
    Mieszka w
    Sopot
    To w takim razie, kompletny remont, co powinno zostać wymienione? I jaki to może być mniej więcej oczywiście, koszt? Wiem,że mówi sie o szlifowaniu wałów itp. Ale co powinno wejść w skład pełnego romontu? Jeśli w ogóle da się taką listę zrobić

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MONDEO MK3 DURATEC 1.8
    Od
    13 Nov 2010
    Mieszka w
    Pałuki

    Wyjęcie silnika (1.8 benz)

    Chciałem się podłączyć pod temat i go rozszerzyć - chodzi o wyjęcie silnika.

    Czeka mnie taka operacja. Na forum znalazłem wątek wyciągania 2.5 w benzynie. Ja planuje wyjąc go górą (wymontować maskę) bez skrzyni (mam 1.8 benzyna). Co prawda po lekturze forum zastanawiam się na wytarganiem go ze skrzynią...
    Jeśli ktoś z Was to przerabiał proszę o opinię i na co zwrócić uwagę przy takiej operacji. Będę wdzięczny.

Podobne wątki

  1. [Duratec]Duratec 2,0 benzyna Automat czy cos z nim nie tak?
    By askew in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 23:01
  2. [Duratec][Duratec]woda i szarpanie/nierówna praca silnika
    By boro in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 10:45
  3. [Duratec]olej silnika mondeo mk3 ghia 2003r benzyna 2.0
    By methoss in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 22:33
  4. [MkIII] przekłądka anglika
    By kuba976 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-10-2007, 10:44
  5. [MkI] skrzynia biegow od silnika 2.0 benzyna do silnika 1.8
    By krzysztof tchorzewski in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2007, 13:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów