+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.

    Centralny nie zawsze zamyka jedne z drzwi

    Witam.

    Wczoraj rano zauważyłem, że zamek centralny (i z pilota i z kluczyka) nie zamyka mi tylnych lewych drzwi. Ale gdy kliknąłem drugi raz w celu zaryglowania, to drzwi się zamknęły. Kilka razy próbowałem i za kazdym razem to samo. Za pierwszym zamknieciem nic, a przy zaryglowaniu zamyka. Po południu postanowiłem rozebrać drzwi, ale okazało się że wszystko zaczęło działać. Zdjąłem boczek, ale tam bez odklejania gąbki wygłuszającej nic nie widać, więc złożyłem z powrotem. Dziś rano znów ten sam problem... Ale po godzinie jazdy sie naprawiło i zn2ow działa. Wystarczy oczyścić wtyczki w drzwiach, czy gdzieś jeszcze może być coś nie tak?
    pozdrawiam
    Leszek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Oczyścić wtyczek nie zaszkodzi, jak nie pomoże to trzeba się wtedy zająć mikrusami w samym zamku.
    W "howtoo" są poradniki dotyczące tego problemu.


    Poleciało z fona.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Czytałem o problemach z zamkiem. Głównie mikrusy są winne.
    U mnie dziwne jest to, że problem jest tylko jak auto jest zimne. Gdy przejadę z 20km to zamek zaczyna działać prawidłowo. Może gdzieś woda się zebrała i przymarza? Na szybko myślałem, aby suszarką okolice zamka potraktować. Może problem tkwi w GEM i to tam trzeba przeczyścić/osuszyć styki?
    Ostatnio edytowane przez kovalek ; 03-02-2018 o 23:57
    pozdrawiam
    Leszek

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    I właśnie problemy przy niższej temperaturze wskazują na problem z mikrusami (na 99%). Ale zostaje ten 1% w którym jest jakiś niekontakt na stykach, a że do złączki na słupku i kostki przy sterowniku centrala jest łatwy dostęp, to od tego zacząć, odpiąć, oczyścić i jak nie będzie poprawy zająć się oczyszczeniem/wypłukaniem mikrusów w WD40.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 04-02-2018 o 00:12
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    I właśnie problemy przy niższej temperaturze wskazują na problem z mikrusami (na 99%). Ale zostaje ten 1% w którym jest jakiś niekontakt na stykach, a że do złączki na słupku i kostki przy sterowniku centrala jest łatwy dostęp, to od tego zacząć, odpiąć, oczyścić i jak nie będzie poprawy zająć się oczyszczeniem/wypłukaniem mikrusów w WD40.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wymienilem zamek na "nowy". Poszło bez problemów, wszystko działa. Auto postalo trochę na mrozie i znów ten sam problem! Wymieniłem jeszcze wtyczkę, sprawdziłem przewody - wyglądają ok. Zamek po podgrzaniu suszarka zaczyna działać.... To znaczy, że trafiłem na kolejny uszkodzony zamek?
    pozdrawiam
    Leszek

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    To znaczy, że trafiłem na kolejny uszkodzony zamek?
    Widocznie trafiłeś na podobnie wyeksploatowany jak Twój.
    Ja u nas jeden zreanimowałem w ten sposób, że pod tył obudowy mikrusa wcisnąłem kawałek plastiku, tak żeby mikrus minimalnie bliżej był tego "popychacza" co go tryka .
    No i objeździło ładnych kilka lat.
    Drugiego zamka nie udało się zreanimować bo mikrus całkiem wysiadł i zamówiłem używkę od kolego Gorilla666, no i odpukać z nią było wszystko OK.

    Obecnie mrozów mocnych i długotrzymających nie ma, ale kilka lat temu jak mróz 2-3 tygodnie trzymał to sporo postów było o tej przypadłości.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    "Nowy" zamek działał tylko po rozgrzaniu go suszarką. Gdy ostygł to już był problem - więc wyszło na to, że na darmo go wymieniałem, bo jest jeszcze gorzej.

    Rozebrałem więc stary zamek. Wyczyściłem i wysuszyłem porządnie mikrusy. Podgiąłem blaszki w których się one trzymają. Założyłem go z powrotem do auta i zobaczymy jak będzie. Dziwi mnie fakt, że nie można nigdzie dostać nowych mikrusów, mimo że w miarę prosto idzie je wymienić. Wzrokowo wszystko w starym zamku wyglądało OK.

    P.S. Doszedłem już do takiej wprawy, że wymiana zamka zajmuje mi nie więcej niż 25 minut :-)
    pozdrawiam
    Leszek

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    Dziwi mnie fakt, że nie można nigdzie dostać nowych mikrusów,
    Bo w oryginale no to nie występują jako część zamienna, ale w sklepach z elektroniką są do kupienia po 2zł.
    Ktoś nawet kiedyś konkretny symbol/numer tych mikrusów podał, ale ciężko teraz to na forum odszukać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Koledzy piszecie o mikrusach w zamku kierowcy czy w innych też są?
    Wczeraj centralny mi działał bez problemu. Jedyne co zdarzało się średnio raz w miesiącu zwłaszcza po deszczu to zamek potrafił się sam zamknąć zarówno na postoju jak i podczas jazdy.
    Ale dziś zauważyłem, że zamek w drzwiach lewy tył w ogóle nie reaguje. Mogę go zamknąć lub otworzyć tylko ręcznie. Na pilota reakcji brak. Na kluczyk też. Szyba elektryczna działa.
    Gdzie więc szukać przyczyny? Mondi mnie ostatnio nie oszczędza... dziś dostał nowe łożysko przód i płyn chłodniczy a po godzinie taka niemiła niespodzianka...
    Dodatkowo zauważyłem że oświetlenie wnętrza gaśnie u mnie od razu po zamknięciu auta pilotem nawet bez ryglowania.
    Z kolei zamknięcie kluczykiem powoduje od razu zaryglowanie auta.
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 12-09-2018 o 22:21

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    czy w innych też są?
    Są w każdym zamku.
    W poradnikach jest kilka gotowców o co chodzi z zamkami.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Ok...czytałem to co znalazłem na forum...ale nigdzie nie doszukałem się info co jest odpowiedzialne za to, że zamek lewy tył z dnia na dzień zachowuje się jakby w ogóle do niego prąd nie docierał. Nawet najmniejszego odgłosu...

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    co jest odpowiedzialne za to, że zamek lewy tył z dnia na dzień zachowuje się jakby w ogóle do niego prąd nie docierał.
    Albo nie dociera prąd albo zamek walnięty, trza go wyjąć i pomierzyć na wtyczce czy dochodzą impulsy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Cholercia, że też mnie zawsze takie rzeczy dopadają jak wyjeżdżam...
    Z tego co pamiętam, tyły są 3 pinowe.
    Impulsy są 12V? Bo mam najprostszy multimetr. Wystarczy jak znajdę masę we wtyczce i na plusach powinno mi się pojawić napięcie w momencie wciśnięcia guzika na pilocie o ile coś mi się nie pokićkało...?
    Sprawdzę w drzwiach... bo skoro prąd do szyby dociera to mniemam , że w słoniku jest wszystko ok a już kiedyś odłączyłęm w słoniku wtyczkę z drugiej strony i pamiętam jak się namęczyłem bo to potem złączyć bo miejsca malutko i wtyczka lubi się chować w słupku.
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 13-09-2018 o 18:01

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Z tego co pamiętam, tyły są 3 pinowe.
    Tu to nie pamiętam czy 3 czy 5 mimo że sam osobiście u nas z tą samą przypadłością walczyłem, i nie pamiętam też czy plus był sterujący czy minus. Na czuja sprawdzałem i jak już uchwyciłem zasadę działania to było z górki.
    U nas wyszło że cypek od mikrusa ciut się wytarł i 'popychacz" który prześlizguje się po tym cypku, pod mikrusa wsunąłem kawałem plastiku z linijki, tak żeby był bliżej popychacza i zamek odzyskał życie.
    Natomiast drugi zamek był całkiem martwy i wymieniłem na używkę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Wlasnie dostalem sie do zamka. Zdjalem wtyczke i sa tam trzy kabelki. Ale ... nie pojawia mi sie 12V na multimetrze choc kabelki miernika przytykalem we wszystkich mozliwych konfiguracjach...
    I teraz nie wiem czy ja sie zle do tego zabieram czy jak?

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    przytykalem we wszystkich mozliwych konfiguracjach...
    Oczywiście wtedy na pilocie naciskałeś przyciska odpowiedniego tak żeby pozostałe zamki zaczęły pracę i pomiar był robiony od momentu naciśnięcia guzika?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Owszem. Miernik podłączony, ustawiony na 20V i w tym momencie pracowałem innymi zamkami za pomocą pilota.
    Na mierniku 0.
    Psiknąłem kontakt-s w słonika w drzwiach... powtórzyłem to z drzwiami kierowcy - popsikałem w słoniki.
    I po założeniu słoników z powrotem nagle zamek zaryglował się...ale tak jakby nie do końca. Nie dało się go otworzyć od wewnątrz...
    Musiałem wyciągnąć bezpiecznik od centralnego zamka...jak to zrobiłem i podłączyłem po kilku minutach z powrotem to już mogłem otworzyć drzwi od wewnątrz klameczką.
    Niestety zamek w dalszym ciągu nie daje oznak życia.
    Może impuls na zamek jest zbyt krótki by multimetr zdążył go "złapać"?
    A może po prostu gdzies prąd przestał dochodzić.....
    Nie wiem co robić dalej.

    Cholercia...jutro zrobię jeszcze raz pomiar miernikiem...
    Swoją drogą gdybym miał kupować używany zamek to musi być on koniecznie z kombiaka i sprzed liftowego? Bo mój mondeusz jest z 2001 roku.
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 13-09-2018 o 22:53

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Może impuls na zamek jest zbyt krótki by multimetr zdążył go "złapać"?
    Raczej nie, bo impuls trwa tyle ile pracuje siłownik, zresztą szybkość miernika możesz sprawdzić na akumulatorze muskając na okamgnienie klemę, i wtedy wyczujesz jak szybko wskaźnik reaguje.




    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    I po założeniu słoników z powrotem nagle zamek zaryglował się...ale tak jakby nie do końca. Nie dało się go otworzyć od wewnątrz...
    Musiałem wyciągnąć bezpiecznik od centralnego zamka...jak to zrobiłem i podłączyłem po kilku minutach z powrotem to już mogłem otworzyć drzwi od wewnątrz klameczką.
    Może masz dwie usterki że tak ciężko idzie z diagnozą, niekontakty + uwalony zamek,
    Weź jeszcze odepnij wtyczkę od sterownika centrala i ją kontaktem potraktuj( za schowkiem pasożyta jest)
    No i wyjmij sam zamek i oczyść namocz mikrusy tak żeby kontakt wpłynął po cypku do obudowy mikrusa (upierdliwa sprawa bo ciasno jest między cypkiem a obudową ale coś tam zawsze wpłynie i co nieco styki wewnątrz oczyści)
    Jak będziesz miał zamek na wierzchu to obczaj na jakiej zasadzie pracuje, który mikrus jaką komendę ma wykonywać, (konkretów nie podam bo nie pamiętam już jak to działało, jakie były zależności) ale jak to załapiesz to wtedy bez problema będziesz wiedział któremu mikrusowi zrobić na stykach zwarcie żeby zamek wykonał ruch, wtedy już masz diagnozę czy to mikrusy się wysypały, czy jednak coś z dostarczaniem prądu/impulsów.



    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    gdybym miał kupować używany zamek to musi być on koniecznie z kombiaka i sprzed liftowego? Bo mój mondeusz jest z 2001 roku.
    Wersja budy nie ma znaczenia, natomiast nie wiem jak z lift/polift, ja temat na MKII przerabiałem, natomiast chłopaki na forum pisali że od któregoś fokusa zamki też pasują.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    No będę musiał sprawdzić jeszcze raz dokładnie i to czy jest impuls ( może przewody od miernika przez wtyczkę nie dotykały do blaszek dobrze ) i to czy zamek w ogóle reaguje na prąd.
    Swoją drogą nie da się jakoś sprawdzić zamka przytykając mu napięcie 12V bezpośrednio do gniazda na które zakłąda się wtyczkę?
    To byłoby chyba najprostsze zdiagnozować czy zamek jest sprawny czy też nie.
    Tylko tam są 3 piny i nie mam pojęcia gdzie trzeba by dać + a gdzie minus...
    Dziwi mnie też to że po zabawie z kabelkami zamek zaryglował się i przycisk nad klamką byłtak jakby w połowie pozycji i nie można go było odciągnąć na stałę.
    Chodził z dużym oporem i mimo wciskania i wyciskania na siłę drzwi się nie otwierały a on wracał do tej dziwnej pozycji.
    Pomogło odpięcie bezpiecznika centralnego zamka na kilka minut...i już chodził leciutko i dawał się zamykać i otwierać ręcznie.
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 14-09-2018 o 14:55

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Tylko tam są 3 piny i nie mam pojęcia gdzie trzeba by dać + a gdzie minus...
    @RadkoR czy miałbyś możliwość zerknąć jak jest z zasilaniem zamka?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Centralny zamyka drzwi po minucie
    By Blazej86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-03-2017, 01:24
  2. [MkII] centralny zamek nie zamyka drzwi kierowcy
    By TD in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 02:27
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 19:42
  4. [MkIII] Pilot, centralny zamek (jedne drzwi) - padło w jednym
    By Kudlacz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-06-2010, 21:20
  5. [MkIII] Centralny.......jedne drzwi nie reagują :(
    By leszcz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 14:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów